Возврат финансовой помощи

Розділ III ПКУ
Аватар користувача
nata2020
ПрофиПрофи
Повідомлень: 39
З нами з: 23 березня 2020, 15:12
Дякував (ла): 39 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення nata2020 »

Irina777 писав:
05 червня 2020, 14:42
nata2020 писав:
05 червня 2020, 12:56
Добрый день!
Вопрос такой.
Пришла на новую работу и вижу по о/с, что: в 2018,2019гг выдавали директору позику или финпомощь(сч.377)
Договоров нет, суммы не возвращены полностью. За 2018г-не вернул 25тыс,за 2019г-43 тыс.
:unknown: Никто ничего не дисконтировал в конце 2019г.
В 2020году тоже взял позику,но уже всю сумму вернул и даже больше чем нужно за 2020г.
Как все привести не возвращенные суммы к толку? С чего начать?
Может, нужно поискать договора? Поговорите с руководством, предыдущим бухгалтером. Поднимите документы за 2018-19гг, на основании которых выдавалась ВФП (РКО или выписка р/с). В назначении платежа должен быть указан договор ВФП.

Спасибо Вам за ответ.Конечно же, я все смотрела и искала. Нет ничего.Предыдущий бух-р была приходящая, а после нее еще была, но и на 2020г не было Договора, я сама уже сделала его.Вот не знаю, как справится с наименьшими затратами.

Аватар користувача
Irina777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1373
З нами з: 08 квітня 2013, 03:25
Дякував (ла): 1776 разів
Подякували: 1086 разів

Повідомлення Irina777 »

nata2020 писав:
05 червня 2020, 15:02
Спасибо Вам за ответ.Конечно же, я все смотрела и искала. Нет ничего.Предыдущий бух-р была приходящая, а после нее еще была, но и на 2020г не было Договора, я сама уже сделала его.Вот не знаю, как справится с наименьшими затратами.
Трудно что-то советовать, не зная всех нюансов... За 2018-2019гг. тоже нужно составить договора. Проанализируйте остатки по этим договорам. Составьте новый договор ( на сумму остатков, учитывая, что он в 2020г вернул больше), виртуально погасите долг через кассу и выдайте снова уже по новому договору.

Аватар користувача
nata2020
ПрофиПрофи
Повідомлень: 39
З нами з: 23 березня 2020, 15:12
Дякував (ла): 39 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення nata2020 »

В продолжение вышестоящего вопроса. А можно составить Договор займа за 2018 и 2019г на 3 года,например?
Тогда получится, что директор просто еще гасит займ.

Ирина 22
Оракул
Оракул
Повідомлень: 259
З нами з: 11 березня 2019, 14:19
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 114 разів

Повідомлення Ирина 22 »

Можно и так . Но... как гасил (касса или банк), что написано в назначении при внесении денег и выплате. По большому счету - это проблема, но не смертельная :wacko: сделайте анализ: отчетов за прошлые года, выдачи денег ( как и с какими датами), возврат денег (как и с какими датами), назначение в документах и тогда уже увидите что Вам нужно - какие Договора и под что, какие даты Договоров. Нужно ли подключать кассу? Если у вас кассовых документов не много, то возможно кассу за прошлые года переделать и т.д. :stars: P.S. - проанализируйте все документы. Конечно это займёт время и силы, но поставьте директора в известность, чем планируете заняться)) :wacko:

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

если одно ЮЛ просрочило возврат ВФП другому ЮЛ, то есть ли какие-либо налоговые последствия для обеих предприятий? (ВФП не списывается, а понемногу возвращается)

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1624
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 815 разів
Подякували: 682 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

Ребекка писав:
18 листопада 2020, 11:05
если одно ЮЛ просрочило возврат ВФП другому ЮЛ, то есть ли какие-либо налоговые последствия для обеих предприятий? (ВФП не списывается, а понемногу возвращается)
Отримали поворотну фіндопомогу: чи будуть наслідки з податку на прибуток?
19.03.2019
Отримання поворотної фіндопомоги не відображається у складі доходів і витрат. Тому ця операція не впливає на фінансовий результат
ДФС у Запорізькій області розповідає, що для платників податку на прибуток, які враховують різниці, об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці.
Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
При цьому, ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці на суми поворотної фінансової допомоги, наданої/отриманої платником податку на прибуток.
Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
Тобто, отримання поворотної фінансової допомоги не відображається у складі доходів і витрат, отже не впливає на фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, і, як наслідок, не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств.
Якщо поворотна фінансова допомога прощена надавачем, то оскільки вона отримувачем не підлягає поверненню, то включається до його доходів звітного періоду.
Отже дохід, визначений у бухгалтерському обліку, отриманий в результаті прощення поворотної фінансової допомоги, збільшує об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств.
Зазначена норма передбачена пп. 14.1.257; пп. 134.1.1 ПКУ; п. 5 П(С)БО 11 «Зобов’язання», затвердженого наказом МФУ від 31.01.2000 р. №20.
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

barash_vn
Гений
Гений
Повідомлень: 433
З нами з: 04 квітня 2011, 13:39
Дякував (ла): 186 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення barash_vn »

Доброго дня !
Підкажіть будь-ласка знатоки , чи можу я документально провести по КАСІ внесення поворотної фін. допомоги від Засновника і цим же днем зняття її. Юр. підприємство. Дякую)

Хто може надати консультацію по даному питанню? Будь-ласка !!!! Дуууже терміново потрібно :help:

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1624
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 815 разів
Подякували: 682 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

barash_vn писав:
18 листопада 2020, 12:23
Доброго дня !
Підкажіть будь-ласка знатоки , чи можу я документально провести по КАСІ внесення поворотної фін. допомоги від Засновника і цим же днем зняття її. Юр. підприємство. Дякую)

Хто може надати консультацію по даному питанню? Будь-ласка !!!! Дуууже терміново потрібно :help:
ТОбто одним днем взяти і повернути? Наскільки я знаю через касу в рамках 50 тис(сума надходження і видачі) можна.
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

barash_vn
Гений
Гений
Повідомлень: 433
З нами з: 04 квітня 2011, 13:39
Дякував (ла): 186 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення barash_vn »

Asia Svetlova писав:
18 листопада 2020, 12:40
barash_vn писав:
18 листопада 2020, 12:23
Доброго дня !
Підкажіть будь-ласка знатоки , чи можу я документально провести по КАСІ внесення поворотної фін. допомоги від Засновника і цим же днем зняття її. Юр. підприємство. Дякую)

Хто може надати консультацію по даному питанню? Будь-ласка !!!! Дуууже терміново потрібно :help:
ТОбто одним днем взяти і повернути? Наскільки я знаю через касу в рамках 50 тис(сума надходження і видачі) можна.
Доброго дня !
Я з приводу вчорашнього запитання по фін. допомозі.
Підкажіть ще будь-ласка, а ліміт по касі 50 000 грн. в день - це я можу внести в касу підприємства 50 000 грн. і видати з каси 50 000 грн. Чи???? - я можу внести 25 000 грн. і видати 25 000 грн. ?? Дякую)))

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3605
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1918 разів

Повідомлення cometa »

фискалы продолжают настаивать на том, что для сравнения с предельной суммой расчеты, осуществляемые в течение одного дня с одним и тем же лицом в обе стороны, должны суммироваться. Получается, если выдаете из кассы тому же , кто внес, то по 25000,00.

Відповісти

Повернутись до “Податок на прибуток”