ДЕБИТОР-ПРИЗНАННЫЙ И ЛИКВИДИРОВАННЫЙ БАНКРОТ, ЧТО ОБ ЭТОМ В НКУ???!!!

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »


Вот у меня такое тоже есть, но если начать процедуру банкроства, нечем реально заплатить да и налоги не с чему будет платить, то я не понимаю - я должна буду на эту задолженность зачислять налог, или если суд признает меня банкротом до истечении 3 лет, то не надо будет ничего начислять, что взять с банкрота.
С должником мы все решим, пугает в этой ситуации налоговая,
Кредит 63/2 перед иностранным поставщиком, скоро 3 года.
По есть под статью 135.5.4 я не попаду, потому что задолженность еще не безнадежная. Но вот статья 159.1.2 ОЧЕНЬ СМУЩАЕТ.


ВОТ ЧТО МНЕ ДЕЛАТЬ???!!! Я ВООБЩЕ НЕ ПОНИМАЮ этих тонкостей банкротства. ПОМОГИТЕ !!! ПОЖАЛУЙСТА!!!



Единственное, что в статье 159.1.2 в конце решение суда про признание (стягнення) такой задолженности...То есть, если признает банкротом, то вряд ли в решении будет признание и это стягнення ( не могу перевести).

Galina V
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1081
З нами з: 15 жовтня 2010, 01:40
Дякував (ла): 190 разів
Подякували: 246 разів

Повідомлення Galina V »

Helen_Marlen писав: Вот у меня такое тоже есть, но если начать процедуру банкроства, нечем реально заплатить да и налоги не с чему будет платить, то я не понимаю - я должна буду на эту задолженность зачислять налог, или если суд признает меня банкротом до истечении 3 лет, то не надо будет ничего начислять, что взять с банкрота.
С должником мы все решим, пугает в этой ситуации налоговая,
Кредит 63/2 перед иностранным поставщиком, скоро 3 года.
По есть под статью 135.5.4 я не попаду, потому что задолженность еще не безнадежная. Но вот статья 159.1.2 ОЧЕНЬ СМУЩАЕТ.


ВОТ ЧТО МНЕ ДЕЛАТЬ???!!! Я ВООБЩЕ НЕ ПОНИМАЮ этих тонкостей банкротства. ПОМОГИТЕ !!! ПОЖАЛУЙСТА!!!
К сожалению, это 159 не Ваша, а Вот 135,5,4 как раз будет Ваша.
Чтоб постараться не платить налоги, пусть кредитор выставит претензии в погашении и на объявление Вашего предприятие банкротом. Но, взяться нужно серьезно и быстро, и чтоб не было активов, чем погашать, и желающих за Вас погасить"санация при банкротстве". Тогда ни кто, ничего не получит. А Ваше предприятие объявят банкротом и ликвидируют

Galina V
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1081
З нами з: 15 жовтня 2010, 01:40
Дякував (ла): 190 разів
Подякували: 246 разів

Повідомлення Galina V »

Helen_Marlen писав: Вот у меня такое тоже есть, но если начать процедуру банкроства, нечем реально заплатить да и налоги не с чему будет платить, то я не понимаю - я должна буду на эту задолженность зачислять налог, или если суд признает меня банкротом до истечении 3 лет, то не надо будет ничего начислять, что взять с банкрота.
С должником мы все решим, пугает в этой ситуации налоговая,
Кредит 63/2 перед иностранным поставщиком, скоро 3 года.
По есть под статью 135.5.4 я не попаду, потому что задолженность еще не безнадежная. Но вот статья 159.1.2 ОЧЕНЬ СМУЩАЕТ.


ВОТ ЧТО МНЕ ДЕЛАТЬ???!!! Я ВООБЩЕ НЕ ПОНИМАЮ этих тонкостей банкротства. ПОМОГИТЕ !!! ПОЖАЛУЙСТА!!!



Единственное, что в статье 159.1.2 в конце решение суда про признание (стягнення) такой задолженности...То есть, если признает банкротом, то вряд ли в решении будет признание и это стягнення ( не могу перевести).
Это "взыскание", а при процедуре банкротства ГНИ заявит себя в список кредиторов, ее включат, "ОБЯЗАТЕЛЬНО". И получать она будет в первую очередь, но если нет ничего, то и не получит!

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Говорят, что можно подать на самого себя типа банкротом, но не знаю, насколько это опасно!!! !!!??!!!
ТО есть при объявлении банкротом до истечении 3 лет налоговая меня не тронут. А потом уже банкротство и все.
А если есть еще кредиторы, тоже иностранные, они просто будут в пролете, я так понимаю. То есть можно кредитора в принципе выбрать одного для такого суда, не надо же всех задолжников тащить?

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Так у меня же не будет еще срока исковой давности или налоговой из суда про все случаи банкротства сообщают до истечения срока исковой давности?

Galina V
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1081
З нами з: 15 жовтня 2010, 01:40
Дякував (ла): 190 разів
Подякували: 246 разів

Повідомлення Galina V »

Сегодня получила ответ на запрос по теме от Инфо. ГНА. Думаю все будет интересно. Как обычно много воды не в тему.
Но мне понравился последний пункт.


Виходячи із суті отриманого листа вважаємо, що Ваше(і) запитання стосується (ються) наступного, а саме:
Як відображається в податковому обліку покупця дебіторська заборгованість щодо попередньої оплати за товари (роботи, послуги), якщо заходи по стягненню заборгованості не вживались (вживались) та термін позовної давності спливає після 01.04.2011? (номер категорії -110, підкатегорії -110.28).
Уніфікована відповідь з Єдиної бази податкових знань:
Підпунктом.11.2.1 п. 11.2 ст.11 Закону України від 28 грудня 1994року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі – Закон №334), який діяв до 01.04.2011, було визначено, що датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку;
або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).
Згідно з пп.11.2.3 Закону №334 датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є: а) нерезидентами; б) резидентами, які сплачують цей податок за ставкою нижчою, ніж зазначена у статті 10 цього Закону (крім платників податку, зазначених у пункті 7.2 статті 7 цього Закону), або сплачують цей податок у складі єдиного чи фіксованого податку чи є звільненими від сплати цього податку або не є його суб'єктами згідно із законодавством,
- є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті - також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг), - дата їх фактичного отримання від таких осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Тобто, якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) звичайному платнику податку на прибуток, то датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) такого платника податку вважалася дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку.
Відповідно до пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі - ПКУ) заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності є безнадійною допомогою.
Сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою (пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 ПКУ)
Витрати платника податку згідно з пп.14.1.27 п.14.1 ст.14 ПКУ – це сума будь-яких витрат у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником). Під господарською діяльністю на підставі пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 ПКУ розуміють діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.
Підпунктом 139.1.1 п.139.1 ст.139 ПКУ визначено, що не включаються до складу витрат та не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності (крім благодійних внесків та пожертвувань неприбутковим організаціям, визначених ст. 157 ПКУ), у т.ч. витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб за винятком виплат, передбачених ст. 142 і ст. 143 ПКУ та в інших випадках, передбачених нормами розділу ІІІ ПКУ.
Отже, відповідно до норм ПКУ якщо протягом терміну позовної давності платник податку не отримав товари (роботи, послуги), то після закінчення строку позовної давності сума заборгованості покупця щодо виданого ним авансу вважається безповоротною фінансовою допомогою. Суми наданої безповоротної фінансової допомоги не включаються до складу витрат платника податку – надавача допомоги
Таким чином, якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) та протягом терміну позовної давності їх не отримав, то незалежно від того було проведено таким платником податку претензійно-позовну роботу чи ні, після закінчення строку позовної давності сума попередньої оплати за товари (роботи, послуги) в податковому обліку не відображається. При цьому якщо відповідно до Закону №334 платник податку включив суми попередньої оплати за товари (роботи, послуги) до складу валових витрат, то після закінчення строку позовної давності на підставі норм ПКУ зменшення витрат на зазначену суму не здійснюється..

Якщо, виходячи з отриманої відповіді, у Вас виникли додаткові запитання, рекомендуємо їх сформулювати в наступному зверненні.

Завжди раді допомогти.
Інформаційно-довідковий департамент
державної податкової служби

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Ну мы вроде и сами дощелкали до такого вывода.
Правда, немного с другого конца кодекса.

А где Вы делали такой запрос - дайте ссылку, пожалуйста, и долго ли шел ответ.
Это типа индивидуальная консультация у Вас получается?

Galina V
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1081
З нами з: 15 жовтня 2010, 01:40
Дякував (ла): 190 разів
Подякували: 246 разів

Повідомлення Galina V »

Helen_Marlen писав:Ну мы вроде и сами дощелкали до такого вывода. А где Вы делали такой запрос - дайте ссылку, пожалуйста, и долго ли шел ответ.
Это типа индивидуальная консультация у Вас получается?

idd@sta.gov.ua, это адрес инфо ГНА Киев, вопрос отправила вчера часов в 16, ответ получила сегодня в 10. Но правда только о прибыли, на всякий случай продублировала по НДС, пока молчат.

Ниже их инфо.письмо по переписке.


Пам‘ятка платнику податків
щодо надсилання електронних листів до ІДД ДПС»
Шановні платники податків!

Якщо Ви бажаєте надіслати запитання на електронну адресу idd@sta.gov.ua, то з метою прискорення надання відповіді, переконливо просимо Вас чітко формулювати запитання та ОБОВ’ЯЗКОВО зазначати в полі «Тема» ідентифікатор групи податків.
Якщо Ви маєте декілька запитань по різних напрямах, прохання надіслати запитання окремими електронними листами з відповідними ідентифікаторами групи.

Ідентифікатор податків Види податків
6001 Податок на додану вартість
6002 Податок на прибуток підприємств
6003 Податок на доходи фізичних осіб, податкова знижка, незалежна професійна діяльність, фіксований податок
6004 Плата за землю, фіксований сільськогосподарський податок, ліцензування виробництва, обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, акцизний податок, збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, мито, зовнішньоекономічна діяльність, податковий борг, апеляційне узгодження та оскарження рішень органів ДПС, адмінарешт активів платника
6005 Єдиний податок, податок на нерухоме майно, збір за першу реєстрацію транспортного засобу
6006 Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, застосування РРО, готівкові розрахунки,збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір
6007 Екологічний податок, рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами; транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні; плата за користування надрами; збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води; збір за спеціальне використання лісових ресурсів; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності,права і обов’язки, відповідальність, облік платників
6010 Інше
Приклад:

Одночасно повідомляємо, що при наявності бажання безкоштовно отримувати інформацію про зміни в податковому законодавстві Вам необхідно направити додатково електронний лист з атрибутами:
поле ТЕМА – 6011
Будемо вдячні за розуміння.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Спасибо! А это индивидуальная консультация, как Вы думаете?

Galina V
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1081
З нами з: 15 жовтня 2010, 01:40
Дякував (ла): 190 разів
Подякували: 246 разів

Повідомлення Galina V »

Helen_Marlen писав:Спасибо! А это индивидуальная консультация, как Вы думаете?
Думаю, как индивидуальный ответ его рассматривать не очень можно, хоть он и на гербовом бланке ГНА, но конкретный адресат для кого и на какое письмо не указывается.

Відповісти

Повернутись до “Доходи”