Умовно нараховані відсотки

Оксана 1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2347
З нами з: 16 червня 2011, 02:10
Дякував (ла): 98 разів
Подякували: 643 рази

Повідомлення Оксана 1 »

оляля писав:і крім того рах. 00 використовується для внесення залишків.
Согласна на все 100%, что 00 счет используют для внесения остатков. Если остатки в 1с внесены верно, то 00 счет по Дт и Кт равны, и сальдо на конец периода не будет.
А в Лиге пишут
Згідно зі ст. 4 Закону про бухоблік, одним із основних принципів бухгалтерського обліку є превалювання суті над формою, тобто господарські операції обліковуються відповідно до їх суті, а не лише виходячи з юридичної форми. Для того, щоб зрозуміти суть операції з умовного нарахування відсотків, звернімося до п. 73 МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання і оцінка», згідно з яким при визначенні фінансового результату діяльності підприємства умовно можна сказати, що передбачається необхідність враховувати те, що прибуток, отриманий підприємством, міг би бути меншим, якби це підприємство виплачувало відсотки за користування залученими коштами (або збитки могли б бути більшими, якби до них довелося додати ще і витрати зі сплати відсотків).
У пп. 1.22.1 Закону про прибуток наводиться не лише визначення безповоротної фінансової допомоги у вигляді суми відсотків, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, але й механізм розрахунку цієї суми. Практично встановлено, що незважаючи на те, що відсотки нараховані умовно, підприємство зобов’язане визнавати цілком реальний валовий дохід, тобто збільшення активів, при цьому оцінку цього доходу може бути достовірно визначено. Отже, визнання доходу на суму несплачених умовно нарахованих відсотків відповідає визначенню доходу згідно з п. 5 П(С)БО 15. Оскільки цей дохід виникає у зв’язку із фінансовою операцією, пов’язаною із залученням позикового капіталу, то його можна кваліфікувати, відповідно до п. 7 П(С)БО 15, як фінансовий дохід.
Згідно зі ст. 4 Закону про бух.облік, ще одним із основних принципів бухгалтерського обліку є принцип нарахування і відповідності доходів і витрат, тобто для визначення фінансового результату звітного періоду слід порівняти доходи звітного періоду з витратами, здійсненими для отримання цих доходів. У попередньому абзаці згадано, що відсотки, умовно нараховані на суму поворотної фінансової допомоги, але не виплачені, є доходом підприємства.
Процес нарахування (навіть умовного) відсотків передбачає визнання зобов’язань, одночасно зі збільшенням яких, згідно з п. 5 П(С)БО 16, відображаються в обліку витрати. Оскільки ці витрати признаються у зв’язку із фінансовою операцією, пов’язаною із залученням позикового капіталу, то, згідно з п. 27 П(С)БО 16, ці витрати включаються до складу фінансових витрат.

1) Визнані витрати на суму відсотків, умовно нарахованих на суму поворотної допомоги д952 к684
2) Нараховано дохід на суму відсотків, умовно нарахованих на суму поворотної допомоги згідно з законодавством д684 к733

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

Лист №31-04200-30-5/7021 від 09.12.03 - лист Мінфіну Сума процентів, умовно нарахованих відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" на суму поворотної фінансової допомоги, в бухгалтерському обліку не відображається, оскільки:
відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" бухгалтерський облік господарських операцій ведеться на підставі первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій;
згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" та 15 "Дохід", затвердженими наказами Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року N 87 і від 29 листопада 1999 року N 290 відповідно, зобов'язанням визнається заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди, а доходом - збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які приводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників), включаючи проценти як плату за використання грошових коштів, їх еквівалентів або сум, що заборговані підприємству.
Є і така думка.

Відповісти

Повернутись до “Доходи”