Учет шин,аккумулятора в налоге на прибіль.

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

но раз вы ее списываете, налоговая считае, что вы ее утилизируете. Конечно, если ее хранить на складе и не списывать, то никаких налогов нет.

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

Берса писав:но раз вы ее списываете, налоговая считае, что вы ее утилизируете. Конечно, если ее хранить на складе и не списывать, то никаких налогов нет.
нет есть приход на 28 к пример - было же разъяснение потом вы её передаёте в пользование и с 281 она как бы списывается но не окончательно а вы ведёте учёт отдельный по ним ( грубо говоря в тетрадке) - вот кагда вы купите замену - новую. и старая исчезнет то да это уже объект, а если я докажу что на мой бус такая шине не подойдёт а вот на другой да и я хочу её продать но пока нет покупателя#g_crazy# )

тишина08
Оракул
Оракул
Повідомлень: 248
З нами з: 20 квітня 2011, 02:04
Дякував (ла): 162 рази
Подякували: 55 разів

Повідомлення тишина08 »

Берса писав:тогда должен быть эконалог. и налоговая косо смотрит, если вы вещь списали, а она у вас лежит на складе.Да и смоими оборотами (за 2011год списываю 73 шины на грузовые авто) никто не поверит, что у меня есть такой склад, который все это хранит. я нашла ЧП, который за символическую плату дает мне акты об утилизации. Да пускай я его услуги и не включаю в расходы, зато есть бумажка!
F - А не подскажите тел.фирмы

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

ФОП Сидоренко С.В. 393-70-09, но для 2011 года по предоставлению услуг все было ясно, в 2012 не знаю еще что буду делать. т.к. не знаю в какую группу упрощ. системы он попал.

Катюха
Гуру
Гуру
Повідомлень: 88
З нами з: 05 квітня 2011, 02:59
Дякував (ла): 101 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення Катюха »

Помогите-приобрели и поменяли шины на гр.авто, я понимаю что не ремонт, казалось бы на затраты-но


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ
Питання:
II. Як у податковому обліку платника податку відображаються операції із заміни на дорожньо-транспортних засобах шин та акумуляторних батарей?
Відповідь:
Нормами Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу України від 30.03.98 р. N 102 (далі - Положення N 102), визначено порядок проведення технічного обслуговування та ремонту дорожніх транспортних засобів, що поширюється на юридичних і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт дорожніх транспортних засобів (за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів), незалежно від форми власності.
Згідно із Положенням N 102 технічне обслуговування - комплекс операцій чи операція з підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання і транспортування. Примірні переліки операцій з технічного обслуговування автомобільного транспорту наведено у додатках А, Б, В до Положення N 102. Якщо цими переліками не передбачено будь-якої операції, то вона не належить до технічного обслуговування автомобіля й розглядається як поточний ремонт.
Згідно з нормами п. 3.19, 3.20 Положення N 102 операції із заміни на дорожньо-транспортних засобах шин та акумуляторних батарей не належать до реконструкції, модернізації, технічного переозброєння та інших видів поліпшення.
Норми експлуатаційного пробігу автомобільних шин та порядок їх коректування в залежності від умов експлуатації викладені у нормативному документі "Норми експлуатаційного пробігу автомобільних шин", затвердженому наказом Мінтрансу України від 08.12.97 N 420 (далі - Наказ N 420). Зазначені норми обов'язкові для використання автотранспортними підприємствами незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості
Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 20.05.2006 N 488 затверджено Експлуатаційні норми середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі.
З урахуванням викладеного, операції із заміни акумуляторних батарей шин та шин відповідно до норм експлуатаційного пробігу належать до техобслуговування автомобільного транспорту, і витрати, пов'язані з їх придбанням, є витратами з утримання основних засобів, які згідно з нормами статті 138 Податкового кодексу України враховуються у складі:
загальновиробничих витрат, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, якщо транспортні засоби належать до основних засобів загальновиробничого призначення (пп. 138.8.5 п. 138.8 ст. 138 ПКУ);
адміністративних витрат, якщо транспортні засоби належать до основних засобів загальногосподарського призначення (пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 ПКУ);
витрат на збут, якщо транспортні засоби, пов'язані зі збутом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.
Операції з заміни шин, пробіг яких не відповідає нормам експлуатаційного пробігу, не належать до техобслуговування, а відносяться до ремонту (поліпшень) основних засобів, і тому витрати на придбання таких шин враховуються відповідно до норм п. 146.11, 146.12 ст. 146 ПКУ, а саме:
первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єктів у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об'єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення (п. 146.11);
сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат того звітного податкового періоду, в якому такі ремонт та поліпшення були здійснені (п. 146.12).
===========
Обратите внимание, что речь не идет о стоимости "НЕДОПРОБЕГА" ранее поставленного на авто. Речь идет о том, что если меняем Ш и/или А:
- с недопробегом - то ПОЛНАЯ СТОИМОСТЬ НОВОГО - это ремонт;
- без недопробега - ПОЛНАЯ СТОИМОСТЬ НОВОГО - это техобслуживание

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

Берса писав:ФОП Сидоренко С.В. 393-70-09, но для 2011 года по предоставлению услуг все было ясно, в 2012 не знаю еще что буду делать. т.к. не знаю в какую группу упрощ. системы он попал.
а сколько стоит приблизительно???

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

я договаривалась по 30 грн за одну шину.

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

Берса писав:я договаривалась по 30 грн за одну шину.
нифига себе#swoon# #swoon# #swoon# #swoon#

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

Катюха, у меня просто авто бегают столько, что недопробега просто не бывает, плюс у меня бывают и шины, которые не учитываю (купленые за наличку), так что у меня все идет в ТО. А там каждый считает так думает. В конце концов-вам бороться , в случае проверки, с налоговой, вам и решать куда эту шину засунуть...

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

Подскажите, что делать. Есть акт списания шин за декабрь (в смысле "сдали " на утилизацию). Но налоговая " не дала" списать эти шины, т.к хотели налог. нагрузку. Могу ли я под каким нибудь предлогом списать их январем и включить в расходы?

Відповісти

Повернутись до “Витрати”