Ремонты полностью самортизированных ОС. Как быть?

Leon_home
Мастер
Мастер
Повідомлень: 65
З нами з: 13 вересня 2012, 07:21
Дякував (ла): 15 разів

Повідомлення Leon_home »

Добрый день, подскажите пожалуста! На нашем предприятии есть полностью самортизированные основные средства. Был осуществлен их ремонт и 10-% лимит мы уже исчерпали, тоесть согласно налогового кодекса необходимо увиличивать их стоимость(коль 10-% лимит истек) и в будущем эту стоимость амортизировать. Но как это делать неясно. Как расчитать месячный износ из суммы произведенного ремонта. ведь для расчета необходим хотябы срок эксплуатации. А как же расчитать срок эксплуатации, если объекты ОС уже отслужили его? В общем помогите, пожалуста поэтапно разобраться с бухгалтерским и налоговым учетом в моей ситуации!!!

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

Я думаю надо продлевать срок эксплуатации.

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1186
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 602 рази
Подякували: 465 разів

Повідомлення Asia Svetlova »

Берса писав:Я думаю надо продлевать срок эксплуатации.
Вото это очень интересный вопрос -на сколько продлевать? Ставить полный минимальный срок эксплуатации отремонтированного ОС по кодексу как если бы ОС было новое? Так оно вроде отработало уже весь свой срок, т.к. полностью самортизировано, но других сроков НКУ не дает.Может нужно делать какое-нибудь решение какой-нибудь комиссии о том, что было обследовано отрумонтированное ОС и срок полезного использования после ремонта определен такой-то.Ведь в НКУ ничего не сказано насчет срока амортизации ОС после ремонта

Валюша с
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2708
З нами з: 24 липня 2011, 00:23
Дякував (ла): 1530 разів
Подякували: 1615 разів

Повідомлення Валюша с »

Asia Svetlova писав:
Берса писав:Я думаю надо продлевать срок эксплуатации.
Вото это очень интересный вопрос -на сколько продлевать? Ставить полный минимальный срок эксплуатации отремонтированного ОС по кодексу как если бы ОС было новое? Так оно вроде отработало уже весь свой срок, т.к. полностью самортизировано, но других сроков НКУ не дает.Может нужно делать какое-нибудь решение какой-нибудь комиссии о том, что было обследовано отрумонтированное ОС и срок полезного использования после ремонта определен такой-то.Ведь в НКУ ничего не сказано насчет срока амортизации ОС после ремонта
ПСБо(7) п.25, предприятие само может принять решение о продлении срока в случае изменения ожидаемых экономических выгод от использ. такого ос.
Полностью самортизировано не значит, что оно не пригодное к использованию.

Аватар користувача
nachfin
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8916
З нами з: 13 липня 2012, 01:50
Дякував (ла): 322 рази
Подякували: 5908 разів

Повідомлення nachfin »

ЕБНЗ предлагают так
Як у податковому обліку відображається ремонт/поліпшення об’єкта ОЗ, якщо термін використання такого об’єкта закінчився і залишкова вартість досягла ліквідаційної?
Відповідь:Коротка:
Сума витрат на ремонт та поліпшення основного засобу включається до витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року.
Частина вартості ремонту/поліпшень об’єкта основних засобів, термін використання якого закінчився і залишкова вартість якого досягла ліквідаційної вартості, у сумі, що перевищує віднесену на витрати, обліковується платником як окремий об’єкт основних засобів відповідної групи з подальшою амортизацією.
Повна:
Відповідно до пп.145.1.4 п..145.1 ст.145 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) амортизація основних засобів провадиться до досягнення залишкової вартості об’єктом його ліквідаційної вартості.
Згідно з п.146.11 ст.146 ПКУ первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єктів у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об’єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення.
Сума витрат, що пов’язана з ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат (п.146.12 ст.146 ПКУ).
Виходячи з викладеного, сума витрат на ремонт та поліпшення основних засобів у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного року включається платником податку до витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування.
При цьому, якщо здійснюється ремонт об’єкта основних засобів, термін використання якого закінчився і залишкова вартість якого досягла ліквідаційної вартості, то частина вартості ремонту/поліпшень такого основного засобу у сумі, що перевищує віднесену на витрати, обліковується платником як окремий об’єкт основних засобів відповідної групи з подальшою амортизацією згідно з нормами ст.145, 146 ПКУ.
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3439 разів

Повідомлення Берса »

Т.е. создавать "двойника" с пометкой "наша песня хороша, начинай сначала" и опять ставить срок эксплуатации исходя из таблицы НКУ. Но ведь это старенькое ОС и не факт, что оно протянет те года, что там описаны.

окси_бух
Ученик
Повідомлень: 4
З нами з: 27 листопада 2012, 02:48
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення окси_бух »

Берса писав:Т.е. создавать "двойника" с пометкой "наша песня хороша, начинай сначала" и опять ставить срок эксплуатации исходя из таблицы НКУ. Но ведь это старенькое ОС и не факт, что оно протянет те года, что там описаны.
Ну так кто как в итоге делает? Присваиваете "ремонту" статус отдельного ОС и полный срок амортизации согласно НКУ?

Илга
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 107
З нами з: 09 березня 2014, 08:58
Дякував (ла): 69 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Илга »

Здравствуйте!
Подскажите, пожалуйста. У нас на предприятии на балансе автомобиль, который в этом году полностью самортизирован. Мы его купили в 2008 году. За 5 лет самортизирован . Как дальше вести учет автомобиля если его остаточная стоимость - 0 грн. ? Автомобиль продолжает использоваться на предприятии в хоз.деятельности.
Заранее спасибо.

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 970
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів

Повідомлення ScAudit »

Илга писав:Здравствуйте!
Подскажите, пожалуйста. У нас на предприятии на балансе автомобиль, который в этом году полностью самортизирован. Мы его купили в 2008 году. За 5 лет самортизирован . Как дальше вести учет автомобиля если его остаточная стоимость - 0 грн. ? Автомобиль продолжает использоваться на предприятии в хоз.деятельности.
Заранее спасибо.
дооценить по ПсБО 7 или МСФО 16

Відповісти

Повернутись до “Амортизація”