ОЗ-безкоштовно отримані

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 59 разів

Повідомлення Ирина06 »

Здраствуйте!

Наше підприємство, яке займається постачанням теплової енергії бюджетним установа, має у своїй власності ОЗ:

-придбані за власні кошти;

-безкоштовно отримані від органів місцевого самоврядування.

Підкажіть, будь ласка:

1.Чи враховують при визначенні 10 % ремонтного ліміту балансову вартість безкоштовно отриманих ОЗ (станом на 01.04.11р перерахунок амортизації по ОЗ отриманих безкоштовно не робили...)?

2.Як бути з амортизацією ОЗ отриманих від органів місцевого самоврядування, після 01.04.2011?

3.При перевищенні межі 10% ремонтного ліміту та віднесенні суми понад ліміт на поліпшенні, як правильно амортизувати безкоштовно отримані ОЗ (суму поліпшення виділяти як окремий об,єкт? а який строк корисного використання встановлювати?) і включати у доходи і витрати у податковому та бухгалтерському обліку, адже дане поліпшення виконане за власні кошти підприємства?!

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 4111 разів

Повідомлення Marlboro »

Зависит от того, каким образом Вы получали эти ОС.
Если Ваш случай подпадает под какой-то из вариантов ниже, то поговорим дальше, так сказать.
Стаття 144. Об'єкти амортизації

144.1. Амортизації підлягають:
...
- капітальні інвестиції, отримані платником податку з бюджету, у вигляді цільового фінансування на придбання (створення) об'єкта інвестування (основного засобу, нематеріального активу) за умови визнання доходів пропорційно сумі нарахованої амортизації по такому об'єкту відповідно до положень підпункту 137.2.1 пункту 137.2 статті 137 цього Кодексу;
....
- вартість безоплатно отриманих об'єктів енергопостачання, газо- і теплозабезпечення, водопостачання, каналізаційних мереж, побудованих споживачами на вимогу спеціалізованих експлуатуючих підприємств згідно з технічними умовами на приєднання до вказаних мереж або об'єктів;
- вартість основних засобів, безоплатно отриманих або виготовлених чи споруджених за рахунок коштів бюджету або кредитів, залучених Кабінетом Міністрів України чи під гарантії Кабінету Міністрів України, у разі виконання зобов'язань за гарантією Кабінетом Міністрів України;
...
- вартість основних засобів, визначена на рівні звичайної ціни, отриманих в концесію відповідно до Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності".
Если ни один из вариантов не Ваш, то думаю что примерно так.
При получении таких ОС Вы не понесли никаких расходов (потенциально, как на самом деле у Вас я не знаю :)), потому по правилам статей 144-146 у этих ОС не будет ни первичной (НАЛОГОВОЙ) стоимости, ни амортизации.
Потому ответы будут выглядеть так:

1) Нет, не враховуються;
2) Налоговой амортизации (расходов) не будет;
3) Будут только налоговые расходы в сумме улучшения. Доходов не будет.

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 59 разів

Повідомлення Ирина06 »

Marlboro писав:Зависит от того, каким образом Вы получали эти ОС.
Если Ваш случай подпадает под какой-то из вариантов ниже, то поговорим дальше, так сказать.
так, підпадає...ми визнаємо витрати згідно пп.144.1 абз.7, а доходи - 137,17...

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 4111 разів

Повідомлення Marlboro »

Тогда Ваши ответы будут выглядеть вот так:

1) Да, эти ОС принимают участие в расчете 10% лимита;

2) Амортизация будет - в смысле расходов.
Но как правильно отметили, вместе с признанием расходов будет признание и доходов, потому выходите на ноль - если не улучшать и не ремонтировать эти ОС.

3) Создавать "виртуальный обьект ОС" не нужно, включайте эту сумму к первичной стоимости ОС. На общих основаниях, как если бы эти ОС были куплены.
Но в доходы при последующей амортизации эта сумма ремонта относится не будет, продолжаете включать в доход прежнего размера суммы.

Пример по проводках:
Дт10 Кт424 - получили ОС на 5000 грн. при месячной сумме амортизации 100 грн.
Дт92 Кт13 - налоговые расходы в сумме 100 грн. как амортизация
Дт424 Кт745 - одновременно признаем налоговый доход в сумме 100 грн.

Далее после ремонта ОС на 2000 грн., сумма амортизации стала 130 грн.:
Дт92 Кт13 - налоговые расходы в сумме 130 грн. как амортизация
Дт424 Кт745 - одновременно признаем налоговый доход в сумме 100 грн.

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 59 разів

Повідомлення Ирина06 »

Дякую Вам!#smile3# Може ще підкажете:) Справа в тому, що починаючи з 2011 року, ці ОЗ (безкоштовно отримані), не включали в при визначенні 10% ремонтного ліміту. Хоча і ремонти по даних ОЗ проводились неодноразово...Що тепер робити? Збільшувати іх первісну вартість із 2011 року, перераховувати ліміт і робити виправлення до декларацій з ПНП?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 4111 разів

Повідомлення Marlboro »

Зависит от того, насколько все серьезно по суммам.
Насколько я понимаю, то Вы лишние суммы превышения, которые образовались из-за занижения 10% лимита относили не на расходы, а на первичную стоимость ОС. Потому занижения налога на прибыль в ТЕХ периодах не было, но будет небольшое занижение в текущих периодах в связи с завышением амортизации.
И вот исходя из существенности этого занижения-завышения смотрите, стоит ли сейчас что-то переделывать - может контролеры его и не заметят.

Кроме того, сравните оба лимита - с учетом этих ОС и без них.
Может Вы этот лимит не исчерпывали в те года - в таком случае вообще нечего исправлять.

Но в целом конечно да, Вы думаете в верном направлении - если решитесь исправлять все, то да, увеличиваете их первичную стоимость, перерасчет 10% лимита, исправление по декларации.

Как общую рекомендацию посоветовал бы сделать запрос на индивидуальную налоговую консультацию в свою налоговую.
Текст шаблонов такого запроса можно посмотреть тут вот, здесь вот тоже, а так же здесь.
Срок ответа на запрос 30 дней, потому Вы успеете как минимум учесть ответ на вопрос в декларации за 2013 год.
Кроме того это может спасти Вас от штрафов.

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 59 разів

Повідомлення Ирина06 »

Дуже Вам вдячна#smile3# З наступаючим Новим Роком!!! Так, про консультацію я думала, але у такому разі податківці, імхо, при превірці будуть звертати посилену увагу на мої злощасні ОЗ:))

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 4111 разів

Повідомлення Marlboro »

Насчет этого не знаю, учитывают ли они как-то выданные ИНК как индикатор того, что нужно проверять.
Я за последние три месяца сделал около 30 (тридцати!) запросов на ИНК по более чем 50 вопросах, потому думаю это создаст некоторый дискомфорт для проверяющих, если ИНК они таки учитывают. Мысли вслух и для размышления, так сказать ;))

И да, Вас тоже с (наступающим) Новым Годом! :))

Ирина06
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 145
З нами з: 07 лютого 2013, 02:39
Дякував (ла): 59 разів

Повідомлення Ирина06 »

Ось теке іще знайшла в ПКУ - пп.146.1 і якраз підпадає під мій випадок. Так треба, якийсь окремий строк для окремого об,єкта чи на рівні з ОЗ по якому відбувся ремонт?

Відповісти

Повернутись до “Амортизація”