Налоговая амортизация малоценных необоротных активов

buhgalter2
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 635
З нами з: 27 січня 2014, 10:26
Дякував (ла): 66 разів
Подякували: 138 разів

Повідомлення buhgalter2 »

в псбу 7, п.27:
"Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів і бібліотечних фондів може нараховуватися у першому місяці використання об'єкта в розмірі 50 відсотків його вартості, яка амортизується, та решта 50 відсотків вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об'єкта 100 відсотків його вартості."

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

Допоможіть розібратися.
дані своєї діяльності ми зберігаємо на віддаленому сервері. кожного місяця ми платили за послуги по збереженню і все було ок.
а це вирішили як би купити собі такий сервер один на декілька фірм.
фірма-продавець відвантажила мені 2 жорстких диски по ціні 6190,85 без пдв і 4 дорстких диски по ціні 4948,35 без пдв.
ну другі я думаю віднести до мнма, але на який рахунок витрат їх списати?, все на 92?а що робити з тими, що вартують 6190,85 грн? їх на оз, але до якої групи? щось нічого в голову не приходить

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Inna Medvetska писав:Допоможіть розібратися.
дані своєї діяльності ми зберігаємо на віддаленому сервері. кожного місяця ми платили за послуги по збереженню і все було ок.
а це вирішили як би купити собі такий сервер один на декілька фірм.
фірма-продавець відвантажила мені 2 жорстких диски по ціні 6190,85 без пдв і 4 дорстких диски по ціні 4948,35 без пдв.
ну другі я думаю віднести до мнма, але на який рахунок витрат їх списати?, все на 92?а що робити з тими, що вартують 6190,85 грн? їх на оз, але до якої групи? щось нічого в голову не приходить
Сам по собі жорсткий дист не є закінченим основним засобом, це комплектна складова сервера, вам треба оприбуткувати основний засіб - сервер
ПСБО Основні засоби http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00
"Об'єкт основних засобів - це: закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений
предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;"

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

Татьяна ТС писав:
Inna Medvetska писав:Допоможіть розібратися.
дані своєї діяльності ми зберігаємо на віддаленому сервері. кожного місяця ми платили за послуги по збереженню і все було ок.
а це вирішили як би купити собі такий сервер один на декілька фірм.
фірма-продавець відвантажила мені 2 жорстких диски по ціні 6190,85 без пдв і 4 дорстких диски по ціні 4948,35 без пдв.
ну другі я думаю віднести до мнма, але на який рахунок витрат їх списати?, все на 92?а що робити з тими, що вартують 6190,85 грн? їх на оз, але до якої групи? щось нічого в голову не приходить
Сам по собі жорсткий дист не є закінченим основним засобом, це комплектна складова сервера, вам треба оприбуткувати основний засіб - сервер
ПСБО Основні засоби http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00
"Об'єкт основних засобів - це: закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений
предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;"
так мені документи дали такі і все, більше нічого не буде, тому сервер я на баланс ніяк поставити не можу.
хіба що зробити комплектацію якусь

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Inna Medvetska писав:
Татьяна ТС писав:
Inna Medvetska писав:Допоможіть розібратися.
дані своєї діяльності ми зберігаємо на віддаленому сервері. кожного місяця ми платили за послуги по збереженню і все було ок.
а це вирішили як би купити собі такий сервер один на декілька фірм.
фірма-продавець відвантажила мені 2 жорстких диски по ціні 6190,85 без пдв і 4 дорстких диски по ціні 4948,35 без пдв.
ну другі я думаю віднести до мнма, але на який рахунок витрат їх списати?, все на 92?а що робити з тими, що вартують 6190,85 грн? їх на оз, але до якої групи? щось нічого в голову не приходить
Сам по собі жорсткий дист не є закінченим основним засобом, це комплектна складова сервера, вам треба оприбуткувати основний засіб - сервер
ПСБО Основні засоби http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00
"Об'єкт основних засобів - це: закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений
предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;"
так мені документи дали такі і все, більше нічого не буде, тому сервер я на баланс ніяк поставити не можу.
хіба що зробити комплектацію якусь
Попросіть переробити документи, якщо це можливо. Або комплектацію: але туди треба ще всіляки комплектуючі. Поспілкуйтесь із спецами по компам

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

Татьяна ТС писав:
Inna Medvetska писав:
Татьяна ТС писав: Сам по собі жорсткий дист не є закінченим основним засобом, це комплектна складова сервера, вам треба оприбуткувати основний засіб - сервер
ПСБО Основні засоби http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00
"Об'єкт основних засобів - це: закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений
предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій;"
так мені документи дали такі і все, більше нічого не буде, тому сервер я на баланс ніяк поставити не можу.
хіба що зробити комплектацію якусь
Попросіть переробити документи, якщо це можливо. Або комплектацію: але туди треба ще всіляки комплектуючі. Поспілкуйтесь із спецами по компам
так в тому то і справа, що переробляти вони нічого не будуть і більше ніяких документів не буде.
от я тепер ломаю голову, що з цим робити

Анни
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 880
З нами з: 05 жовтня 2011, 06:57
Дякував (ла): 2705 разів
Подякували: 675 разів

Повідомлення Анни »

Inna Medvetska писав:
Татьяна ТС писав:
Inna Medvetska писав: так мені документи дали такі і все, більше нічого не буде, тому сервер я на баланс ніяк поставити не можу.
хіба що зробити комплектацію якусь
Попросіть переробити документи, якщо це можливо. Або комплектацію: але туди треба ще всіляки комплектуючі. Поспілкуйтесь із спецами по компам
так в тому то і справа, що переробляти вони нічого не будуть і більше ніяких документів не буде.
от я тепер ломаю голову, що з цим робити
А к чему подключили эти диски? может на модернизацию?

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

Inna Medvetska писав:Допоможіть розібратися.
дані своєї діяльності ми зберігаємо на віддаленому сервері. кожного місяця ми платили за послуги по збереженню і все було ок.
а це вирішили як би купити собі такий сервер один на декілька фірм.
фірма-продавець відвантажила мені 2 жорстких диски по ціні 6190,85 без пдв і 4 дорстких диски по ціні 4948,35 без пдв.
ну другі я думаю віднести до мнма, але на який рахунок витрат їх списати?, все на 92?а що робити з тими, що вартують 6190,85 грн? їх на оз, але до якої групи? щось нічого в голову не приходить
Жорсткі диски - це ОС - Група 4.
Амортизація 2 роки


Податковий кодекс України
N 2755-VI, 02.12.2010, Кодекс України, Верховна Рада України

138.3.3. Мінімально допустимі строки амортизації основних засобів та інших необоротних активів:

група 4 - машини та обладнання
З них:
електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов’язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов’язані з ними комп’ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень

Податковий кодекс України
N 2755-VI, 02.12.2010, Кодекс України, Верховна Рада України


14.1.138. основні засоби - матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік);

( Підпункт 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 655-VIII від 17.07.2015 )

Суржикова
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 25
З нами з: 27 вересня 2014, 23:11
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Суржикова »

Привет всем!
Помогите, пожалуйста, на счет смены метода начисления амортизации.
До 2016 года мы применяли метод начисления амортизации прямолинейный.
С 2016 решили что будем использовать иной метода амортизации "прискореного зменшення залишкової вартості".
Как быть со старыми ОС? Они должны до конца своего срока эксплуатации амортизироваться прямолинейным методом или их нужно как-то пересчитывать?
Если первичная стоимость ОС -5000 грн., амортизация насчитана 3000 грн. при переходе на новый метод как нужно делать правильно и какая сумма должна начисляться?
Спасибо!

КРисс
Оракул
Оракул
Повідомлень: 288
З нами з: 17 серпня 2014, 22:57
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 9 разів

Повідомлення КРисс »

На баланс предприятия необходимо зачислить объекты, для этого хотим это все дело оформить через работника предприятия как безоплатно получены. Подскажите пожалуйста какими документами это все добро оформить: актом приемки передпчи или накладной , как определить стоимость данного объекта, стоимость будет без ндс? Можно сразу начислить износ 100% износа? Девочки очень срочно нужна ваша помощь

Відповісти

Повернутись до “Амортизація”