Тимчасова податкова різниця

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

хочу розібратися для себе. можливо я щось не так зрозуміла, бо якось не хочеться робити лишню роботу. картина така на 01.01.11 на балансі ОЗ не було зовсім. вони появилися в січні. тобто по бух. обліку амортизація нараховувалася вже за лютий і березень 2011 року, а в податковому ні. візьмемо що Оз коштував 5000 грн. і термін використання 50 міс. тобто за лютий + березень у мене амортизація в бух. обліку 100 + 100 грн. в сумі 200. а в податковому обліку 0. на 01.04.11 ми повинні були зробити інвентаризацію ОЗ і вивести їх залишкову вартість в податковому і бух обліку і за допомогою тимчасової податкової різниця зрівняти амортизацію і бух. і подат. обліку. так от як зрозуміла я ці 200 грн. і буде податкова різниця, так як в податковому обліку я з 1.04 повинна почати нарах. амортизацію не з 5000 грн, а з 4800 щоб суми в обліках були рівні? так?
а в податковій мені заявили, що я повинна шукати тільки податкову різницю ОЗ, які в мене амортизувалися на 01.01.11, а якщо в мене їх не було, то і податкової різниці не буде. але тоді сума амортизації в обліках буде відрізнятися. як правильно, бо щось я заплуталася

Asset Queen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 14 серпня 2013, 12:33
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Asset Queen »

Необхідно визначити, чи виникне тимчасова податкова різниця взагалі? Якщо у вас не фігурувала в податковому обліку амортизація за лютий, березень 2011, то вам просто неообхідно почати амортизувати обладнання з квітня, але беручи до уваги його первісну варість 5000 і строк корисного використання відповідно до норм нового ПКУ. Суми амортизації в бухгалтерському і податковому обліках можуть відрізнятися, це не є порушенням. Просто ведуть паралельні розрахунки для кожного виду обліку. Цікаво, як ви досі звітували суму амортизації? Зараз корегувати дані двохрічної давності не дуже доцільно, особливо якщо мова йде про невеликі суми.

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

Asset Queen писав:Необхідно визначити, чи виникне тимчасова податкова різниця взагалі? Якщо у вас не фігурувала в податковому обліку амортизація за лютий, березень 2011, то вам просто неообхідно почати амортизувати обладнання з квітня, але беручи до уваги його первісну варість 5000 і строк корисного використання відповідно до норм нового ПКУ. Суми амортизації в бухгалтерському і податковому обліках можуть відрізнятися, це не є порушенням. Просто ведуть паралельні розрахунки для кожного виду обліку. Цікаво, як ви досі звітували суму амортизації? Зараз корегувати дані двохрічної давності не дуже доцільно, особливо якщо мова йде про невеликі суми.
те що суми в податковому і бух обіку можуть відрізнятися це я і сама знаю, але ж навіщо тоді придумали тимчосову податкову різницю? щоб вирівняти значення амортизації в бух. і подат. обліку.

Asset Queen
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 14 серпня 2013, 12:33
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Asset Queen »

Якщо взяти до уваги формулювання ПКУ щодо тимчасової податковї різниці бачимо таке: "Якщо загальна вартість усіх груп основних засобів за даними бухгалтерського обліку менша, ніж загальна вартість усіх груп основних фондів за даними податкового обліку на дату набрання чинності розділом III цього Кодексу, то тимчасова податкова різниця, яка виникає в результаті такого порівняння, амортизується як окремий об'єкт із застосуванням прямолінійного методу протягом трьох років".

Оскільки у вас станом на 31 березня 2011 року не було відображено ОЗ і його амортизацію в податковому обліку, то відповідно різниця в амортизації і залишковій вартості неможе бути достовірно визначена і відображена як тимчасова.

А на рахунок рівності амортизації в бух. і подат. обліку - для більшості підприємств, особливо великих - це утопія, оскільки завжди існуватимуть різниці через різні встановлені строки корисного використання :)




Відповісти

Повернутись до “Амортизація”