основные средства - 6000 грн

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

illa писав:Недавно оплюбликовано письмо налоговой согласно налоговых разниц.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 18.07.2016 р. № 15389/6/99-99-15-02-02-15 Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо обліку матеріальних активів, зарахованих до складу основних засобів, вартість яких не перевищує 6000 грн і термін використання становить понад рік, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє. Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають
відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу. Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст. 138 Кодексу. Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу (пп. 138.1, 138.2 ст. 138 Кодексу). Нормативним документом, що регламентує облік основних засобів, а також їх відображення у міжнародній фінансовій звітності, є Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 16 (МСБО 16) «Основні засоби» від 01.01.2014, відповідно до якого для визначення об’єкта основних засобів не застосовується вартісний критерій, передбачене групування основних засобів за класами відповідно до облікової політики підприємства та відсутнє поняття щодо малоцінних необоротних матеріальних активів. Зокрема, згідно з п. 6 МСБО 16 основні засоби – це матеріальні об’єкти, що їх: а) утримують для використання у виробництві або постачанні товарів чи наданні послуг для надання в оренду або для адміністративних цілей; б) використовуватимуть, за очікуванням, протягом більше одного періоду. На відміну від правил бухгалтерського обліку, у податковому обліку до основних засобів відносяться активи вартістю понад 6000 гривень та строком корисного використання більше одного року (п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Враховуючи вище викладене, у разі якщо строк корисного використання (експлуатації) активу становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік), але вартість такого активу менше 6000 гривень, то такий актив в податковому обліку не визнається основним засобом, і платник не формує різниці визначені до ст. 138 Кодексу за таким активом.

В связи с этим опять вопрос по поводу недоамартизированных основных средств? Куда девать эту сумму амортизации ОС меньше 6 тис.?
Моя думка не дівати нікуди, амортизувати далі.

Наталья__1982
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3715
З нами з: 15 листопада 2010, 06:46
Дякував (ла): 997 разів
Подякували: 1247 разів

Повідомлення Наталья__1982 »

Так если срок эксплуатации оборудования например больше года, но сумма к примеру 5000 - я не могу отнести на 10 счет, относим на 11 счет с амортизацией к примеру 50%-50% - это бух. учет, а в налоговом так относить нельзя, если срок больше года, я что-то запуталась

АЛЮШКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1135
З нами з: 06 липня 2015, 12:13
Дякував (ла): 250 разів
Подякували: 775 разів

Повідомлення АЛЮШКА »

Добрый день, коллеги! Прошу помощи. На фирму был приобретен системный блок, стоимостью 5112,90 грн. без НДС (6135,48 грн. с НДС). Ранее на балансе стоял "Компьютер и комплектующие" как одно ОС. Как его правильно оприходовать теперь???

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

допоможіть розібратися з податковими різницями, а то я щось заплуталася тпохи і не можу зрозуміти, бо раніше в мене їх не було, бо як такових і ос не було.
а тепер треба рахувати.
купили ми наприклад системний блок вартістю 6003 грн з пдв. Згідно пку - це оз і я відношу його на 10 рахунок і ставлю строк використання 24 місяці згідно пку.
починаємо амортизувати, амортизуємо пару місяців і вирішуємо додати йому пам*яті, купуємо жорсткий диск вартістю 4000 грн і модернізуємо системний блок.
тобто вартість системного блоку збільшується на 4000 грн. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання?
з наступного місяця в бух обліку починаємо нараховувати амортизацію вже з нової модернізованої вартості.
а як в податковому? який строк використання там буде і з якої суми буде амортизація нараховуватися?
Звідки візьмуться ці різниці? бо я щось нічого зрозуміти не можу

АЛЮШКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1135
З нами з: 06 липня 2015, 12:13
Дякував (ла): 250 разів
Подякували: 775 разів

Повідомлення АЛЮШКА »

Inna Medvetska писав:допоможіть розібратися з податковими різницями, а то я щось заплуталася тпохи і не можу зрозуміти, бо раніше в мене їх не було, бо як такових і ос не було.
а тепер треба рахувати.
купили ми наприклад системний блок вартістю 6003 грн з пдв. Згідно пку - це оз і я відношу його на 10 рахунок і ставлю строк використання 24 місяці згідно пку.
починаємо амортизувати, амортизуємо пару місяців і вирішуємо додати йому пам*яті, купуємо жорсткий диск вартістю 4000 грн і модернізуємо системний блок.
тобто вартість системного блоку збільшується на 4000 грн. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання?
з наступного місяця в бух обліку починаємо нараховувати амортизацію вже з нової модернізованої вартості.
а як в податковому? який строк використання там буде і з якої суми буде амортизація нараховуватися?
Звідки візьмуться ці різниці? бо я щось нічого зрозуміти не можу
У нас похожая ситуация. Системный блок стоимостью 6300грн. ( без НДС 5250 грн.) - отнесли на 11 счет как МНМА.

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

АЛЮШКА писав:
Inna Medvetska писав:допоможіть розібратися з податковими різницями, а то я щось заплуталася тпохи і не можу зрозуміти, бо раніше в мене їх не було, бо як такових і ос не було.
а тепер треба рахувати.
купили ми наприклад системний блок вартістю 6003 грн з пдв. Згідно пку - це оз і я відношу його на 10 рахунок і ставлю строк використання 24 місяці згідно пку.
починаємо амортизувати, амортизуємо пару місяців і вирішуємо додати йому пам*яті, купуємо жорсткий диск вартістю 4000 грн і модернізуємо системний блок.
тобто вартість системного блоку збільшується на 4000 грн. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання?
з наступного місяця в бух обліку починаємо нараховувати амортизацію вже з нової модернізованої вартості.
а як в податковому? який строк використання там буде і з якої суми буде амортизація нараховуватися?
Звідки візьмуться ці різниці? бо я щось нічого зрозуміти не можу
У нас похожая ситуация. Системный блок стоимостью 6300грн. ( без НДС 5250 грн.) - отнесли на 11 счет как МНМА.
це я щось не туди подивилася і написала з пдв, а треба без.
тобто буде це оз на рахунку 10.

АЛЮШКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1135
З нами з: 06 липня 2015, 12:13
Дякував (ла): 250 разів
Подякували: 775 разів

Повідомлення АЛЮШКА »

Inna Medvetska писав:
АЛЮШКА писав:
Inna Medvetska писав:допоможіть розібратися з податковими різницями, а то я щось заплуталася тпохи і не можу зрозуміти, бо раніше в мене їх не було, бо як такових і ос не було.
а тепер треба рахувати.
купили ми наприклад системний блок вартістю 6003 грн з пдв. Згідно пку - це оз і я відношу його на 10 рахунок і ставлю строк використання 24 місяці згідно пку.
починаємо амортизувати, амортизуємо пару місяців і вирішуємо додати йому пам*яті, купуємо жорсткий диск вартістю 4000 грн і модернізуємо системний блок.
тобто вартість системного блоку збільшується на 4000 грн. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання?
з наступного місяця в бух обліку починаємо нараховувати амортизацію вже з нової модернізованої вартості.
а як в податковому? який строк використання там буде і з якої суми буде амортизація нараховуватися?
Звідки візьмуться ці різниці? бо я щось нічого зрозуміти не можу
У нас похожая ситуация. Системный блок стоимостью 6300грн. ( без НДС 5250 грн.) - отнесли на 11 счет как МНМА.
це я щось не туди подивилася і написала з пдв, а треба без.
тобто буде це оз на рахунку 10.
В вашем случае я бы не делала модернизацию, ведь она подразумевает увеличение экономических выгод в будущем от использования ОС. Оприходовала бы жёсткий диск на 11 счет.

Inna Medvetska
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1620
З нами з: 08 вересня 2010, 04:09
Дякував (ла): 78 разів
Подякували: 146 разів

Повідомлення Inna Medvetska »

АЛЮШКА писав:
Inna Medvetska писав:
АЛЮШКА писав: У нас похожая ситуация. Системный блок стоимостью 6300грн. ( без НДС 5250 грн.) - отнесли на 11 счет как МНМА.
це я щось не туди подивилася і написала з пдв, а треба без.
тобто буде це оз на рахунку 10.
В вашем случае я бы не делала модернизацию, ведь она подразумевает увеличение экономических выгод в будущем от использования ОС. Оприходовала бы жёсткий диск на 11 счет.
а як його на 11 приходувати, якщо сам по собі жорсткий диск - це не оз і не нмна? адже сам по собі як окремий об*єкт він виконувати свою функцію не може.
мене цікавить як в цьому випадку буде побудовано податковий облік.
куди віднесеться ці 4000 грн і які будуть різниці згідно пку

АЛЮШКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1135
З нами з: 06 липня 2015, 12:13
Дякував (ла): 250 разів
Подякували: 775 разів

Повідомлення АЛЮШКА »

Inna Medvetska писав:
АЛЮШКА писав:
Inna Medvetska писав: це я щось не туди подивилася і написала з пдв, а треба без.
тобто буде це оз на рахунку 10.
В вашем случае я бы не делала модернизацию, ведь она подразумевает увеличение экономических выгод в будущем от использования ОС. Оприходовала бы жёсткий диск на 11 счет.
а як його на 11 приходувати, якщо сам по собі жорсткий диск - це не оз і не нмна? адже сам по собі як окремий об*єкт він виконувати свою функцію не може.
мене цікавить як в цьому випадку буде побудовано податковий облік.
куди віднесеться ці 4000 грн і які будуть різниці згідно пку
Почитайте здесь http://www.tax-expert.in.ua/index.php/r ... teriy-mnma

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Inna Medvetska писав:допоможіть розібратися з податковими різницями, а то я щось заплуталася тпохи і не можу зрозуміти, бо раніше в мене їх не було, бо як такових і ос не було.
а тепер треба рахувати.
купили ми наприклад системний блок вартістю 6003 грн з пдв. Згідно пку - це оз і я відношу його на 10 рахунок і ставлю строк використання 24 місяці згідно пку.
починаємо амортизувати, амортизуємо пару місяців і вирішуємо додати йому пам*яті, купуємо жорсткий диск вартістю 4000 грн і модернізуємо системний блок.
тобто вартість системного блоку збільшується на 4000 грн. Чи потрібно збільшувати строк корисного використання?
з наступного місяця в бух обліку починаємо нараховувати амортизацію вже з нової модернізованої вартості.
а як в податковому? який строк використання там буде і з якої суми буде амортизація нараховуватися?
Звідки візьмуться ці різниці? бо я щось нічого зрозуміти не можу
У Вас поліпшення основного засобу. Якщо ви мале підприємство, то різниці вас не стосуються.

Облік ремонтів і поліпшень власних основних засобів

Відповісти

Повернутись до “Амортизація”