*МНМА или ОС "в комплекте"*

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11444 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Tsorik писав: С другой - рука не подымается отнести полноценный компютер в МНМА!
"Поднять руку" - отнести компютер в МНМА - получается более выгодно.
Сразу при вводе в эксплуатацию - амортизация 100%.
Опять же, требованиям НКУ соответствует.

О2
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 181
З нами з: 02 квітня 2012, 09:01
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 41 раз

Повідомлення О2 »

Ир4ик писав:Я бы сделала 1 ОС (сист.блок+монитор) и назвала бы компьютер. Т.е. 2400+1500=3900. Т.к. системный блок без монитора не может работать и наоборот.
Я против!
А если в будущем придется к этому системному блоку подключить другой монитор, а этот монитор к другому системному блоку?

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

О2 писав:
Ир4ик писав:Я бы сделала 1 ОС (сист.блок+монитор) и назвала бы компьютер. Т.е. 2400+1500=3900. Т.к. системный блок без монитора не может работать и наоборот.
Я против!
А если в будущем придется к этому системному блоку подключить другой монитор, а этот монитор к другому системному блоку?
у меня тоже всё разделено системники отдельно , мониторы отдельно

ЕленаС.
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 09 листопада 2011, 08:21
Дякував (ла): 4011 разів
Подякували: 3241 раз

Повідомлення ЕленаС. »

Виктория 80 писав:
О2 писав:
Ир4ик писав:Я бы сделала 1 ОС (сист.блок+монитор) и назвала бы компьютер. Т.е. 2400+1500=3900. Т.к. системный блок без монитора не может работать и наоборот.
Я против!
А если в будущем придется к этому системному блоку подключить другой монитор, а этот монитор к другому системному блоку?
у меня тоже всё разделено системники отдельно , мониторы отдельно
К тому же приходится что-то менять с системном блок, что-то сгорит, или модернизировать. Или Монитор еще может работать, а блок уже все, нужно списывать.

Gasparina
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 11
З нами з: 04 лютого 2012, 06:00
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення Gasparina »

А какая статья НК разрешает затраты(амортизацию) на МНМА относить на расходы для налога на прибыль? Амортизировать можете, а в затраты включать - нет! Если назовете точно статью - облегчите жизнь не только мне!!!

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

138.8. Собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме:

прямих матеріальних витрат;

прямих витрат на оплату праці;

амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;

загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку;

вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;

інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну);
138.8.5. До складу загальновиробничих витрат включаються:

а) витрати на управління виробництвом (оплата праці працівників апарату управління цехами, дільницями відповідно до законодавства тощо; внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього розділу; медичне страхування, страхування відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", страхування за довгостроковими договорами страхування життя в межах, визначених абзацами другим і третім пункту 142.2 статті 142 цього Кодексу, працівників апарату управління цехами, дільницями; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо);

б) амортизація основних засобів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення;

в) амортизація нематеріальних активів загальновиробничого (цехового, дільничного, лінійного) призначення;
138.10. До складу інших витрат включаються:


138.10.1. виключено;

138.10.2. адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством:

а) загальні корпоративні витрати, в тому числі організаційні витрати, витрати на проведення річних та інших зборів органів управління, представницькі витрати;

б) витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством (у тому числі витрати на оплату праці адміністративного апарату) та іншого загальногосподарського персоналу;

в) витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у тому числі оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона);

г) винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності;

ґ) витрати на оплату послуг зв'язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв'язок та інші подібні витрати);

д) амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання;

Gasparina
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 11
З нами з: 04 лютого 2012, 06:00
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення Gasparina »

Да, но... 14.1.138. основні засоби - матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік);

Я так понимаю, что МНМА в "основні засоби" не входит согласно нашего НК!

Поверте, я не вредничаю, у нас производственных МНМА тысяч на 50, и нужно подстраховаться официальным разяснением ГНИ, а они молчат.


оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

Ви написали визначення ОЗ по ПКУ - так і є 2500, все нормально, а те що до 2500 - НММА. в ПКУ є таблиця - строки корисних термінів ОЗ і МНМА, в статтях якя я навела - на витрати можна списувати амортизацію МНМА. Я можливо не вловлюю суті питання?
тобто те що до 2500 - МНМА, після- ОЗ. Але я не розумію зв"язок між визначенням і віднесенням на витрати протсо в ПКУ немає визначення МНМА, Ви це хочете сказати?

Levenya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2016
З нами з: 12 грудня 2011, 09:40
Дякував (ла): 1458 разів
Подякували: 1168 разів

Повідомлення Levenya »

оляля писав:Ви написали визначення ОЗ по ПКУ - так і є 2500, все нормально, а те що до 2500 - НММА. в ПКУ є таблиця - строки корисних термінів ОЗ і МНМА, в статтях якя я навела - на витрати можна списувати амортизацію МНМА. Я можливо не вловлюю суті питання?
тобто те що до 2500 - МНМА, після- ОЗ. Але я не розумію зв"язок між визначенням і віднесенням на витрати протсо в ПКУ немає визначення МНМА, Ви це хочете сказати?
согласно НКУ на расходы можно списывать амортизацию ОС и Нематериальных активов.
А вот про разрешение списывать на расходы амортизацию МНМА - там не написано. Обратите внимание, Вы выделили пункты НКУ про основные средства и нематериальные активы.
А МНМА не относится ни к ОС, ни к нематериальным активам.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

іє з 01.04.2011 Як нараховується амортизація на матеріальні активи, вартість яких менше 2500 грн., якщо такі активи придбані до 01.01.2012, а введені в експлуатацію після 01.01.2012?Коротка відповідь: Якщо матеріальні активи, вартість яких не перевищує 2500 гривень, придбані до 01.01.12, а введені в експлуатацію після 01.01.12, то в податковому обліку витрати на їх придбання слід розглядати як витрати на придбання малоцінних амортизація на них нараховується відповідно до пп.145.1.6 п. 145.1 ст.145 ПКУ.пп.145.1.6 п. 145.1 ст.145 Податкового кодексу України.Повна відповідь: Відповідно пп.14.1.138 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) основні засоби - матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). Згідно з п. 14 підр. 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ у 2011 році норматив для основних засобів, визначений у пп.14.1.138 п. 14.1 ст.14 ПКУ, становив 1000 гривень. Відповідно до пп. 14.1.3 п. 14.1 ст. 14 ПКУ амортизація – систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизується, протягом строку їх корисного використання (експлуатації). Амортизація об'єкта основних засобів нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта, установленого платником податку, але не менше мінімально допустимого строку, встановленого п. 145.1 ст. 145 ПКУ, помісячно, починаючи з місяця, що наступає за місяцем введення об'єкта основних засобів в експлуатацію (п.146.2 ст.146 ПКУ). Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів і бібліотечних фондів може нараховуватися за рішенням платника податків у першому місяці використання об'єкта в розмірі 50 відсотків його вартості, яка амортизується, та решта 50 відсотків вартості, яка амортизується, у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом або в першому місяці використання об'єкта в розмірі 100 відсотків його вартості (пп.145.1.6 п. 145.1 ст.145 ПКУ). З урахуванням викладеного, якщо матеріальні активи, вартість яких не перевищує 2500 гривень, придбані до 01.01.12, а введені в експлуатацію після 01.01.12, то в податковому обліку витрати на їх придбання слід розглядати як витрати на придбання малоцінних амортизація на них нараховується відповідно до пп.145.1.6 п. 145.1 ст.145 ПКУ.

Відповісти

Повернутись до “Амортизація”