Налоговый кредит

Розділ V ПКУ
Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Светланка 111 писав:А подскажите где это почитать? Что бы правильно потребовать у предприятия и аргументировать свое требование.
Я вот тут нашла в Инете сейчас ПРОТИВОПОЛОЖНЫЙ вариант, но он ценен ..самим принципом, разжевывающим правило "первого из событий"
http://www.consultant.kiev.ua/new1_07/09140402.html
Консультує Алла ЛІЩИМЕНKО,
начальник консультаційного відділу ДПА у м. Kиєві
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 14 (671), 13 квітня 2009 року)

Підприємство перейшло зі спрощеної системи оподаткування за ставкою 10 відсотків на загальну систему оподаткування і зареєструвалося платником ПДВ. Під час перебування на спрощеній системі оподаткування підприємство отримало аванс від одного контрагента, а надало послуги цьому контрагенту після переходу на загальну систему оподаткування. Іншому контрагенту навпаки було надано послуги під час перебування на спрощеній системі оподаткування, а оплату за них отримано на загальній системі оподаткування.
Як оподатковуються ПДВ такі перехідні операції?

Відповідно до пункту 3.1 статті 3 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» об’єктом оподаткування податком є, зокрема, операції платників податку з поставки товарів (послуг), місце надання яких знаходиться на митній території України.
При цьому датою виникнення податкових зобов’язань відповідно до підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 зазначеного Закону вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
— або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти — дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої — дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
— або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) — дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
У разі коли юридичною особою — платником ПДВ оплата за послуги від покупця отримана коштами в періоді, коли вона працювала на спрощеній системі оподаткування за ставкою оподаткування 10%, а надання послуг відбулося після переходу на загальну систему оподаткування, то податкове зобов’язання з ПДВ платником ПДВ не нараховується.
У разі коли надання послуг замовнику відбулося в періоді, коли юридична особа працювала на спрощеній системі оподаткування за ставкою оподаткування 10%, а оплата коштами отримана після переходу на загальну систему оподаткування, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, якщо такий платник ПДВ не обрав касовий метод визначення податкового зобов’язання. У випадках, коли платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, він зобов’язаний задекларувати за такими операціями податкові зобов’язання та погасити їх у міру проведення розрахунків.
Таким чином, якщо перша подія відбулася в період, коли підприємство перебувало на спрощеній системі оподаткування, а друга подія — після переходу на загальну систему оподаткування, то податкові зобов’язання з ПДВ на дату такої другої події не нараховуються (за винятком коли платник на дату такої події, як оплата за надані послуги, застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань).
Роз’яснення із зазначеного питання було повідомлено листом ДПА України від 28.01.03 № 1399/7/15-3317 «Щодо окремих питань по справлянню податку на додану вартість» (питання 35).

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Светланка 111 писав:Подскажите пожалуйста мы сделали предоплату предприятию плательщику НДС в январе 2013г , предприятие выписало НН и оказывает нам услугу, с апреля 2013г предприятие перешло единый налог без НДС, и услугу ( акт выполненных работ за апрель) предоставили без НДС, я в январе НН включила в декларацию в полном объеме. Что мне делать сейчас с неизрасходованным НДС и как закрывать акты ????
Если речь о том, что акт выписан без НДС, но на суму предоплаты, то думаю ошибки тут нет. Проводите как всегда.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Я тут еще нашла статейку, но видна лишь часть ее - надо регистрироваться, чтобы прочитать ее целиком. Если будет желание, то зарегистрируйтесь там.

ПЕРЕХІД ІЗ ЗАГАЛЬНОЇ СИСТЕМИ НА СПРОЩЕНУ: ПОДАТКОВІ НАСЛІДКИ ЩОДО ПЕРЕХІДНИХ ПРАВОЧИНІВ
http://ukr.buhgalter.com.ua/openfond/de ... _ID=201171
<...>
Що стосується наслідків з ПДВ, то тут здебільшого все залежить від того, чи зареєстроване підприємство платником ПДВ на дату першої події (у нашому випадку — на момент відвантаження/підписання акта). Якщо зареєстроване, то за датою відвантаження/підписання акта йому слід скласти податкову накладну та нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ (їх необхідно погасити до ПДВ-розреєстрації). У свою чергу, друга подія на облікові наслідки з ПДВ не вплине, причому незалежно від того, чи залишиться підприємство в лавах платників ПДВ після переходу на ЄП.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Marlboro писав:
Светланка 111 писав:Подскажите пожалуйста мы сделали предоплату предприятию плательщику НДС в январе 2013г , предприятие выписало НН и оказывает нам услугу, с апреля 2013г предприятие перешло единый налог без НДС, и услугу ( акт выполненных работ за апрель) предоставили без НДС, я в январе НН включила в декларацию в полном объеме. Что мне делать сейчас с неизрасходованным НДС и как закрывать акты ????
Если речь о том, что акт выписан без НДС, но на суму предоплаты, то думаю ошибки тут нет. Проводите как всегда.
Хотите сказать, что по проводкам у нее все "закроется"?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Да, НДС она закроет на основании пункта 9 ПСБУ 16 и п.п.139.1.6 НКУ независимо от того, что будет записано в акте. Главное что-бы по суммам все четко закрывалось.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Marlboro писав:Да, НДС она закроет на основании пункта 9 ПСБУ 16 и п.п.139.1.6 НКУ независимо от того, что будет записано в акте. Главное что-бы по суммам все четко закрывалось.
Было бы интересно увидеть какими проводками закроется ВСЯ сумма дебиторки, но приставать больше не буду...)))

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Как всегда.
Когда были плательщиками:
Дт631 Кт311 - перечислили 120грн
Дт641 Кт644 - 20грн НК

Потом они перестали быть плательщиками:
Дт92 Кт631 - оказаны услуги 100грн (на расходы в силу пункта 9 ПСБУ 16 и п.п.139.1.6 НКУ пойдет часть за минусом НДС)
Дт644 Кт631 - закрыли НДС 20грн

При этом главное, что-бы акт был на 120грн.

п.с. закрываем кредиторку, а не дебиторку.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Marlboro писав: При этом главное, что-бы акт был на 120грн.

п.с. закрываем кредиторку, а не дебиторку.
Возможно мы с Вами по разному восприняли ПОДАННУЮ информацию:
Светланка 111 писав:Подскажите пожалуйста мы сделали предоплату предприятию плательщику НДС в январе 2013г , предприятие выписало НН и оказывает нам услугу, с апреля 2013г предприятие перешло единый налог без НДС, и услугу ( акт выполненных работ за апрель) предоставили без НДС, я в январе НН включила в декларацию в полном объеме. Что мне делать сейчас с неизрасходованным НДС и как закрывать акты ????
1. Лично я воспринимаю поданную информацию так, что (исходя из примера Ваших цифр) ей Акт выписали на 100 грн.
2. Раз проплатило "наше предприятие", то Вы как называете задолженность у НЕГО?
Из далеких-далеких знаний с техникума и института - "наше предприятие" - кредитор, а задолженность у него - дебиторская.
Поправьте, если я в чем-то не права...)))

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

На сколько я понял "как закрывать акты" как раз и относится к тому, что просто НДС в этом акте не выделен отдельно.
А кредиторкой обозвал потому-что учитывать то будем на счете 63/68 ;)

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Marlboro писав:На сколько я понял "как закрывать акты" как раз и относится к тому, что просто НДС в этом акте не выделен отдельно.
А кредиторкой обозвал потому-что учитывать то будем на счете 63/68 ;)
Спасибо за инфу.
1. Дождемся автора того поста. Надеюсь, что она сюда еще заглянет.
2. Просто с "терминологией" бухгалтеров я не знакома. Теперь буду знать.

P.S. #smile3# Не зря, когда мне бухгалтер начинает что-то говорить о дебиторской или кредиторской задолженности, я у него "выпытываю" конкретную ситуацию..))) Тогда недоразумений нет..)))

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”