Спецрежим НДС с/х

Розділ V ПКУ
fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Kassy79 писав:Коллеги, подскажите, есть тут такие, кто подал заявление в прошлом году на увеличение рег. лимита, но лимит не увеличили?
Якщо мова про це:
60. Установити, що до 31 грудня 2017 року значення суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, збільшується на суму коштів, що були перераховані з 1 по 30 січня 2017 року з поточних на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, в установах банків, але не більше суми, що мала спрямовуватися на спеціальний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування згідно з податковою звітністю за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків.

Таке збільшення здійснюється одноразово за заявою платника податку, поданою в довільній формі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, разом з копіями платіжних доручень платника, завіреними в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування.

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 цього Кодексу, для тих платників податку, у яких такі кошти обліковуються на рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

То мені не збільшували, а заяву я відправив поштою #wall#

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Таке питання.
В мене в цьому році вийшла велика собівартість сої, рік був посушливим, тому врожай був не дуже, а затрат не мало.
На сьогодні ціна реалізації менше собівартості, які особливості нарахування ПДВ при таких умовах?

Kassy79
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 155
З нами з: 03 січня 2017, 15:23
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 64 рази

Повідомлення Kassy79 »

fgrubin писав:Таке питання.
В мене в цьому році вийшла велика собівартість сої, рік був посушливим, тому врожай був не дуже, а затрат не мало.
На сьогодні ціна реалізації менше собівартості, які особливості нарахування ПДВ при таких умовах?
Ніяких, собівартість не має відношення до бази нарахування ПДВ

Kassy79
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 155
З нами з: 03 січня 2017, 15:23
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 64 рази

Повідомлення Kassy79 »

fgrubin писав:
Kassy79 писав:Коллеги, подскажите, есть тут такие, кто подал заявление в прошлом году на увеличение рег. лимита, но лимит не увеличили?
Якщо мова про це:
60. Установити, що до 31 грудня 2017 року значення суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, збільшується на суму коштів, що були перераховані з 1 по 30 січня 2017 року з поточних на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, в установах банків, але не більше суми, що мала спрямовуватися на спеціальний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування згідно з податковою звітністю за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків.

Таке збільшення здійснюється одноразово за заявою платника податку, поданою в довільній формі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, разом з копіями платіжних доручень платника, завіреними в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування.

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 цього Кодексу, для тих платників податку, у яких такі кошти обліковуються на рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

То мені не збільшували, а заяву я відправив поштою #wall#
А зверталися в ДФС з питанням, чи збільшать і коли?

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

А акуди звертатись? В районному відділенні взагалі не в курсі, там взагалі невдовзі нікого не залишиться

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Собівартість вийшла високою, в тому числі, за рахунок застосування фосфорно калійний добрив, вартість яких ми поклали на сою.
Але справа в тому, що фосфорно калійні добрива працюють не лише в рік внесення, а мають дію і наступні роки, особливо враховуючи посуху, якраз в 2018 році вони матимуть більшу віддачу, ніж в рік внесення.
Чи хтось практикує рознесення витрат по добривам на декілька років?

voko
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 595
З нами з: 07 травня 2012, 16:00
Дякував (ла): 201 раз
Подякували: 289 разів

Повідомлення voko »

fgrubin писав:Собівартість вийшла високою, в тому числі, за рахунок застосування фосфорно калійний добрив, вартість яких ми поклали на сою.
Але справа в тому, що фосфорно калійні добрива працюють не лише в рік внесення, а мають дію і наступні роки, особливо враховуючи посуху, якраз в 2018 році вони матимуть більшу віддачу, ніж в рік внесення.
Якщо дотримуватись букви закону, то нема причини хвилюватись:
188.1. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни)
Крім того:
5. Щодо можливості реалізації товару нижче собівартості

Існує усталена практика, відповідно до якої платникам податків донараховують ПДВ за те, що вони реалізують продукцію власного виробництва за цінами нижче від собівартості і використовують при цьому нульову ставку ПДВ.

Проте, ВАСУ вважає, що встановлення цін на власну продукцію є правом підприємця, який може самостійно визначати власні економічні вигоди та перспективи. Зокрема, в Ухвалі від 15 червня 2016 року ВАСУ встановив: «неприпустимим є застосування до платника заходів відповідальності за дії, які хоча й мають своїм наслідком несплату податку (його сплату у меншому розмірі), однак полягають у використанні наданих платникові законом прав, пов'язаних із звільненням на законній підставі від сплати податку або з обранням найбільш вигідних для нього форм підприємницької діяльності та оптимального способу оподаткування. Необґрунтованість податкової вигоди настає у разі використання платником штучних форм господарської діяльності, які не відповідають дійсному економічному змісту господарської операції, з метою одержання податкової економії без відповідних економічних підстав».

(Ухвала ВАСУ від 15 червня 2016 року у справі № К/800/6099/16).

Kassy79
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 155
З нами з: 03 січня 2017, 15:23
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 64 рази

Повідомлення Kassy79 »

fgrubin писав:А акуди звертатись? В районному відділенні взагалі не в курсі, там взагалі невдовзі нікого не залишитьсєя
Звертатись тільки до ДФС, ви ж їм заву відправляли. На сервіс Пульс гадаю

PPS
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 01 вересня 2017, 17:48
Дякував (ла): 130 разів
Подякували: 157 разів

Повідомлення PPS »

fgrubin писав:Собівартість вийшла високою, в тому числі, за рахунок застосування фосфорно калійний добрив, вартість яких ми поклали на сою.
Але справа в тому, що фосфорно калійні добрива працюють не лише в рік внесення, а мають дію і наступні роки, особливо враховуючи посуху, якраз в 2018 році вони матимуть більшу віддачу, ніж в рік внесення.
Чи хтось практикує рознесення витрат по добривам на декілька років?
На мой личный взгляд имеете полное право при наличии "документа от агронома" разнести и на 2 и на 3 года, как изложит в своей справке агроном. Другое дело как сделать это красиво.
Условно внесение произошло по сое например на 2 700 000грн., агроном предоставляет Вам "Докладную", "Пояснительную" или как Вы себе хотите ее назвать, что последействие полезных веществ содержащихся в ФКД составляет:
1 год - 30%;
2 год - 50%;
3 год - 20%.

На основании такого документа Вы имеете полное право отнести на культуру "Соя" - 810 000 в 2017 году; остальное оставив на сч.231 "Незавершенное производство". В 2018 году производится списание в сумме 1 350 000гнр. по тем культурам, которые будут на указанных полях и в 2019 списываете остаток.
Правильно названный объект НП, например "Прямі виробничі витрати. Матеріали сільськогосподарського призначення (добрива тривалої дії)" помогут Вам не заблудится... ;)

Исходя из принципа, "без бумажки, мы букашки" - главное обложится документами и доказательной базой (маркетинговые исследования, план проведения экспериментов).

превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми;

Удачи!!!

vess2017
Профи
Повідомлень: 49
З нами з: 11 липня 2017, 09:16
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення vess2017 »

Добрий день! Підкажіть будь ласка комусь збільшили ліміт по поданим заявам до 31 грудня 2017 року? Ми відправили лист 15.12.17р. по поштовому відправленню відслідили, що лист надійшов до відділу зв"язку 18.12.2017р. і не був врученийдо 18.01.2018р. Прийшло рекомендоване повідомлення і стоїть штамп вручене 18.12.2017р. На сайті поштових відпралень написано : Відправлення за номером 5350001535292 вручене за довіреністю 18.12.2017 об’єктом поштового зв’язку КИЇВ 53 з індексом 04053. Що робити? Кому дзвонити?

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”