ПДВ 7 % на лікарські засоби

Розділ V ПКУ
Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

Любознательная писав:
Denis@@@ писав:Добрый день! Подскажите может кто имел дело с льготами по НДС для медпрактики? Где можно почитать поподробнее что и как?
http://zir.minrd.gov.ua/
Повна:
Згідно з пп.197.1.5 п.197.1 ст.197 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, перелічених в абзацах ”а” - ”о” даного пункту, а саме:
а) надання косметологічної допомоги, крім тієї, що надається за медичними показаннями;
б) масаж для зміцнення здоров’я дорослого населення, корекції осанки тощо;
в) проведення профілактичних медичних оглядів із підготовкою висновку про стан здоров’я на прохання громадян;
г) проведення гігієнічної експертизи проектних матеріалів та попередніх проектних пропозицій, у тому числі щодо розміщення об’єкта, а також нормативної документації на нові технології виробництва продукції та нові види продукції за заявкою замовника, гігієнічна оцінка зразків нових видів продукції;
ґ) надання консультаційної допомоги з питань проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи;
д) обстеження за заявкою замовника об’єктів, що будуються, реконструюються або функціонують, з метою їх відповідності санітарному законодавству;
е) проведення за заявкою замовника токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних, санітарно-гігієнічних, фізіологічних та інших обстежень з метою визначення безпеки продукції для здоров’я людини;
є) видача суб’єктам господарювання дозволів на виробництво, використання, транспортування, зберігання, реалізацію, захоронення, знищення, утилізацію продукції і речовин вітчизняного та імпортного виробництва, що потенційно небезпечні для здоров’я людини;
ж) надання юридичним і фізичним особам консультаційної допомоги з питань застосування законодавства про охорону здоров’я, в тому числі щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;
з) проведення медичного огляду осіб для видачі:
дозволу на право отримання та носіння зброї громадянам, крім військовослужбовців і посадових осіб, носіння зброї якими передбачено законодавством;
відповідних документів на виїзд громадян за кордон за викликом родичів, що проживають у зарубіжних країнах, оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у службові відрядження (крім державних службовців, робота яких пов’язана з такими виїздами і які мають відповідні медичні документи);
посвідчення водія транспортного засобу;
и) медичне обслуговування з’їздів, конференцій, симпозіумів, фестивалів, нарад, змагань тощо;
і) медичне обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням;
ї) організація медичного контролю осіб, які займаються фізичною культурою і спортом в оздоровчих закладах;
й) проведення профілактичних щеплень громадянам, які від’їжджають за кордон за викликом, для оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у туристичні подорожі (крім тих, що від’їжджають на лікування та в службові відрядження);
к) складення за заявками замовників санітарних паспортів радіотехнічних об’єктів та проведення досліджень для їх підтвердження;
л) проведення за заявками замовників державної санітарно-гігієнічної експертизи з акредитації та атестації підприємств, установ, організацій на право проведення токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних, санітарно-гігієнічних та інших досліджень;
м) визначення за заявками замовника шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, технологічного та трудового процесів, проведення досліджень для розробки засобів і заходів щодо усунення або зменшення їх небезпечної дії;
н) навчання за заявками замовників на робочих місцях фахівців підприємств, установ, організацій в установах санітарно-епідеміологічної служби, державних науково-дослідних інститутах гігієнічного та епідеміологічного профілю, а також фахівців підприємств, установ, організацій, проведення санітарно-гігієнічних та бактеріологічних досліджень;
о) надання за заявками замовників послуг з організації роботи відомчих санітарних лабораторій, оснащення їх медичною технікою (обладнанням, апаратурою, приладами); навчання на місці фахівців таких лабораторій методики проведення санітарно-гігієнічних досліджень;
Отже, дану пільгу мають право використовувати виключно заклади охорони здоров’я та реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, які мають ліцензію на постачання послуг з охорони здоров’я.
Перелік закладів охорони здоров’я затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 №385.
Таким чином, послуги з охорони здоров’я, які надаються закладами охорони здоров’я та реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів за наявності спеціального дозволу (ліцензії) на проведення відповідних видів послуг з охорони здоров’я звільняються від оподаткування ПДВ за умови, що такі операції не перелічені в абзацах ”а” - ”о” пп.197.1.5 п.197.1 ст.197 р.V ПКУ.

Чаше всего возникал вопрос по медосмотрам.
Вот, что по этому поводу есть в "ЗІР":


Повна:
Згідно із ст.17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров’я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров’я працівника.
Відповідно до пп.197.1.5 п.197.1 ст.197 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім, зокрема, таких послуг:
проведення профілактичних медичних оглядів із підготовкою висновку про стан здоров’я на прохання громадян (пп.«в» пп.197.1.5 п.197.1 ст.197 ПКУ);
проведення медичного огляду осіб для видачі:
дозволу на право отримання та носіння зброї громадянам, крім військовослужбовців і посадових осіб, носіння зброї якими передбачено законодавством;
відповідних документів на виїзд громадян за кордон за викликом родичів, що проживають у зарубіжних країнах, оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у службові відрядження (крім державних службовців, робота яких пов’язана з такими виїздами і які мають відповідні медичні документи);
посвідчення водія транспортного засобу (пп.«з» пп.197.1.5 п.197.1 ст.197 ПКУ).
Отже, оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою підлягають послуги з проведення профілактичних медичних оглядів із підготовкою висновку про стан здоров’я на прохання громадян та послуги з проведення медичного огляду осіб (крім військовослужбовців і посадових осіб, носіння зброї якими передбачено законодавством) для видачі дозвільних документів, визначених ПКУ.
Якщо організація проведення та фінансування медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, для роботодавця є обов’язком згідно із законодавством та медичні огляди проводяться закладами охорони здоров’я, які мають ліцензію на постачання послуг з охорони здоров’я, то операції з їх проведення звільняються від оподаткування ПДВ.
Вернусь к наболевшей теме. Спасибо за ответ. Но не могу разобраться с Списком учреждений которые по 385 приказу относятся к ним? Это только государстственные учреждения? Или мое ООО с лицензией это тоже заклад охорони здоровя?

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

я конечно больше склонен что это все госструктуры.

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

никто не сталкивался?

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

Позвонил на горячую линию и там мне ответили что в моем случае НДС 0%.

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

И у меня сразу возникает вопрос - это что нужно распределять НК? КАк было и раньше с медикаментами?

stlady
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 08 жовтня 2014, 11:18

Повідомлення stlady »

У меня еще возник вопрос.
Ввозим медицинское оборудование под 7% НДС. В ГТД указано наименование с указание кода УКТЗЕД (9018491000) и комплектности поставки (шнуры, педали, моторы, плечи, столики, подставки и прочеее) без разбивки на цены и количество содержимого комплекта. Появилась необходимость разобрать и продавать по частям. Какой НДС применять при продаже? Можно ли самостоятельно присвоить комплектующим после разборки какой-либо код УКТЗЕД из льготного перечня. Скажем тот же 9018491000 из ГТД или 9018499000?

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

я бы не рисковал бы так.

stlady
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 08 жовтня 2014, 11:18

Повідомлення stlady »

Спасибо, я тоже не хочу. Но вот директор же мозг выносит!

Denis@@@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1692
З нами з: 08 листопада 2013, 21:07
Дякував (ла): 825 разів
Подякували: 94 рази

Повідомлення Denis@@@ »

Подскажите - при использовании двух ставок НДС 7% и 20% весть входящий налоговый кредит используется? Или нужно сдавать додаток 7 к декларации по НДС?

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11447 разів
Подякували: 8951 раз

Повідомлення Любослава »

Denis@@@ писав:Подскажите - при использовании двух ставок НДС 7% и 20% весть входящий налоговый кредит используется?
Или нужно сдавать додаток 7 к декларации по НДС?
НК используется весь - покупка товара тоже идет по разным ставкам.
В самой декларации и в додатке 5 отдельно указываются НО и НК по ставкам 7% и 20%.

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”