Податкова декларація з ПДВ

декларація, уточнення, виправлення помилок
Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1619
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 815 разів
Подякували: 680 разів

Повідомлення Asia Svetlova »

Я ж правильно розумію, що в додаток 1 незареєстровану ПН по ставці 0 не включаємо? І пустий додаток 1 не подаєм?
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

READYN
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1711
З нами з: 18 січня 2013, 08:17
Дякував (ла): 1267 разів
Подякували: 504 рази

Повідомлення READYN »

Asia Svetlova писав:
18 травня 2022, 16:42
READYN писав:
18 травня 2022, 16:19
Asia Svetlova писав:
18 травня 2022, 15:40


В Законі йдеться про період лютий-травень
так,я читала. Але, наприклад, завтра вступає закон, післязавтра постачальник реєструє пн за березень. Декларація по первинці за березень не подана. Куди включати - березень чи травень? маю право включити в березень?
Поки що важко сказати, як будуть трактувати податківці, бо на даний момент мова йде про включення в ПК на підставі первинки по незареєстрованим ПН і уточненні декларацій після реєстрації ПН постачальниками. Вебінари це трактують так, що уточнення потрібне, якщо шось не співпаде, а не так, що потрібно буде включати ПН в ПК по даті реєстрації. А якщо в випадку уточненння Деки такий підход, то такий самий повинен бути і в випадку якщо деку зовсім не подавали. Знову ж таки, не впевнена що зараз мова може йти про несвоєчасну реєстрацію ПН, бо реєстр в принципі не реєструє ПН і, якщо ПН, граничний термін реєстраціх яких припадає на період з 24.02 до дати вступу в силу Закону 2260, зареєстровані до 15.07-то вони, на мою думку, повинні вважатись такими, що зареєстровані вчасно, а, значить, повинні бути включені в ПК в періоді виписки.
Якщо керуватись логікою і здоровим глуздом, то я згідна з Вашим трактуванням, але дуже напрягає відсутність чітких роз’яснень, особливо якщо "ціна питання" досить суттєва...

Chushka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 194
З нами з: 23 березня 2015, 15:16
Дякував (ла): 70 разів
Подякували: 55 разів

Повідомлення Chushka »

Доброе утро.
Подскажите, пожал., я правильно поняла - если не сдавать деку по НДС в период военного времени, то штрафов нет?
Путаница с кредитом, не хочу потом связываться с уточненками и пр.

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1619
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 815 разів
Подякували: 680 разів

Повідомлення Asia Svetlova »

Chushka писав:
19 травня 2022, 08:08
Доброе утро.
Подскажите, пожал., я правильно поняла - если не сдавать деку по НДС в период военного времени, то штрафов нет?
Путаница с кредитом, не хочу потом связываться с уточненками и пр.
На даний момент-немає
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1619
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 815 разів
Подякували: 680 разів

Повідомлення Asia Svetlova »

READYN писав:
18 травня 2022, 18:58
Asia Svetlova писав:
18 травня 2022, 16:42
READYN писав:
18 травня 2022, 16:19

так,я читала. Але, наприклад, завтра вступає закон, післязавтра постачальник реєструє пн за березень. Декларація по первинці за березень не подана. Куди включати - березень чи травень? маю право включити в березень?
Поки що важко сказати, як будуть трактувати податківці, бо на даний момент мова йде про включення в ПК на підставі первинки по незареєстрованим ПН і уточненні декларацій після реєстрації ПН постачальниками. Вебінари це трактують так, що уточнення потрібне, якщо шось не співпаде, а не так, що потрібно буде включати ПН в ПК по даті реєстрації. А якщо в випадку уточненння Деки такий підход, то такий самий повинен бути і в випадку якщо деку зовсім не подавали. Знову ж таки, не впевнена що зараз мова може йти про несвоєчасну реєстрацію ПН, бо реєстр в принципі не реєструє ПН і, якщо ПН, граничний термін реєстраціх яких припадає на період з 24.02 до дати вступу в силу Закону 2260, зареєстровані до 15.07-то вони, на мою думку, повинні вважатись такими, що зареєстровані вчасно, а, значить, повинні бути включені в ПК в періоді виписки.
Якщо керуватись логікою і здоровим глуздом, то я згідна з Вашим трактуванням, але дуже напрягає відсутність чітких роз’яснень, особливо якщо "ціна питання" досить суттєва...
До речі, є ще один аргумент на користь моєї логіки-на даний момент ВСІ терміни, що контролює податкова, зупинені, А значить, і терміни реєстрації ПН теж. Значить-зареєстрував до 15.07-зареєстрував вчасно :) Але, хай він ще вступить в силу, бо поки не підписано.
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

@Лиса писав:
18 травня 2022, 11:32
Добрий день))) підскажіть будь ласка, а то я щось не можу інформацію звести в голові, за лютий-квітень визначали ПК по первинці, чи потрібно буде подавати УР до декларації якщо цей ПК буде зареєстровано до 15 липня? чи в любому випадку пи подаємо уточнення і проводимо ПК тільки в місяці реєстрації ПН??? я щось уже нічого не розумію :stars: :stars: :stars:
а у вас ліміт не списується після подання декларації? Для мене це основний аргумент не подавати декларації, бо не хочеться платити зайві (яких немає зовсім) кошти для поповнення ліміту. По одній організації не подаю з лютого, а по ще одній не буду подавать уже з квітня, бо там був запас від'ємного значення, який уже скінчився.

d_alena
Гуру
Гуру
Повідомлень: 79
З нами з: 21 січня 2015, 15:34
Дякував (ла): 125 разів
Подякували: 39 разів

Повідомлення d_alena »

Ребекка писав:
19 травня 2022, 11:48
@Лиса писав:
18 травня 2022, 11:32
Добрий день))) підскажіть будь ласка, а то я щось не можу інформацію звести в голові, за лютий-квітень визначали ПК по первинці, чи потрібно буде подавати УР до декларації якщо цей ПК буде зареєстровано до 15 липня? чи в любому випадку пи подаємо уточнення і проводимо ПК тільки в місяці реєстрації ПН??? я щось уже нічого не розумію :stars: :stars: :stars:
а у вас ліміт не списується після подання декларації? Для мене це основний аргумент не подавати декларації, бо не хочеться платити зайві (яких немає зовсім) кошти для поповнення ліміту. По одній організації не подаю з лютого, а по ще одній не буду подавать уже з квітня, бо там був запас від'ємного значення, який уже скінчився.
Добрый день! Подавала декларацию за февраль и март. Лимит списался. За апрель - задумалась. Решила не подавать, тоже из-за лимита.

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Ребекка писав:
19 травня 2022, 11:48
@Лиса писав:
18 травня 2022, 11:32
Добрий день))) підскажіть будь ласка, а то я щось не можу інформацію звести в голові, за лютий-квітень визначали ПК по первинці, чи потрібно буде подавати УР до декларації якщо цей ПК буде зареєстровано до 15 липня? чи в любому випадку пи подаємо уточнення і проводимо ПК тільки в місяці реєстрації ПН??? я щось уже нічого не розумію :stars: :stars: :stars:
а у вас ліміт не списується після подання декларації? Для мене це основний аргумент не подавати декларації, бо не хочеться платити зайві (яких немає зовсім) кошти для поповнення ліміту. По одній організації не подаю з лютого, а по ще одній не буду подавать уже з квітня, бо там був запас від'ємного значення, який уже скінчився.
Списується, але ж обіцяють, якщо буде сплачено за лютий - травень ПДВ і незареєстровані НН показані в таблиці 1.1 то навіть з від'ємним лімітом можна буде реєструвати ПН за рахунок другого ліміту перевищення :? :? :?
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576814.html
Зурахуванням положень пункту 200 1.9. ст. 200 1 ПКУ платники податку матимуть можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН(навіть при від’ємному значенні реєстраційного ліміту визначеного відповідно до пункту 200 1.3 статті 2001 ПКУ), зокрема, за умови сплати нарахованих податкових зобов’язань по податковій декларації за лютий 2022 року та інших звітних періодах в період дії воєнного стану,за рахунок «другого реєстраційного ліміту», обрахованого відповідно до пункту 2001.9 статті 2001 ПКУ.

Kas
Гений
Гений
Повідомлень: 365
З нами з: 30 квітня 2015, 14:24
Дякував (ла): 80 разів
Подякували: 39 разів

Повідомлення Kas »

Доброго дня. Включила в податковий кредит в декларацію з ПДВ за березень видаткові накладні лютого місяця. Хто як розуміє. Потрібно подавати уточнення чи по цих місяцях?

Aj
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1875
З нами з: 11 вересня 2012, 05:25
Дякував (ла): 1416 разів
Подякували: 777 разів

Повідомлення Aj »

Kas писав:
24 травня 2022, 11:54
Доброго дня. Включила в податковий кредит в декларацію з ПДВ за березень видаткові накладні лютого місяця. Хто як розуміє. Потрібно подавати уточнення чи по цих місяцях?
я поняла, что НК, формируемый по первичным документам, отражается в декларации за тот период, в котором были эти хоз операции. Соответственно в Вашем случае уточненные декларации за 02 и 03 /2022

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДВ”