Податкова декларація з ПДВ

декларація, уточнення, виправлення помилок
Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18767
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10329 разів

Повідомлення Popen »

:help: Дівчатка та хлопчики! А если вообще не декларировать НК (на основе первынных док-тов), а задекларировать его тогда, когда продавец эти "мои" НН зарегит ??? Чем это чревато будет ???

АлександРРО
Гуру
Гуру
Повідомлень: 86
З нами з: 25 січня 2017, 14:34
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення АлександРРО »

Popen писав:
27 травня 2022, 14:27
:help: Дівчатка та хлопчики! А если вообще не декларировать НК (на основе первынных док-тов), а задекларировать его тогда, когда продавец эти "мои" НН зарегит ??? Чем это чревато будет ???
Та на здоровля, якщо можете собі це дозволити) ПК це ж право, а не обов'язок. Після реєстрації включите спокійно.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18767
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10329 разів

Повідомлення Popen »

АлександРРО писав:
27 травня 2022, 15:11
Popen писав:
27 травня 2022, 14:27
:help: Дівчатка та хлопчики! А если вообще не декларировать НК (на основе первынных док-тов), а задекларировать его тогда, когда продавец эти "мои" НН зарегит ??? Чем это чревато будет ???
Та на здоровля, якщо можете собі це дозволити) ПК це ж право, а не обов'язок. Після реєстрації включите спокійно.
Немножко с вами не согласен, т.к. в писании сказано:
"...включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";"

Тобто "включають", а не "можуть включати"...

АлександРРО
Гуру
Гуру
Повідомлень: 86
З нами з: 25 січня 2017, 14:34
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення АлександРРО »

Спойлер
Popen писав:
27 травня 2022, 16:22
АлександРРО писав:
27 травня 2022, 15:11
Popen писав:
27 травня 2022, 14:27
:help: Дівчатка та хлопчики! А если вообще не декларировать НК (на основе первынных док-тов), а задекларировать его тогда, когда продавец эти "мои" НН зарегит ??? Чем это чревато будет ???
Та на здоровля, якщо можете собі це дозволити) ПК це ж право, а не обов'язок. Після реєстрації включите спокійно.
Немножко с вами не согласен, т.к. в писании сказано:
"...включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";"

Тобто "включають", а не "можуть включати"...
[/quote]

Так, але після реєстрації в ЄРПН ці ПН стануть такими до який ми звикли і право на них у Вас буде по "довоєнним" нормам ПКУ. В процитованій нормі йде мова конкретно про кредит на підставі первинних документів, але не про те що буде потім. Розумію Вашу обережність, проте фіскальний підхід далеко не завжди є єдино вірним і часто навіть це потрібно доводити в судах. Та й зрештою - а що в такому разі Вам загрожує? Якщо "фахівці" з податкової читатимуть норму як Ви зараз це робите, тоді вони будуть зобов'язані актом перевірки поставити Вам все це діло в кредит у відповідних періодах, а вже в наступних періодах зняти ці ПН зі складу ПК. Який тоді результат цих маніпуляцій?

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

Колеги, декілька питань виникло.

В одному з бухгалтерських обговорень на іншому ресурсі написали, що у разі неподання декларацій можливі блокування податкових зг. п.6 Критеріїв ризикованості: неподання декларації за останні 2звітних періоди.
Розмовляла з інспеторкою з ПДВ, вона нічого змогла сказати, чи діють ці критерії у період ВС чи ні.

Я подавала декларації з ПК на підставі первинки. Але в квітні включила декілька ПН за лютий та березень (там ПДВ в розмірі 40-50 грн). Також не відобразила мобільний зв'язок та інтернет. Тепер думаю, що після реєстрації цих податкових я їх повинна включити в відповідному періоді в УР. Але ж ПДВ вже сплачено за декларацією. Тому виникне переплата з ПДВ. Вичитала, що можно цю перплату повернути на спецрахунок ПДВ, надавши листа до податкової.
Заздалегідь вдячна за будь-яку допомогу.

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

АлександРРО писав:
27 травня 2022, 16:40

Так, але після реєстрації в ЄРПН ці ПН стануть такими до який ми звикли і право на них у Вас буде по "довоєнним" нормам ПКУ. В процитованій нормі йде мова конкретно про кредит на підставі первинних документів, але не про те що буде потім. Розумію Вашу обережність, проте фіскальний підхід далеко не завжди є єдино вірним і часто навіть це потрібно доводити в судах. Та й зрештою - а що в такому разі Вам загрожує? Якщо "фахівці" з податкової читатимуть норму як Ви зараз це робите, тоді вони будуть зобов'язані актом перевірки поставити Вам все це діло в кредит у відповідних періодах, а вже в наступних періодах зняти ці ПН зі складу ПК. Який тоді результат цих маніпуляцій?
"....право на них у Вас буде по "довоєнним" нормам ПКУ..." у разі порушення термінів реєстраці буде в періоді реєстрації.
Тут взагалі плутанина. По "воєнним нормам" порушень термінів немає, а по довоєнним нормам є.

Голова вже пухне, чи я вже шось перемудрила?

АлександРРО
Гуру
Гуру
Повідомлень: 86
З нами з: 25 січня 2017, 14:34
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення АлександРРО »

12062014 писав:
27 травня 2022, 16:51
Колеги, декілька питань виникло.

В одному з бухгалтерських обговорень на іншому ресурсі написали, що у разі неподання декларацій можливі блокування податкових зг. п.6 Критеріїв ризикованості: неподання декларації за останні 2звітних періоди.
Розмовляла з інспеторкою з ПДВ, вона нічого змогла сказати, чи діють ці критерії у період ВС чи ні.

Я подавала декларації з ПК на підставі первинки. Але в квітні включила декілька ПН за лютий та березень (там ПДВ в розмірі 40-50 грн). Також не відобразила мобільний зв'язок та інтернет. Тепер думаю, що після реєстрації цих податкових я їх повинна включити в відповідному періоді в УР. Але ж ПДВ вже сплачено за декларацією. Тому виникне переплата з ПДВ. Вичитала, що можно цю перплату повернути на спецрахунок ПДВ, надавши листа до податкової.
Заздалегідь вдячна за будь-яку допомогу.
Вам зараз можна багато нарадити, але я б на Вашому місці не поспішав би поки. По-перше, Вам точно ще ніхто нічого не зареєстрував. По-друге, часу на подачу уточнюючих без наслідків іще вдосталь. По-третє, дочекайтесь хоч якихось роз'яснень "фахівців" податкового органу, бо питань ще дуже багато.

АлександРРО
Гуру
Гуру
Повідомлень: 86
З нами з: 25 січня 2017, 14:34
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення АлександРРО »

Спойлер
12062014 писав:
27 травня 2022, 16:56
АлександРРО писав:
27 травня 2022, 16:40

Так, але після реєстрації в ЄРПН ці ПН стануть такими до який ми звикли і право на них у Вас буде по "довоєнним" нормам ПКУ. В процитованій нормі йде мова конкретно про кредит на підставі первинних документів, але не про те що буде потім. Розумію Вашу обережність, проте фіскальний підхід далеко не завжди є єдино вірним і часто навіть це потрібно доводити в судах. Та й зрештою - а що в такому разі Вам загрожує? Якщо "фахівці" з податкової читатимуть норму як Ви зараз це робите, тоді вони будуть зобов'язані актом перевірки поставити Вам все це діло в кредит у відповідних періодах, а вже в наступних періодах зняти ці ПН зі складу ПК. Який тоді результат цих маніпуляцій?
"....право на них у Вас буде по "довоєнним" нормам ПКУ..." у разі порушення термінів реєстраці буде в періоді реєстрації.
Тут взагалі плутанина. По "воєнним нормам" порушень термінів немає, а по довоєнним нормам є.

Голова вже пухне, чи я вже шось перемудрила?
[/quote]

Все вірно) А ще є "товаріщі" яких до складу ПК на підставі первинних документів включали, а вони в травні шмиганули на спрощенку без ПДВ і зареєструють ПН колись там, а УР покупцю треба подати в липні. А ще є покупці, які товар купували будучи платниками, а повертають після того як шмиганули на спрощенку без ПДВ... Всьо продумано. Зарано голова пухне, ще ой як весело буде. Гетьманцев - чорт!

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

АлександРРО писав:
27 травня 2022, 17:07
.....Зарано голова пухне, ще ой як весело буде. Гетьманцев - чорт!
Заспокоїли :lol:
Я про ці критерії вчора прочитала, заснути не могла.
Я собі так вирішила, подам що є, ліміт поповнила: їжте не заляпайтесь.
У мене великі суми ПЗ, якщо заблокують (а у нас і таке можливе), буде гірше. До всіх цих уточнюючих ще розблокуванням займатися. Та хай їм грець!

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

завтра хочу подать декларацію за квітень із запізненням. Але мені потрібно виправить занижене ПЗ за березень. У деклараціях збережеться від'ємне значення. От думаю, а чи не можна в декларації за квітень показать уже вірні показники, чи все ж треба робить уточнюючу?

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДВ”