Коригування ПН (частина 3️⃣)

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
O'Rybka
Оракул
Оракул
Повідомлень: 219
З нами з: 13 березня 2014, 14:09
Дякував (ла): 85 разів
Подякували: 99 разів

Повідомлення O'Rybka »

Добрий день!
Прошу поради, бо в такій ситуації вперше.
Зав'язка: у грудні 2020р. покупець (замовник) сплатив попередню оплату за продукцію (в асортименті), яку мав намір забирати частинами десь із березня 2021р. Йдеться про бетон різних марок і його доставка бетонорозмішувачем. Під отримані кошти згідно з узгодженим з покупцем асортиментом (кількістю і марками бетону та його доставкою) було зареєстровано податкову накладну. В березні 2021р. покупець поставив перед фактом, що марки бетону йому вже треба інші, а не ті, які він замовляв у грудні 2020р., і кількість теж інша. Щоб привести у відповідність грудневу податкову накладну до березневих документів, маю складати розрахунки коригування (не один!) поки що нульові. У березні було 10 таких відвантажень, на кожне з яких складалася видаткова накладна і акт наданих послуги (на доставку бетонорозмішувачем), до того ж є такі дні, коли відвантажень було 2 (відповідно за один день 2 видаткових накладні і 2 акти).
Питання:
1. Чи можна складати 4шт. РК однією датою (до 2 накладних і 2 актів) до однієї і тієї ж податкової накладної чи групувати (тобто сумувати) їх? Але як тоді бути зі зміною номенклатури (кожна накладна формує іншу кількість і назву продукції)?
2. Чи правильно я розумію, що на виході отримаю чималу кількість РК, але до кожного первинного документа (із певною кількістю продукції і датою відвантаження) і це буде правильно? Адже кожного разу (тобто різними датами) я коригуватиму лише частково, поступово зменшуючи кількість (і суму по ній) тієї позиції, що була зареєстрована у грудні.
Прошу поділитися думками. Перепрошую, якщо відволікаю вас своїми питаннями.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

O'Rybka писав:
06 квітня 2021, 13:56
Добрий день!
Прошу поради, бо в такій ситуації вперше.
Зав'язка: у грудні 2020р. покупець (замовник) сплатив попередню оплату за продукцію (в асортименті), яку мав намір забирати частинами десь із березня 2021р. Йдеться про бетон різних марок і його доставка бетонорозмішувачем. Під отримані кошти згідно з узгодженим з покупцем асортиментом (кількістю і марками бетону та його доставкою) було зареєстровано податкову накладну. В березні 2021р. покупець поставив перед фактом, що марки бетону йому вже треба інші, а не ті, які він замовляв у грудні 2020р., і кількість теж інша. Щоб привести у відповідність грудневу податкову накладну до березневих документів, маю складати розрахунки коригування (не один!) поки що нульові. У березні було 10 таких відвантажень, на кожне з яких складалася видаткова накладна і акт наданих послуги (на доставку бетонорозмішувачем), до того ж є такі дні, коли відвантажень було 2 (відповідно за один день 2 видаткових накладні і 2 акти).
Питання:
1. Чи можна складати 4шт. РК однією датою (до 2 накладних і 2 актів) до однієї і тієї ж податкової накладної чи групувати (тобто сумувати) їх? Але як тоді бути зі зміною номенклатури (кожна накладна формує іншу кількість і назву продукції)?
2. Чи правильно я розумію, що на виході отримаю чималу кількість РК, але до кожного первинного документа (із певною кількістю продукції і датою відвантаження) і це буде правильно? Адже кожного разу (тобто різними датами) я коригуватиму лише частково, поступово зменшуючи кількість (і суму по ній) тієї позиції, що була зареєстрована у грудні.
Прошу поділитися думками. Перепрошую, якщо відволікаю вас своїми питаннями.
Якщо час дозволяє (відвантаження нового товару було після 15-го березня), я б підписала додаткову угоду на зміну номенклатури і тією б датою зробила Нульовий РК.

O'Rybka
Оракул
Оракул
Повідомлень: 219
З нами з: 13 березня 2014, 14:09
Дякував (ла): 85 разів
Подякували: 99 разів

Повідомлення O'Rybka »

Nelli-Nelli писав:
06 квітня 2021, 15:25
Якщо час дозволяє (відвантаження нового товару було після 15-го березня), я б підписала додаткову угоду на зміну номенклатури і тією б датою зробила Нульовий РК.
Дякую за пораду. Проте, на онлайн-семінари лектори-консультанти казали, що додаткові угоди не створюють підстави для РК. Лише первинні документи (накладні, акти, платіжки). А договори та додаткові угоди до них це лише наміри.

sergey8
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 13
З нами з: 13 квітня 2016, 10:43
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення sergey8 »

Доброго всім вечора!
Чи мав хтось досвід реєстрації РК до ПН за щоденними підсумками операцій за періоди 17-19 років, коли не заповнювалися графи кількості та ціни. Як це зробити у РК поточної версії? Дзвонив на гарячу лінію - сказали, так у ЗІРі є таке питання, але воно на розгляді (мабуть вже рік), слідкейте за оновленнями.
Буду дуже вдячний!

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2172
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 621 раз
Подякували: 1519 разів

Повідомлення marina11 »

Nelli-Nelli писав:
06 квітня 2021, 15:25
Спойлер
O'Rybka писав:
06 квітня 2021, 13:56
Добрий день!
Прошу поради, бо в такій ситуації вперше.
Зав'язка: у грудні 2020р. покупець (замовник) сплатив попередню оплату за продукцію (в асортименті), яку мав намір забирати частинами десь із березня 2021р. Йдеться про бетон різних марок і його доставка бетонорозмішувачем. Під отримані кошти згідно з узгодженим з покупцем асортиментом (кількістю і марками бетону та його доставкою) було зареєстровано податкову накладну. В березні 2021р. покупець поставив перед фактом, що марки бетону йому вже треба інші, а не ті, які він замовляв у грудні 2020р., і кількість теж інша. Щоб привести у відповідність грудневу податкову накладну до березневих документів, маю складати розрахунки коригування (не один!) поки що нульові. У березні було 10 таких відвантажень, на кожне з яких складалася видаткова накладна і акт наданих послуги (на доставку бетонорозмішувачем), до того ж є такі дні, коли відвантажень було 2 (відповідно за один день 2 видаткових накладні і 2 акти).
Питання:
1. Чи можна складати 4шт. РК однією датою (до 2 накладних і 2 актів) до однієї і тієї ж податкової накладної чи групувати (тобто сумувати) їх? Але як тоді бути зі зміною номенклатури (кожна накладна формує іншу кількість і назву продукції)?
2. Чи правильно я розумію, що на виході отримаю чималу кількість РК, але до кожного первинного документа (із певною кількістю продукції і датою відвантаження) і це буде правильно? Адже кожного разу (тобто різними датами) я коригуватиму лише частково, поступово зменшуючи кількість (і суму по ній) тієї позиції, що була зареєстрована у грудні.
Прошу поділитися думками. Перепрошую, якщо відволікаю вас своїми питаннями.
Якщо час дозволяє (відвантаження нового товару було після 15-го березня), я б підписала додаткову угоду на зміну номенклатури і тією б датою зробила Нульовий РК.
Ви можете зараз трішки схитрувати. Наприклад датою виписування першого акту зробити нульовий РК у якому змінити усі раніше вписані у ПН рядочки на ті, які потім фактично відвантажувалися. Ну от Ви так вирішили. :) Станом на перше відвантаження уся решта сплачених коштів - попередня оплата, і може бути виписана будь-якою прийнятною номенклатурою. У такому випадку необхідність складання подальших РК відпадає.

AElena
Оракул
Оракул
Повідомлень: 218
З нами з: 07 листопада 2013, 15:43
Дякував (ла): 99 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення AElena »

Доброго дня.
Подскажите как правильно.
Нашла ошибку в НН за февраль этого года, сумма 3200, надо 3300, на неплательщика.
Каким числом мне надо составлять РК?

O'Rybka
Оракул
Оракул
Повідомлень: 219
З нами з: 13 березня 2014, 14:09
Дякував (ла): 85 разів
Подякували: 99 разів

Повідомлення O'Rybka »

AElena писав:
09 квітня 2021, 16:22
Доброго дня.
Подскажите как правильно.
Нашла ошибку в НН за февраль этого года, сумма 3200, надо 3300, на неплательщика.
Каким числом мне надо составлять РК?
Вважаю, щоб не було невчасної реєстрації (хоч і кажуть, що не штрафують, але ніхто не гарантує, що після карантину ДПС не згадає цей гріх - я надто сильно сумніваюся щодо їхньої амнезії), то дата РК має бути не раніше 16.03.2021р., аби встигнути до 15.04.2021р. зареєструвати в ЄРПН. На семінарах теж говорять складати датою виявлення помилки. Після реєстрації РК сплатити недоплачене зобов'язання зі штрафом і на наступний день після сплати подати уточнюючий розрахунок за лютий 2021р. Я би саме так і вчинила.

STO Iryna
Гений
Гений
Повідомлень: 305
З нами з: 05 червня 2020, 17:35
Дякував (ла): 73 рази
Подякували: 100 разів

Повідомлення STO Iryna »

O'Rybka писав:
09 квітня 2021, 18:55
AElena писав:
09 квітня 2021, 16:22
Доброго дня.
Подскажите как правильно.
Нашла ошибку в НН за февраль этого года, сумма 3200, надо 3300, на неплательщика.
Каким числом мне надо составлять РК?
Вважаю, щоб не було невчасної реєстрації (хоч і кажуть, що не штрафують, але ніхто не гарантує, що після карантину ДПС не згадає цей гріх - я надто сильно сумніваюся щодо їхньої амнезії), то дата РК має бути не раніше 16.03.2021р., аби встигнути до 15.04.2021р. зареєструвати в ЄРПН. На семінарах теж говорять складати датою виявлення помилки. Після реєстрації РК сплатити недоплачене зобов'язання зі штрафом і на наступний день після сплати подати уточнюючий розрахунок за лютий 2021р. Я би саме так і вчинила.
Могу ошибаться, но мне кажется если РК делать 16,03, то мы ее и включаем в деку марта месяца, зачем тогда уточненку? Это если бы РК была минусовая на все 3200, а новую НН за фераль делали с опозданием регистрации на 3300, то да тогда уточняющий. Как же добавить в уточняющую за февраль, рк выписанную от 16.03?

O'Rybka
Оракул
Оракул
Повідомлень: 219
З нами з: 13 березня 2014, 14:09
Дякував (ла): 85 разів
Подякували: 99 разів

Повідомлення O'Rybka »

Якщо людина пише про РК, то, на мою думку, буде коригувати неправильно зареєстровану ПН у лютому 2021р. Отже зміняться зобов'язання лютого 2021р. І дата реєстрації РК В ЄРПН (для зобов'язання в даному випадку) не є приводом для включення його у березневу декларацію. От якби це був податковий кредит для покупця, то - так, включати лише у березневу декларацію.

STO Iryna
Гений
Гений
Повідомлень: 305
З нами з: 05 червня 2020, 17:35
Дякував (ла): 73 рази
Подякували: 100 разів

Повідомлення STO Iryna »

O'Rybka писав:
09 квітня 2021, 19:29
Якщо людина пише про РК, то, на мою думку, буде коригувати неправильно зареєстровану ПН у лютому 2021р. Отже зміняться зобов'язання лютого 2021р. І дата реєстрації РК В ЄРПН (для зобов'язання в даному випадку) не є приводом для включення його у березневу декларацію. От якби це був податковий кредит для покупця, то - так, включати лише у березневу декларацію.
если рк выписана февралем, а зарегистрирована в марте, то полностью с вами согласна. Я насколько поняла, то Рк выписана 16.03, а зарегестрирован будет до 15.04.

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”