Коригування ПН (частина 3️⃣)

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
STO Iryna
Гений
Гений
Повідомлень: 301
З нами з: 05 червня 2020, 17:35
Дякував (ла): 71 раз
Подякували: 100 разів

Повідомлення STO Iryna »

Nelli-Nelli писав:
15 грудня 2020, 13:55
STO Iryna писав:
15 грудня 2020, 12:09
Уважаемые коллеги, не понимаю с РК, помогите разобраться, а то так зачиталась уже, что не собрать мысли в кучу.
Если у меня РК выписана 30.11, к ПН от 10.11, зарегистрирована она 10.12, я же могу ее взять в деку листопад?
Рк зареєстрована в строки відведені для місячної реєстрації :)
Спасибо большое, я уже начала было сомневаться

Kenzi
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 179
З нами з: 27 червня 2012, 00:19
Дякував (ла): 60 разів
Подякували: 19 разів

Повідомлення Kenzi »

Доброе утро, коллеги. Помогите советом, что то я запуталась.

Продали товар - 10000 грн в ноябре и сразу же получили оплату за него. Затем произошел возврат товара, без возврата предоплаты.
В декабре получаем письмо, о перезачете сложившейся предоплаты 10000 грн в оплату другой партии товара на 33000 грн.

Мои действия ?
вариант 1 : декабрем делаю нулевой РК к ноябрьской НН с заменой номенклатуры на партию декабря (код причины 104)

вариант 2: декабрем делаю минусовый РК на 10000 (код причины 103) , и регистрирую НН на всю партию декабря в сумме 33000 грн.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Kenzi писав:
17 грудня 2020, 09:44
Доброе утро, коллеги. Помогите советом, что то я запуталась.

Продали товар - 10000 грн в ноябре и сразу же получили оплату за него. Затем произошел возврат товара, без возврата предоплаты.
В декабре получаем письмо, о перезачете сложившейся предоплаты 10000 грн в оплату другой партии товара на 33000 грн.

Мои действия ?
вариант 1 : декабрем делаю нулевой РК к ноябрьской НН с заменой номенклатуры на партию декабря (код причины 104)

вариант 2: декабрем делаю минусовый РК на 10000 (код причины 103) , и регистрирую НН на всю партию декабря в сумме 33000 грн.
Тут нічого не написано по зареєстрованим ПН :(
Але, якщо все так як Ви описали , то
Варіант 3:
РК ноябрем на мінус по поверненню товару :( бо це перша подія для ПН
АЛЕ Якщо відвантаження та оплата одним днем , совітую пере провести документи, щоб оплата була першою подією, тоді вона формує ПЗ. Предоплата висить, при поверненні ніяких РК не формуєте ( хоча є дебільне роз’яснення податківців, що всеодно про поверненні товару мінус і нова ПН, але зараз не наш варіант, пройшли строки).
Далі, коли було відвантаження в грудні? Переписують лист датою Вашого відвантаження , Ви робите нульовий РК на 10000 зміна номенклатури, нова ПН на остаток відвантаження.

Anastasiareal
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 17 грудня 2020, 12:58
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Anastasiareal »

Добрый день. К налоговой накладной была создана корректировка, на изменение кол-ва. Теперь появилась необходимость создать вторую корректировку на одну из строк, по той же причине (в течении года было два возврата от покупателя). Подскажите, как правильно ее заполнить?Кол-во должно быть указано первоначальное, как в НН, или уже за вычетом первой корректировки? И как заполнить графу 2.2? Номер группы так же начинается с 1?

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2172
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 621 раз
Подякували: 1519 разів

Повідомлення marina11 »

Ваша ПН має на сьогодні у реєстрі вигляд з врахуванням вже внесених змін. Тож і нове коригування складаєте з їх врахуванням.
Номер групи коригування я б порадила зазначити інший.

Kenzi
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 179
З нами з: 27 червня 2012, 00:19
Дякував (ла): 60 разів
Подякували: 19 разів

Повідомлення Kenzi »

Да, все проходило одинаковыми датами - первая отгрузка и оплата, вторая отгрузка и письмо.

нашла интересную консультацию, вроде бы подходит под наш случай (скрыла в спойлер):
Спойлер
2.4. Якщо передоплата зараховується в рахунок поставок іншого товару

Розглянемо таку ситуацію. Покупець придбав товар та оплатив його. Згодом з’ясувалося, що товар неналежної якості, і покупець повернув його, але сплачені кошти повернено не було. Чи можна сторнувати ПДВ?

Деякі бухгалтери вважають: неповернені кошти є немовби оплатою за майбутні поставки (хоча що це за поставки, поки що не відомо), мовляв, якщо кошти залишилися у продавця, отже, відбулося щось на кшталт першої події.

На наш погляд, так можна міркувати тільки в тому випадку, якщо в додатковій угоді до договору прямо зазначено: одержані кошти за товар «Х» вважати передоплатою за товар «Y». Якщо ж цього не встановлено, то постачальник зобов’язаний повернути ці кошти, а до цього моменту їх не можна вважати оплатою за щось. Отже, на дату повернення товарів постачальник зобов’язаний виписати розрахунок коригування, на підставі якого він зменшить податкові зобов’язання, а покупець — податковий кредит. Нову податкову накладну на ці кошти виписувати немає підстав.

Anastasiareal
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 17 грудня 2020, 12:58
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Anastasiareal »

marina11 писав:
17 грудня 2020, 13:24
Ваша ПН має на сьогодні у реєстрі вигляд з врахуванням вже внесених змін. Тож і нове коригування складаєте з їх врахуванням.
Номер групи коригування я б порадила зазначити інший.
Никак не получается зарегестрировать. Подскажите, если в первой корректировке номер группы в корректируемой строке был 7, то в новой указать тоже 7, если советуете не начинать с 1? Или делать 21й номер, в продолжение первоначальной корректировки?И номер одинаковый должен быть в исходной строке, и строке которая добавляется?

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2172
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 621 раз
Подякували: 1519 разів

Повідомлення marina11 »

Anastasiareal писав:
17 грудня 2020, 14:20
Спойлер
marina11 писав:
17 грудня 2020, 13:24
Ваша ПН має на сьогодні у реєстрі вигляд з врахуванням вже внесених змін. Тож і нове коригування складаєте з їх врахуванням.
Номер групи коригування я б порадила зазначити інший.
Никак не получается зарегестрировать. Подскажите, если в первой корректировке номер группы в корректируемой строке был 7, то в новой указать тоже 7, если советуете не начинать с 1? Или делать 21й номер, в продолжение первоначальной корректировки?И номер одинаковый должен быть в исходной строке, и строке которая добавляется?
Я не вважаю, що саме номер групи коригування важливий. Він може бути 1, може бути 23452, важливо, щоб по одній податковій накладній на кожну групу коригування були окремі номери. І так, на всі рядки однієї групи має бути один спільний код. Якщо у Вас вже було їх 20, то зазначайте 21 і більше.
Важливо не заплутатися у № рядка. Потрібно зазначити саме той, який Ви внесли попереднім коригуванням, і новий, якого ще не було.

Anastasiareal
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 17 грудня 2020, 12:58
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Anastasiareal »

marina11 писав:
17 грудня 2020, 14:35
Anastasiareal писав:
17 грудня 2020, 14:20
Спойлер
marina11 писав:
17 грудня 2020, 13:24
Ваша ПН має на сьогодні у реєстрі вигляд з врахуванням вже внесених змін. Тож і нове коригування складаєте з їх врахуванням.
Номер групи коригування я б порадила зазначити інший.
Никак не получается зарегестрировать. Подскажите, если в первой корректировке номер группы в корректируемой строке был 7, то в новой указать тоже 7, если советуете не начинать с 1? Или делать 21й номер, в продолжение первоначальной корректировки?И номер одинаковый должен быть в исходной строке, и строке которая добавляется?
Я не вважаю, що саме номер групи коригування важливий. Він може бути 1, може бути 23452, важливо, щоб по одній податковій накладній на кожну групу коригування були окремі номери. І так, на всі рядки однієї групи має бути один спільний код. Якщо у Вас вже було їх 20, то зазначайте 21 і більше.
Важливо не заплутатися у № рядка. Потрібно зазначити саме той, який Ви внесли попереднім коригуванням, і новий, якого ще не було.
Я правильно понимаю, что если в первой корректировке я редактировала строку номер 7 НН, и отредактированная строка, которая добавлялась, была уже под номером 27, то во второй корректировке я тоже ставлю со знаком "-" строку 27. В общем создаю корректировку согласно исходной нумерации не НН, а уже первой корректировки. И отредактированная строка будет продолжать нумерацию первой корректировки

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Anastasiareal писав:
17 грудня 2020, 14:20

Никак не получается зарегестрировать. Подскажите, если в первой корректировке номер группы в корректируемой строке был 7, то в новой указать тоже 7, если советуете не начинать с 1? Или делать 21й номер, в продолжение первоначальной корректировки?И номер одинаковый должен быть в исходной строке, и строке которая добавляется?
номер групи коригування не впливає на реєстрацію/не реєстрацію. я в кожному рк ставлю ОДИН
там щось інше.
перевіряйте нумерацію строк та залишки з урахуванням останніх коригувань

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”