Сторінка 1 з 1

РК и НН за прошлый период кодами УКТЗЕД по неплательщикам (физ.лица)

Додано: 03 лютого 2015, 22:34
Юлия С.
Как всегда, дорогие бухгалтера, рада, что вы есть и спасибо за взаимопомощь)))
#help# Прочитав все проблемы, не нашла решение своей, буду рада, если поможете и может кто-то тоже с таким бредом столкнулся?

Как всегда, сроки пожимают и очередная стопка доков...
Этот гадский Медок не дает зарегистрировать РК от 21.01.2015г., к НН выписанным в сентябре и июне 2014г.
НН выписывались неплательщикам (физ.лица), но по товарам с кодами УКТЗЕД.
Разумеется нннадцатый раз, после попыток регистрации и так, и эдак... ответ все тот же "Відхилено", по РК - причина "отсутствие НН" к данному РК, а когда пытаешься зарегистрировать НН за тот период (2014г.) - "превышен период регистрации в 139 дней"...
Звоню по 0-800, разумется, то одни переключили на других, то другие обратно на первых... больше всего, в итоге, поразил ответ:
"А вы не сможете ничего сделать! ПатАмушто у вас там коды есть, ну эти - УКТЗЕД"#wall# #wall# #wall#
Кроме как мата, больше слов нет... Терять налоговый кредит на хорошенькую сумму, совсем не комильфо(((, а вот что делать теперь просто не знаю.#help#
Может, кто сталкивался с такой же ситуацией??? Какое есть решение этой проблемы?

Спасибо куКуле-в-Лоб за "життя, як на фронті" й пані Гонтаревій за "курс-як-на-ринку"#hunter# #hunter# #hunter#

Re: РК и НН за прошлый период кодами УКТЗЕД по неплательщикам (физ.лица)

Додано: 04 лютого 2015, 23:12
Тюша
У меня ситуация похожа в том плане, что не могу зарегить РК к старой НН, выписанной на неплательщика НДС, т.к. не могу зарегить саму НН. Пишут, что документ не предназначен для выдачи покупателю. У меня НН вообще за 12.2013г. Решила все равно учитывать в деке, т.к. сумма приличная и не хочется ее терять.

Re: РК и НН за прошлый период кодами УКТЗЕД по неплательщикам (физ.лица)

Додано: 05 лютого 2015, 00:16
Юлия С.
Даже в обновленной версии медка, очередная попытка так и не увенчалась успехом((. Сегодня даже по телефону дозвониться им не получилось... Если РК за январь, то многие, говорят, что в любом случае будут учитывать в декларации, - т.к. в январе никто никого не будет штрафовать. Но,а в дальнейшем?

Re: РК и НН за прошлый период кодами УКТЗЕД по неплательщикам (физ.лица)

Додано: 09 лютого 2015, 15:19
Irina111
Дорогие бухгалтера, может с опозданием - но все же.
У меня была похожая ситуация, пыталась зарегистрировать РК к налоговой накладной выписанной не плательщику НДС. Все тоже самое, что и у Вас - все мои попытки были напрасны.
Дозвонилась в консультацию ДФС, так вот мне там сказали, что вы не можете ее зарегистрировать - т.к. налоговая к которой РК выписана НЕПЛАТЕЛЬЩИКУ НДС, а процедура регистрации такой налоговой в 2015 году еще не продумана и не реализована.
Вот такие наши налоговики - сначала напридумывают,а потом вот такая головоломка.
После звонка, я пере шерстила всю налоговую консультацию - а нашла там вот такое разъяснения

Чи виписується розрахунок коригування до податкової накладної у разі повернення підакцизних/імпортованих товарів (з наданням повної грошової компенсації їх вартості) особою, яка на дату їх придбання не була платником ПДВ, а на момент повернення є платником ПДВ, чи надається такий розрахунок коригування покупцю та чи підлягає він реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Коротка:
Постачальник – платник ПДВ при поверненні йому підакцизних/імпортованих товарів особою, яка на дату їх придбання не була платником ПДВ, а на дату їх повернення є платником ПДВ, має право на підставі виписаного розрахунку коригування відкоригувати раніше сформовані податкові зобов’язання з ПДВ, за умови повернення йому у власність раніше поставлених ним товарів та надання отримувачу – неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості.
При цьому, оскільки обидва примірники податкової накладної, що виписувалася при постачанні підакцизних/імпортованих товарів неплатнику ПДВ, залишалися у продавця, то і розрахунок коригування до такої податкової накладної покупцю не видається, а обидва його примірники залишаються у продавця. В зв’язку з цим такий розрахунок коригування до податкової накладної реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних не підлягає.
Повна:
Згідно із п.201.4 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця.
Відповідно до п.8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333, два примірники податкової накладної, що виписана у разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, залишаються в особи, що їх виписала.
Згідно з п.4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою, не підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору (п.192.2 ст.192 ПКУ).
Тобто, постачальник – платник ПДВ при поверненні йому підакцизних/імпортованих товарів особою, яка на дату їх придбання не була платником ПДВ, а на дату їх повернення є платником ПДВ, має право на підставі виписаного розрахунку коригування відкоригувати раніше сформовані податкові зобов’язання з ПДВ, за умови повернення йому у власність раніше поставлених ним товарів та надання отримувачу – неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості.
При цьому, оскільки обидва примірники податкової накладної, що виписувалася при постачанні підакцизних/імпортованих товарів неплатнику ПДВ, залишалися у продавця, то і розрахунок коригування до такої податкової накладної покупцю не видається, а обидва його примірники залишаються у продавця. В зв’язку з цим такий розрахунок коригування до податкової накладної реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних не підлягає.