Сторінка 1 з 2
Договор в налоговой накладной
Додано: 16 січня 2012, 06:18
Irina-3011
Клиент требует заменить в НН договор купівлі-продажу на договор поставки.
Объясните мне пожалуйста чем они отличаются друг от друга???
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 16 січня 2012, 06:22
Ир4ик
Irina-3011 писав:Клиент требует заменить в НН договор купівлі-продажу на договор поставки.
Объясните мне пожалуйста чем они отличаются друг от друга???
Не заморачивайтесь, дешевле заменить НН, имхо
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 16 січня 2012, 06:24
Evelina
Для общего развития:
Поставка чи купівля-продаж?
Поставка чи купівля-продаж?
Чим відрізняється договір поставки від договору купівлі-продажу?
На перший погляд правочини, зміст яких розкритий у ст. 655 ЦК та ч. 1 ст. 265 ГК майже не відрізняються: одна сторона передає майно (товар) іншій стороні, яка його приймає і сплачує певну грошову суму. Тож, враховуючи схожість поставки та купівлі-продажу, законодавець дозволяє застосовувати до відносин поставки, не врегульованих Господарським кодексом, відповідні положення Цивільного кодексу про договір купівлі-продажу ( ч. 6 ст. 265 ГК, ч. 2 ст. 712 ЦК).
В той же час договір поставки та договір купівлі-продажу мають дві істотні відмінності.
Перша відмінність полягає у призначенні товару (на неї вказує ч. 1 ст. 712 ЦК): товар, який є предметом договору поставки, має використовуватися покупцем у його підприємницькій діяльності або інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням.
На другу відмінність вказує ч. 3 ст. 265 ГК — сторонами договору поставки є виключно суб’єкти господарювання. Зазначені відмінності є тими особливими рисами, що відрізняють господарський договір від цивільно-правового. Отже, відповідно до ч. 6 ст. 265 ГК реалізація суб’єктами господарювання товарів негосподарюючим суб’єктам здійснюється за правилами про договори купівлі-продажу. Водночас, суб’єкт господарювання — покупець має звертати увагу на господарську компетенцію контрагента — постачальника ( ч. 1 ст. 207 ГК вказує на неприпустимість укладення зобов’язань з порушенням хоча б одним з учасників господарської компетенції, ч. 2 ст. 203 ЦК наполягає на необхідному обсязі цивільної дієздатності особи, що вчиняє правочин).
Якщо серед видів діяльності, які можуть провадитися суб’єктом господарювання і зазначені у його статутних документах, вказана лише роздрібна торгівля, такий суб’єкт господарювання, вочевидь, не може укладати господарський договір поставки товару з іншим суб’єктом господарювання, оскільки згідно з ч. 1 ст. 698 ЦК договір роздрібної купівлі-продажу є публічним договором, предметом якого є товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю.
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 16 січня 2012, 06:40
Irina-3011
Спасибо! Три раза прочитала... Я правильно поняла, что если два ЮЛ- на загальних умовах -между собой -оптовая торговля - то все равно какой ???
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 16 січня 2012, 07:09
Evelina
Irina-3011 писав:Спасибо! Три раза прочитала... Я правильно поняла, что если два ЮЛ- на загальних умовах -между собой -оптовая торговля - то все равно какой ???
правильнее между двумя юр.лицами для хоз.деятельности заключать договор поставки.
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 16 січня 2012, 07:15
Irina-3011
Evelina писав:Irina-3011 писав:Спасибо! Три раза прочитала... Я правильно поняла, что если два ЮЛ- на загальних умовах -между собой -оптовая торговля - то все равно какой ???
правильнее между двумя юр.лицами для хоз.деятельности заключать договор поставки.
Большое -бухгалтерское -СПАСИБО!!!
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 08 лютого 2012, 06:54
Аспект
А между Юрлицом и ФОП для хоз.деятельности - какой правильно договор составить поставки или купли-продажи?
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 08 лютого 2012, 06:57
Evelina
для Юр.лица всегда и во всех случаях лучше "поставки"....
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 08 лютого 2012, 07:17
Antonl
Это не лучше и не хуже, просто не имеет значения. Договор поставки- это тот же договор купли-продажи, но с более узким применением.
Re: Договор в налоговой накладной
Додано: 21 лютого 2012, 07:44
yurieva261077
Evelina писав:для Юр.лица всегда и во всех случаях лучше "поставки"....
Уважаемые коллеги! Я бухгалтер, я не юрист (только учусь). но договор купли-продажи - это
не есть
публичный договор (!), только в розничной торговле есть такое понятие! И кто Вам сказал, что лучше писать договор поставки? Договор поставки - это тот же договор купли-продажи, но только имеет не РАЗОВЫЙ характер, а поставка на ПРОТЯЖЕНИИ определённого договором времени (например, колхоз (условно) поставляет молоко в супермаркет каждый вторник на протяжении 2012 года - это договор поставки; а если этот же колхоз привёз юр.лицу единоразово цистерну молока для сотрудников - это договор купли-продажи).