Рентная плата за пользование недрами для добычи полезных ископаемых

Розділ IX ПКУ
buhgalter1974
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 113
З нами з: 23 січня 2020, 08:41
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення buhgalter1974 »

Al Shurshun писав:
30 червня 2020, 22:15
myndra писав:
30 червня 2020, 11:09
Добрый день!
Может кто-то прокомментирует, что имела ввиду ДПС Украини в п.6 своего письма-рекмендации про "зменшення об’єкту оподаткування Рентною платою за видобування природного газу" (изменения внесенные законом 466) ?


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 11.06.2020 р. № 9203/7/99-00-04-03-01-07
6) Новою умовою доповнено порядок регулювання зменшення об’єкту оподаткування Рентною платою за видобування природного газу.

Зокрема, передбачено, що відповідний «Перелік та порядок визначення розмірів нормативних виробничо-технологічних витрат природного газу на технічні операції з видобування та підготовки до транспортування…» має бути затвердженим (встановленим) центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексах (станом на дату поширення інформаційного листа вказаним органом вважається Міністерство енергетики та захисту довкілля України (п. 1 Положення про Міністерство енергетики та захисту довкілля України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 32, (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 року № 847))).

Зобов’язуємо довести цей лист до відома та для використання у роботі підпорядкованим структурним підрозділам та платникам Рентної плати.

В.о. директора Департаменту
податкового адміністрування

Антон ЧИЖ
судя по тому, что вопрос повторился

вы не обратились в минпалива за текстом "Порядка..."

или вам - не ответили

или вам - ответили невразумительно

но как бы то ни было, пока регистрации такого опуса в минюсте не наблюдается,

то и беспокоится на тему
Обсяги виробничо-технологічних витрат природного газу на здійснення технічних операцій з видобування та підготовки до транспортування (у тому числі нафтового (попутного) газу), зазначеного в абзаці першому цього пункту, визначаються пропорційно до питомої ваги обсягів такого природного газу, реалізованого зазначеному суб’єкту ринку природного газу, у загальному обсязі природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що підлягає оподаткуванню, зменшеному на обсяг виробничо-технологічних витрат такого природного газу, що не можуть бути більше нормативних обсягів виробничо-технологічних витрат.
Перелік та порядок визначення розмірів нормативних виробничо-технологічних витрат природного газу на технічні операції з видобування та підготовки до транспортування встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексах.
на нет и суда - нет и туда - нет т.е. объект налогообложения не подлежит уменьшению на несуществующую величину нормативних виробничо-технологічних витрат природного газу на технічні операції з видобування та підготовки до транспортування
Вибачте, що втручаюся.
На мій погляд, все веселіше.
1) З наведеної норми випливає, що у платника податку є обов'язок оподаткуватися, зменшивши обсяг газу на обсяг виробничо-технологічних витрат такого природного газу.
2) Одночасно декларується постулат: обсяг виробничо-технологічних витрат не може бути більше нормативних обсягів виробничо-технологічних витрат (незалежно від того, який цей фактичний обсяг: більший/менший за нормативний, - просто не може й все!). Тобто ця норма просто втановлює наступне: незалежно від обсягу фактичних виробничо-технологічних витрат газу вони є меншими або дорівнюють нормативним витратам, оскільки більшими бути не можуть.
Таким чином, платник не повинен приймати до уваги розмір нормативних втрат, бо ніяких дій, пов'язаних з цим розміром, не зобов'язаний виконувати.
P.S. Cтуденти, що писали текст на колінці під час перерви, знову обіс.алися, а так звані "представники народу" знову показали, що не читають важливі тексти, а коли читають, то не здатні їх зрозуміти. А в міністерстві працівники досвідченіші та освідченіші виявилися і не навантажили на себе роботу, яка нікому не потрібна.

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1052
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 565 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

коллега, buhgalter1974

всё прозаичнее

двумя абзацами выше указан субъект на которого распространяется норма об нормативных потерях

это субъект исполняющий ПСО

а коль скоро с 1 августа такого субъекта нетути - то и норма кодекса никакая

хотя в преокт подавал её именно этот субъект :? :oops:

Відповісти

Повернутись до “Рентна плата”