Недра - один из наиболее существеных типов капитала.
Однако, я что-то не нашел соответствующую тему.
Собственно хочу выложить информацию об объекте налогообложения при добыче второго, после глин, по частоте использования вида добытых полезных ископаемых - щебня из горных пород.
Давеча в руки попал такой вот комментарий #rtfm#
Надеюсь, что эта информация кому-либо будет полезнойДПС 14.01.2013 №397/6/15-2116 писав:
Державна податкова служба України на звернення ПАТ < … > про надання податкової консультації стосовно визначення об’єкту оподаткування з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, керуючись норами ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Об’єкт оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин у пп. 263.2.1 п. 263.2 ст. 263 розд. ХІ „Плата за користування надрами” Кодексу визначено як „є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини)”.
Згідно з пп. 14.1.128 п. 14.1 ст. 14 розд. І „Загальні положення” Кодексу„обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) – обсяг товарної продукції гірничодобувного підприємства, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 „Запаси” обліковується гірничодобувним підприємством як запаси – активи, вартість яких може бути достовірно визначена, для яких існує імовірність отримання їх власником – суб’єктом господарювання економічної вигоди, пов’язаної з їх використанням”. При цьому в пп. 14.1.112 п. 14.1 ст. 14 розд. І Кодексу мінеральною сировиною визнана „товарна продукція гірничодобувного підприємства, що є результатом його господарської діяльності з видобутку корисних копалин, у тому числі шляхом виконання господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, і за якісними характеристиками відповідає вимогам установлених законодавством стандартів”.
Зокрема, у пункті 4.3 пункту 4 Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ будівельного й облицювального каменю, затвердженої наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві екології та природних ресурсів України від 16.12.2002 № 199, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 30.01.2003 за № 78/7399, під час геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин родовищ вивержених, метаморфічних і осадових порід, що надються у користування, одним із основних видів товарної продукції гірничодобувного підприємства, що провадить господарську діяльність з видобування на родовищах каменю будівельного та облицювального, вважається щебінь для будівельних робіт – згідно з ДСТУ Б В.2.7-75-98 „Щебінь та гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт”. Разом з тим, вибір раціональної системи розробки родовища природного каменю проводять на підставі техніко-економічного аналізу варіантів систем розробки й технологічних схем переробки сировини, що може включати, у тому числі й виробництво гранітної піщано-щебеневої суміші, гранітної крихти та полімінеральних пісків, вимоги до якості яких регулюються відповідними технічними актами.
Таким чином, ДПС України підтверджує, що такі зазначені у листі ПАТ < … > види товарної продукції гірничодобувного підприємства, як гранітний щебінь (по-фракційно), гранітна крихта (по-фракційно) та полімінеральні піски (по-фракційно), що взяті на облік у відповідності до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 „Запаси”, є складовою об’єкту оподаткування з плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Заступник Голови......................................................А.П. Ігнатов
С уважением