Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1052
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 565 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

meg писав:
09 вересня 2020, 10:55
Юрлицо на ЕН имеет собственную землю и здания на ней. В аренду ничего не сдаем. Хотим отказаться от уплаты налога на землю с 01.10.20.
Надо ли сообщать в ДПИ об этом,письмо какое-то,заявление...?
не понятно, что подразумевает выражение "Хотим отказаться от уплаты налога на землю с 01.10.20"

если вы задекларировали обязательства на весь 2020

если у вас появились основания не выполнять налоговые обязательства с октября

вам необходимо уточнить (уменьшить) свои обязательства :oops:

meg
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 110
З нами з: 28 квітня 2016, 11:49
Дякував (ла): 33 рази
Подякували: 13 разів

Повідомлення meg »

Al Shurshun писав:
09 вересня 2020, 21:30
[
если вы задекларировали обязательства на весь 2020

если у вас появились основания не выполнять налоговые обязательства с октября

вам необходимо уточнить (уменьшить) свои обязательства :oops:
Мы сдавали отчет помесячно.Тут тогда вопрос- надо ли уточнять все отчеты за январь-сентябрь( в смысле 1 части декларации, где общегодовой расчет).

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1052
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 565 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

meg писав:
10 вересня 2020, 14:31
Al Shurshun писав:
09 вересня 2020, 21:30
[
если вы задекларировали обязательства на весь 2020

если у вас появились основания не выполнять налоговые обязательства с октября

вам необходимо уточнить (уменьшить) свои обязательства :oops:
Мы сдавали отчет помесячно.Тут тогда вопрос- надо ли уточнять все отчеты за январь-сентябрь( в смысле 1 части декларации, где общегодовой расчет).
коль скоро "общегодовой расчет" - до конца года

то, что бы у налоговиков не вогникали смутные сомнения об обоснованности неподачи месячного логично плсредством все той же уточненки за октябрь закрыть вопрос обязательств в октябре-декабре :oops:

Valencia
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 193
З нами з: 06 грудня 2013, 13:05
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 48 разів

Повідомлення Valencia »

Добрый день! Впервые подана дека по аренде земли. Подскажите, какие документы нужно принести в ДПИ? Договор аренды, норм.оценка-есть, может что еще?Спасибо!

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11840
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 13168 разів
Подякували: 26110 разів

Повідомлення Яков »

Valencia писав:
20 жовтня 2020, 14:20
Добрый день! Впервые подана дека по аренде земли. Подскажите, какие документы нужно принести в ДПИ? Договор аренды, норм.оценка-есть, может что еще?Спасибо!
Ст. 286.2 ПКУ
286.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Зображення

Sancho Panza
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 581
З нами з: 02 серпня 2013, 22:17
Дякував (ла): 124 рази
Подякували: 329 разів

Повідомлення Sancho Panza »

Шановні, допоможіть розібратись.
ТОВка придбаває землю. 15 жовтня 2020 договір купівлі. Раніше землі не було, декларація за 2020 рік не подавалась.
З якої дати ця ТОВка має розрахувати і сплачувати земельний податок:
- з 01 жовтня 2020 року;
- з 15 жовтня 2020 року.
Я щось запутався, є два пункти в ПКУ, який з них застосовувати:
286.5. Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

287.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”