Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1053
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 566 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

meg писав:
09 вересня 2020, 10:55
Юрлицо на ЕН имеет собственную землю и здания на ней. В аренду ничего не сдаем. Хотим отказаться от уплаты налога на землю с 01.10.20.
Надо ли сообщать в ДПИ об этом,письмо какое-то,заявление...?
не понятно, что подразумевает выражение "Хотим отказаться от уплаты налога на землю с 01.10.20"

если вы задекларировали обязательства на весь 2020

если у вас появились основания не выполнять налоговые обязательства с октября

вам необходимо уточнить (уменьшить) свои обязательства :oops:

meg
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 111
З нами з: 28 квітня 2016, 11:49
Дякував (ла): 33 рази
Подякували: 13 разів

Повідомлення meg »

Al Shurshun писав:
09 вересня 2020, 21:30
если вы задекларировали обязательства на весь 2020
если у вас появились основания не выполнять налоговые обязательства с октября

вам необходимо уточнить (уменьшить) свои обязательства :oops:
Мы сдавали отчет помесячно. Тут тогда вопрос - надо ли уточнять все отчеты за январь-сентябрь( в смысле 1 части декларации, где общегодовой расчет).

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1053
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 566 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

meg писав:
10 вересня 2020, 14:31
Al Shurshun писав:
09 вересня 2020, 21:30
если вы задекларировали обязательства на весь 2020
если у вас появились основания не выполнять налоговые обязательства с октября
вам необходимо уточнить (уменьшить) свои обязательства :oops:
Мы сдавали отчет помесячно. Тут тогда вопрос - надо ли уточнять все отчеты за январь-сентябрь( в смысле 1 части декларации, где общегодовой расчет).
коль скоро "общегодовой расчет" - до конца года

то, что бы у налоговиков не вогникали смутные сомнения об обоснованности неподачи месячного логично плсредством все той же уточненки за октябрь закрыть вопрос обязательств в октябре-декабре :oops:

Valencia
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 193
З нами з: 06 грудня 2013, 13:05
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 48 разів

Повідомлення Valencia »

Добрый день! Впервые подана дека по аренде земли. Подскажите, какие документы нужно принести в ДПИ? Договор аренды, норм.оценка-есть, может что еще?Спасибо!

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11936
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13230 разів
Подякували: 26215 разів

Повідомлення Яков »

Valencia писав:
20 жовтня 2020, 14:20
Добрый день! Впервые подана дека по аренде земли. Подскажите, какие документы нужно принести в ДПИ? Договор аренды, норм.оценка-есть, может что еще?Спасибо!
Ст. 286.2 ПКУ
286.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Зображення

Sancho Panza
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 583
З нами з: 02 серпня 2013, 22:17
Дякував (ла): 125 разів
Подякували: 329 разів

Повідомлення Sancho Panza »

Шановні, допоможіть розібратись.
ТОВка придбаває землю. 15 жовтня 2020 договір купівлі. Раніше землі не було, декларація за 2020 рік не подавалась.
З якої дати ця ТОВка має розрахувати і сплачувати земельний податок:
- з 01 жовтня 2020 року;
- з 15 жовтня 2020 року.
Я щось запутався, є два пункти в ПКУ, який з них застосовувати:
286.5. Нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

287.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 517
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 151 раз
Подякували: 247 разів

Повідомлення Nepogoda »

Яков писав:
20 жовтня 2020, 15:23
286.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Коллеги, добрый вечер! А каким образом пристроить к деке по земле (подается первый раз) НГО. Очень хочется подать в электронном виде. Или первый раз - только ногами? :( :(
Только что пробовала в ЕК через листування, но не могу понять- к одному письму можно прикрепить только один файл?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11936
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13230 разів
Подякували: 26215 разів

Повідомлення Яков »

Nepogoda писав:
07 грудня 2020, 21:22
Коллеги, добрый вечер! А каким образом пристроить к деке по земле (подается первый раз) НГО. Очень хочется подать в электронном виде. Или первый раз - только ногами? :( :(
Только что пробовала в ЕК через листування, но не могу понять- к одному письму можно прикрепить только один файл?
Не знаю, есть ли возможность именно к этой деке прикрепить "документ произвольного характера", но ко многим декам (по крайней мере через ЭК) есть возможность прикрепить как вложение pdf-файл (с ограничениями по размеру). В самой деке делается отметка о вложении.
По поводу "листування" — не совсем понял? Я отправлял в виде одного файла документ на 5, 7 листах — главное: не превысить размер (в мегабайтах) файла. При необходимости можно объединить несколько pdf-файлов в один; уменьшить его размер, и т.д. (если формируете pdf-файл из "картинок" в формате PNG, JPG — уменьшите размер файлов до преобразования и объединения в pdf, но чтобы текст читался)...
Зображення

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 517
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 151 раз
Подякували: 247 разів

Повідомлення Nepogoda »

Яков писав:
07 грудня 2020, 22:56
Nepogoda писав:
07 грудня 2020, 21:22
Коллеги, добрый вечер! А каким образом пристроить к деке по земле (подается первый раз) НГО. Очень хочется подать в электронном виде. Или первый раз - только ногами? :( :(
Только что пробовала в ЕК через листування, но не могу понять- к одному письму можно прикрепить только один файл?
Не знаю, есть ли возможность именно к этой деке прикрепить "документ произвольного характера", но ко многим декам (по крайней мере через ЭК) есть возможность прикрепить как вложение pdf-файл (с ограничениями по размеру). В самой деке делается отметка о вложении.
По поводу "листування" — не совсем понял? Я отправлял в виде одного файла документ на 5, 7 листах — главное: не превысить размер (в мегабайтах) файла. При необходимости можно объединить несколько pdf-файлов в один; уменьшить его размер, и т.д. (если формируете pdf-файл из "картинок" в формате PNG, JPG — уменьшите размер файлов до преобразования и объединения в pdf, но чтобы текст читался)...
Я имела ввиду, что есть два вытяга с НГО на два земельных участка. Объединять эти два файла в один не пыталась, думала, что возможно через листування прикрепить по одному два файла, размер позволял. Но не получилось, как только пытаешься вставить второй, открепляется первый. В самой деке на землю есть "доповнення", но там можно ввести только текст, возможности прикрепить файл я не нашла. В общем отправила через листування двумя письмами вытяги. А потом в дополнении к деке напишу регистрационные номера писем с НГО. Посмотрим что получится.

Okcana
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 194
З нами з: 28 березня 2011, 11:04
Дякував (ла): 202 рази
Подякували: 30 разів

Повідомлення Okcana »

Добрый день уважаемые коллеги.Возможно кто-нибудь знает гаражные кооперативы в Харькове освобождены от уплаты налог на землю в 2021 году( давали такую льготу в Харькове раньше ).Буду очень благодарна за любую информацию

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”