Хто вже подав УР з податку на нерухомість та землю у зв'язку з війною?

Розділ XII ПКУ
cheverda
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 09 квітня 2012, 11:43
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення cheverda »

Дівчатка-хлопці, Харків'яни! Що робити будемо??? Харківська ТГ відсутня у переліку територій АБД... жодного дня не було наше місто під АБД, під пільги не підпадає! Слів не вистачає! Вже отримали листа з податкової з пропозицією донарахувати повністю 2022 рік и 2023 рік!
Относительно Харькова, на мой взгляд, который поддержали юристы на нашем предприятии, основание начислять и уплачивать налог на землю/арендную плату и налог на недвижимость есть только с 06.05.23 - даты вступления в силу закона 3050. Закон не имеет обратной силы.
За 2022 г. я подала уточненки и сняла обязательства с 01.03.22 по 31.12.22 как по земле, так и по недвижимости (да, знаю что по недвижимости нужно было уточнять в течение 6 мес. после окончания ВП. Но считаю, что лучше не иметь недоимки по лицевому, если не собираетесь платить. Пока никаких звонков и писем из налоговой не получали.) Считаю, что предыдущая редакция ст 69.14 и 69.22 давала нам освобождение, т.к. не имела привязки к АКТИВНЫМ боевым действиям.
На тех же основаниях, в феврале подала декларации без начислений и за 2023 г.
А с 06.05.23 буду уточняться и доначислять обязательства.
Но каждый для себя, конечно же, сам решает. Нужно сопоставлять суммы налогов и возможные суммы штрафов и судебных издержек.

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

cheverda писав:
17 травня 2023, 18:53
Дівчатка-хлопці, Харків'яни! Що робити будемо??? Харківська ТГ відсутня у переліку територій АБД... жодного дня не було наше місто під АБД, під пільги не підпадає! Слів не вистачає! Вже отримали листа з податкової з пропозицією донарахувати повністю 2022 рік и 2023 рік!
Относительно Харькова, на мой взгляд, который поддержали юристы на нашем предприятии, основание начислять и уплачивать налог на землю/арендную плату и налог на недвижимость есть только с 06.05.23 - даты вступления в силу закона 3050. Закон не имеет обратной силы.
За 2022 г. я подала уточненки и сняла обязательства с 01.03.22 по 31.12.22 как по земле, так и по недвижимости (да, знаю что по недвижимости нужно было уточнять в течение 6 мес. после окончания ВП. Но считаю, что лучше не иметь недоимки по лицевому, если не собираетесь платить. Пока никаких звонков и писем из налоговой не получали.) Считаю, что предыдущая редакция ст 69.14 и 69.22 давала нам освобождение, т.к. не имела привязки к АКТИВНЫМ боевым действиям.
На тех же основаниях, в феврале подала декларации без начислений и за 2023 г.
А с 06.05.23 буду уточняться и доначислять обязательства.
Но каждый для себя, конечно же, сам решает. Нужно сопоставлять суммы налогов и возможные суммы штрафов и судебных издержек.
Добрий ранок)) Ви будете не повний місяць травень показувати, а з 06 числа? Моєму директору теж так порекомендували, ще землю якось зламаю формулу і зроблю, а в нерухомості цікаво як воно піде :unknown: треба сьогодні спробувати в Медок зробити.
А штраф по недоїмці 25% ?

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

@Лиса писав:
18 травня 2023, 08:43
cheverda писав:
17 травня 2023, 18:53
Дівчатка-хлопці, Харків'яни! Що робити будемо??? Харківська ТГ відсутня у переліку територій АБД... жодного дня не було наше місто під АБД, під пільги не підпадає! Слів не вистачає! Вже отримали листа з податкової з пропозицією донарахувати повністю 2022 рік и 2023 рік!
Относительно Харькова, на мой взгляд, который поддержали юристы на нашем предприятии, основание начислять и уплачивать налог на землю/арендную плату и налог на недвижимость есть только с 06.05.23 - даты вступления в силу закона 3050. Закон не имеет обратной силы.
За 2022 г. я подала уточненки и сняла обязательства с 01.03.22 по 31.12.22 как по земле, так и по недвижимости (да, знаю что по недвижимости нужно было уточнять в течение 6 мес. после окончания ВП. Но считаю, что лучше не иметь недоимки по лицевому, если не собираетесь платить. Пока никаких звонков и писем из налоговой не получали.) Считаю, что предыдущая редакция ст 69.14 и 69.22 давала нам освобождение, т.к. не имела привязки к АКТИВНЫМ боевым действиям.
На тех же основаниях, в феврале подала декларации без начислений и за 2023 г.
А с 06.05.23 буду уточняться и доначислять обязательства.
Но каждый для себя, конечно же, сам решает. Нужно сопоставлять суммы налогов и возможные суммы штрафов и судебных издержек.
Добрий ранок)) Ви будете не повний місяць травень показувати, а з 06 числа? Моєму директору теж так порекомендували, ще землю якось зламаю формулу і зроблю, а в нерухомості цікаво як воно піде :unknown: треба сьогодні спробувати в Медок зробити.
А штраф по недоїмці 25% ?
я, конечно, не местный, я - из Скотовска ...

но вы пытаетесь бороться с последствиями ...

чтобы вы не писали об обратном действии :dash: , ключ - отсутствие в списке

а список формируется за подачей обласной администрации

без решения его там - остальное пустая трата времени и денег :oops:

cheverda
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 09 квітня 2012, 11:43
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення cheverda »

Добрий ранок)) Ви будете не повний місяць травень показувати, а з 06 числа? Моєму директору теж так порекомендували, ще землю якось зламаю формулу і зроблю, а в нерухомості цікаво як воно піде :unknown: треба сьогодні спробувати в Медок зробити.
А штраф по недоїмці 25% ?
Да, планирую доначислить налоги именно с 06.05.23 - за часть мая месяца и до конца года - и землю, и недвижимость.
По земле возможно в декларации показать начисление за количество дней.
А по недвижимости возможно заполнение только за полный месяц. Но на мой взгляд, в нашем случае - при изменении налогового законодательства, не действует правило начисления за полный месяц, как при переходе права собственности по ст. 266.8.1 НКУ. Попробую снять авторасчет в декларации.
По поводу штрафных санкций: при самостоятельном уточнении их не будет. С 03.01.2023 г., при самостоятельном уточнении налоговых обязательств за военные периоды, в соответствии с абз. 14 ст. 69.1 подраздела 10 раздела ХХ НКУ, в редакции закона № 2836, штрафные санкции не применяются
Вот хорошая статья по этому поводу:
https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 1641478571

А 25% штрафная санкция может быть если вы самостоятельно не уточнитесь, а доначисления вам сделает налоговая по акту проверки и оформит НУР.

cheverda
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 09 квітня 2012, 11:43
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення cheverda »

я, конечно, не местный, я - из Скотовска ...

но вы пытаетесь бороться с последствиями ...

чтобы вы не писали об обратном действии :dash: , ключ - отсутствие в списке

а список формируется за подачей обласной администрации

без решения его там - остальное пустая трата времени и денег :oops:
Я прекрасно понимаю, что есть задача наполнить местный бюджет. Поэтому и написала о суде. Мы уже морально к этому готовы. Но должны быть формальные правовые основания нашей позиции в судебном иске.
Да и, в принципе, пока вся эта тягомотина судебная пройдет, много воды утечет. А изменение стоимости денег во времени никто не отменял.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Пресслужба ДПС України, опубліковано 18.05.2023 о 08:29
Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, може застосовуватися при визначенні особливостей справляння податків і зборів на відповідних територіях, визначених Податковим кодексом України.
До уваги платників плати за землю! Пресслужба ДПС України, опубліковано 18.05.2023 о 08:31

Уточнюємо плату за землю з урахуванням воєнних пільг    Зображення
Автор: Хмелевський Ігор, податковий експерт.
Зображення

Alinok
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 109
З нами з: 10 січня 2012, 11:04
Дякував (ла): 38 разів

Повідомлення Alinok »

Хто вже подавав уточнючу декларацію за 22 рік? Податкова нічого не знає. Можливо у вас є якісь новини?

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Alinok писав:
30 травня 2023, 10:36
Хто вже подавав уточнючу декларацію за 22 рік? Податкова нічого не знає. Можливо у вас є якісь новини?
Податкова в Чернігові сказала за 2022 рік уточнювати і землю і нерухомість, знімаємо нарахування і коригуємо податок на прибуток. на питання що робити з 2023 роком закон то вступив в силу 06.05 відповідь неоднозначна треба платити і нараховувати з 01 січня, але теж не впевнені інструкцій немає.

LIKS
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 21
З нами з: 18 лютого 2015, 14:45
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення LIKS »

От і виходить, що ні за що отримуємо санкції - після зменшення за 2022 р податку на землю та нерухомість треба донарахувати податок на прибуток за 2022р. та сплатити його. Крім того, штраф та пеня за несвоечасну сплату.

SAAT
Гуру
Гуру
Повідомлень: 84
З нами з: 29 березня 2018, 16:32
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 38 разів

Повідомлення SAAT »

SAAT писав:
06 березня 2023, 10:28
SAAT писав:
10 лютого 2023, 10:36
k_natik писав:
29 січня 2023, 20:47
Хто по Києву подавав УР?
Подавала 23.01.23 УР з податку на нерухомість. 30.01.23 все відкоригували. :hurray:
Рано святкувала :lol: Надіслали акт камеральної перевірки і вимагають все донарахувати!!! :angry: Кажуть, шо в мене арифметичні та методологічні помилки. Про пільги - ні слова!!!
Про всяк випадок, може комусь буде корисно...На акт ми подали заперечення, нам на них відмовили. Потім надіслали нам ППР. Ми на нього теж написали заперечення...і...нарешті...наші заперечення прийняли, а ППР скасували!!!! :hurray: (Київ)

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”