Податок на нежитлове майно.

Розділ XII ПКУ
Маша и Медведь
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 27 січня 2015, 11:33
Подякували: 6 разів

Повідомлення Маша и Медведь »

Добрый день. Юр. особа має комплекс будивель та споруд нежитлового призначення. В держ реестре всі будівлі зазначені як виробничі. Но ми здаємо их в оренду як склади. Половина будівель знаходиться в аварійному стані. Міська рада встановила 1% на м.кв. Як розрахувати податок? Що враховувати? Есть ли бланки розрахунку? Дякую.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13566
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14083 рази
Подякували: 27829 разів

Повідомлення Яков »

Маша и Медведь писав:Добрый день. Юр. особа має комплекс будивель та споруд нежитлового призначення. В держ реестре всі будівлі зазначені як виробничі. Но ми здаємо их в оренду як склади. Половина будівель знаходиться в аварійному стані. Міська рада встановила 1% на м.кв. Як розрахувати податок? Що враховувати? Есть ли бланки розрахунку? Дякую.
Бланков и порядка заполнения декларации ещё пока нет...
Скорее всего в бланке декларации должны будут отражаться данные о строениях в аварийном состоянии, производственных, и т.д., которые могут попасть под льготу.
Пока тишина...
Зображення

Викомакс
Оракул
Оракул
Повідомлень: 225
З нами з: 16 серпня 2013, 15:20
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 115 разів

Повідомлення Викомакс »

Якщо приміщення здають в оренду, то хіба вони не повинні підлягати оподаткуванню? Це ж не основний вид діяльності підприємства?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13566
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14083 рази
Подякували: 27829 разів

Повідомлення Яков »

Викомакс писав:Якщо приміщення здають в оренду, то хіба вони не повинні підлягати оподаткуванню? Це ж не основний вид діяльності підприємства?
Если мы говорим о налоге на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, то
266.2. Об'єкт оподаткування

266.2.1. Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

266.2.2. Не є об'єктом оподаткування:

а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.
266.4.2. ...
Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об'єктом оподаткування.
Если помещения сдаются в аренду, доход от сдачи - облагается, земельный налог - да, а по нежилой недвижимости, попадающей под льготу, думаю, что нет.
По крайней мере такого в НКУ пока нет.
Почитайте ещё здесь:
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst26748p4.aspx

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Категорії 106.01-106.08 (01.01.2015-17.01.2015).

Пока лучше дождаться декларации и порядка её заполнения. Может, добавится что-то новое...
Зображення

Маша и Медведь
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 27 січня 2015, 11:33
Подякували: 6 разів

Повідомлення Маша и Медведь »

Спасибо за ответы. ст. 266 читала. Там одной строчкой все написано. На семинаре в налоговой рассказывали, что если сдаем в оренду, то надо платить ( хотя в законе ничего такого нет), а если в аварийном стане, надо идти в міскраду и составлять акт.(в законе тоже ничего про это нет и шо это за акт непонятно) Печалька!

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”