Податкова декларація про майновий стан і доходи

Розділ IV ПКУ
Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

ФРАНТ писав:
16 грудня 2020, 14:14
Можно ли в декларации (как за физическое лицо) за 2020 год, кот подается уже в 2021году,указать сумму пдфо (по доходу от сдачи в аренду помещения),кот.будет перечислена в бюджет в начале 2021г
Вы хотите сначала заплатить налоги, а потом сдать декларацию?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

1. Если договор заключён между двумя физлицами, то налоговым агентом выступает арендодатель, при этом:
170.1.5 ПКУ писав:а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену статтею 119-1 цього Кодексу
В этом случае арендодатель подаёт декларацию

2. Если арендатор является субъектом хозяйствования, то он является налоговым агентом (ст. 170.1.1 — 170.1.4 ПКУ)
В этом случае нужно смотреть ст. 179 ПКУ (учитывать 179.2)…
Зображення

ФРАНТ
УченикУченик
Повідомлень: 8
З нами з: 14 березня 2017, 17:54

Повідомлення ФРАНТ »

Ребекка писав:
16 грудня 2020, 14:18
ФРАНТ писав:
16 грудня 2020, 14:14
Можно ли в декларации (как за физическое лицо) за 2020 год, кот подается уже в 2021году,указать сумму пдфо (по доходу от сдачи в аренду помещения),кот.будет перечислена в бюджет в начале 2021г
Вы хотите сначала заплатить налоги, а потом сдать декларацию?
я задала конкретный вопрос, к сожалению ответа не получила. Если декларация сдается в апреле,могу ли я ЗАПЛАТИТЬ НАЛОГИ в 2021 году за 4 квартал 2020

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

ФРАНТ писав:
17 грудня 2020, 07:55
Ребекка писав:
16 грудня 2020, 14:18
ФРАНТ писав:
16 грудня 2020, 14:14
Можно ли в декларации (как за физическое лицо) за 2020 год, кот подается уже в 2021году,указать сумму пдфо (по доходу от сдачи в аренду помещения),кот.будет перечислена в бюджет в начале 2021г
Вы хотите сначала заплатить налоги, а потом сдать декларацию?
я задала конкретный вопрос, к сожалению ответа не получила. Если декларация сдается в апреле,могу ли я ЗАПЛАТИТЬ НАЛОГИ в 2021 году за 4 квартал 2020
К сожалению, вопрос был не конкретный. И Вы могли бы его сейчас уточнить, но не посчитали нужным (появилось что-то: "4 квартал").
Если сдаёте декларацию за 2020 год (увы, я не знаю, что такое за 4 квартал 2020г.), и у Вас есть обязательства её подавать, то в декларации указываете сумму ПДФО, сумму ВЗ — за 2020 год. Обязательства по ПДФО и ВЗ за 2021 год — будете указывать в отчётности за 2021 год.
Сроки подачи декларации, обязательства её подавать (или не подавать) — это один вопрос; сроки уплаты ПДФО и ВЗ (и кто является налоговым агентом) — это другой вопрос.
В моём вчерашнем сообщении (которое Вы не прочитали) — есть ВСЕ ответы! :) :hi:
Зображення

zoltan
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1396
З нами з: 23 серпня 2016, 11:48
Дякував (ла): 836 разів
Подякували: 582 рази

Повідомлення zoltan »

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка в майнову декларацію включаєть акциз?

Оксана2035
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 27 грудня 2020, 06:52
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Оксана2035 »

Добрый день, подскажите пожалуйста.
Я фоп с января 2020, 3 группа, поэтому сразу на ЕН.
Нужно ли мне подавать декларацию про майновий стан за 2020?
Имущества нет, доходы, помимо как только через банковский счет не получала (соответственно, с этих доходов уже оплачены налоги).
Где- то прочитала фразу что фоп за первый год должен подавать такую декларацию, даже если на упрощенке, верно ли это? Тогда что подавать?

И ещё, подскажите пожалуйста, в перечислении групп которые должны подавать декларацию про майновий стан, есть группа лиц, которая получает доходы с иностранных источников. Имеются ли здесь ввиду только запобитчане за границей и инвестиции? Просто у меня внешне- экономическая деятельность, деньги получаю из за границы на счёт в банке, но как писала выше, все уже прошло через банк и налоги уже оплачены.
Совсем запуталась, помогите пожалуйста.
Буду очень благодарна

Дмитро Крівенков
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 17 квітня 2021, 01:09
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Дмитро Крівенков »

Доброї Всім ночі!

Суд вирішив стягнути з підприємства на мою користь суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, яка відповідно до Податкового кодексу України підлягає оподаткуванню, як дохід, отриманий у вигляді неустойки (штрафу, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (ознака доходу 120). Згідно рішення суду, підприємство вищезазначену суму мені нарахувало, про що відзвітувало у своєму Податковому звіті за 2020 рік. Але ні в 2020 році, ані на теперішній час підприємство суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені мені не виплатило. Ця інформація міститься у Відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, яку я отримав у своєму електронному кабінеті платника податків.

Податківці наполягають, що до 1 травня 2021 року цей дохід я вже повинен внести до податкової декларації за 2020 рік, а до 1 серпня 2021 року сплатити з нього податок. Хоча я з цих коштів ні однієї копійчини ще не отримав, право розпоряджатися грошовими коштами, що стягнуті з підприємства на мою користь рішенням суду, не настало.

На скількі правомірні вимоги податківців, стосовно декларування та сплати податків з доходу, який мені підприємство-боржник нарахувало за решенням суду, але який на теперешній час я ще не отримав????

Дякую!

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Зображення

Дмитро Крівенков
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 17 квітня 2021, 01:09
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Дмитро Крівенков »

Яков писав:
17 квітня 2021, 09:21
164.2.14 ПКУ
179 ПКУ
Дуже дякую, що Ви звернули увагу на моє питання.
Я розумію, що цей дохід підлягає декларуванню та оподапткуванню.
Невже, за статею 164 ПКУ я повинен це зробити, коли підприємство мені цей дохід лише НАРАХУВАЛО, не зважаючи на те, що я його ні яким чином не отримав - ні шляхом перерахування на мій рахунок, ні шляхом отримання готівки у кассі підприємства.
НІ ЯК!
В мене лише рішення суду, виконавчий лист, відкрито виконавче провадження. Але в мене немає можливості вільно розпоряджатися цими грошовими коштами. Навіть не відомо, коли саме я отримаю ці кошти, бо незважаючі на рішення суду, дії виконавця, підприємство ані добровільно, ані примусово не бажає сплачувти цю суму.
І якщо справа дійде до сплати податків з цього доходу без його отримання, то сумма податку більше моєї зарплатні і зарплтані моєї дружини за місяць майже у 2 рази.
Невже головне слово в розділі 164.1 ПКУ саме НАРАХОВАНИЙ дохід, а не
ВИПЛАЧЕНИЙ чи НАДАНИЙ???
Невже Громадянин України повинен сплатити податок з дохіду, який ще не отримав???
164.1. Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Дмитро Крівенков писав:
19 квітня 2021, 00:19
Яков писав:
17 квітня 2021, 09:21
164.2.14 ПКУ
179 ПКУ
Дуже дякую, що Ви звернули увагу на моє питання.
Я розумію, що цей дохід підлягає декларуванню та оподапткуванню.
Невже, за статею 164 ПКУ я повинен це зробити, коли підприємство мені цей дохід лише НАРАХУВАЛО, не зважаючи на те, що я його ні яким чином не отримав - ні шляхом перерахування на мій рахунок, ні шляхом отримання готівки у кассі підприємства.
НІ ЯК!
В мене лише рішення суду, виконавчий лист, відкрито виконавче провадження. Але в мене немає можливості вільно розпоряджатися цими грошовими коштами. Навіть не відомо, коли саме я отримаю ці кошти, бо незважаючі на рішення суду, дії виконавця, підприємство ані добровільно, ані примусово не бажає сплачувти цю суму.
І якщо справа дійде до сплати податків з цього доходу без його отримання, то сумма податку більше моєї зарплатні і зарплтані моєї дружини за місяць майже у 2 рази.
Невже головне слово в розділі 164.1 ПКУ саме НАРАХОВАНИЙ дохід, а не
ВИПЛАЧЕНИЙ чи НАДАНИЙ???
Невже Громадянин України повинен сплатити податок з дохіду, який ще не отримав???
164.1. Базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
наскільки я розумію, підприємство є податковим агентом і воно повинно було сплатити податки на протязі 30 днів із дня нарахування. А Вам виплати компенсацію уже за вирахування податків. https://tax.gov.ua/baneryi/podatkovi-ko ... 67156.html

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”