Покупка автомобиля у физического лица

Розділ IV ПКУ
Luda_avon@ukr.net
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 502
З нами з: 17 червня 2013, 10:01
Дякував (ла): 88 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Luda_avon@ukr.net »

Tasa писав:
Luda_avon@ukr.net писав:
Luda_avon@ukr.net писав:Здравствуйте! Подскажите, мы плательщики единого налога 4 группа , плательщики НДС хотим купить комбайн у физического лица. Сделали предоплату за комбайн, из суммы предоплаты удержали и оплатили 1,5% и 5% в свою налоговую или это будет не правильно? И какие проводки делаем, что-то запуталась.
Точнее, сумма 748666,00грн, из этой суммы удержали военный сбор-11229,99грн, ПДФО-37433,30грн, физ.лицу перечислили 700002,71грн. И как все это сделать проводками?

Із ПіБО №58 за 2016 рік:
Купуємо автомобіль, що не є легковим. Як ви могли бачити на рис. 1.1, у разі продажу фізособою автомобіля, що не є легковим, ПКУ жодних фіскальних послаблень не робить. Тут беззастережно буде оподаткування доходу від такого продажу ПДФО і ВЗ.
Дохід від продажу нелегкового автомобіля визначають виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче його оціночної вартості (абзац другий п. 173.1 ПКУ)
Усю суму такого доходу обкладають ПДФО за ставкою 5 % і ВЗ за ставкою 1,5 %.
При купівлі автомобіля у фізособи суб’єкт господарювання виступає для такого продавця податковим агентом (абзац перший п. 173.3 ПКУ). Про це нагадують і фіскали в консультації, розміщеній у категорії 103.01 БЗ.
Проводки як звичайно при придбанні ОЗ
Дт371 Кт311
Дт651 Кт311 ПФ
Дт152 Кт651
Дт152 Кт631
Дт631 Кт371
Дт105 Кт152
Але ми тільки зробили предоплату і не знаю чи вірно зробила що перерахувала податки на свою податкову так, як ми є податковим агентом.?

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7771
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1690 разів
Подякували: 6069 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Luda_avon@ukr.net писав:
Скрытый текст
Tasa писав:
Luda_avon@ukr.net писав:Точнее, сумма 748666,00грн, из этой суммы удержали военный сбор-11229,99грн, ПДФО-37433,30грн, физ.лицу перечислили 700002,71грн. И как все это сделать проводками?

Із ПіБО №58 за 2016 рік:
Купуємо автомобіль, що не є легковим. Як ви могли бачити на рис. 1.1, у разі продажу фізособою автомобіля, що не є легковим, ПКУ жодних фіскальних послаблень не робить. Тут беззастережно буде оподаткування доходу від такого продажу ПДФО і ВЗ.
Дохід від продажу нелегкового автомобіля визначають виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче його оціночної вартості (абзац другий п. 173.1 ПКУ)
Усю суму такого доходу обкладають ПДФО за ставкою 5 % і ВЗ за ставкою 1,5 %.
При купівлі автомобіля у фізособи суб’єкт господарювання виступає для такого продавця податковим агентом (абзац перший п. 173.3 ПКУ). Про це нагадують і фіскали в консультації, розміщеній у категорії 103.01 БЗ.
Проводки як звичайно при придбанні ОЗ
Дт371 Кт311
Дт651 Кт311 ПФ
Дт152 Кт651
Дт152 Кт631
Дт631 Кт371
Дт105 Кт152
Але ми тільки зробили предоплату і не знаю чи вірно зробила що перерахувала податки на свою податкову так, як ми є податковим агентом.?
Я вам вище цитувала рядки зі статті - звісно ви є податковим агентом для звичайної ф/о...
У свою податкову - а куди є іще ... Сумніваєтесь - треба уточнювати у своїй ДПІ до операції.... Виплату фо ви покажете у 1ДФ..
Ви запистали про проводки - я вам розписала приблизно...

Luda_avon@ukr.net
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 502
З нами з: 17 червня 2013, 10:01
Дякував (ла): 88 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Luda_avon@ukr.net »

Tasa писав:
Luda_avon@ukr.net писав:
Скрытый текст
Tasa писав:
Із ПіБО №58 за 2016 рік:
Купуємо автомобіль, що не є легковим. Як ви могли бачити на рис. 1.1, у разі продажу фізособою автомобіля, що не є легковим, ПКУ жодних фіскальних послаблень не робить. Тут беззастережно буде оподаткування доходу від такого продажу ПДФО і ВЗ.
Дохід від продажу нелегкового автомобіля визначають виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче його оціночної вартості (абзац другий п. 173.1 ПКУ)
Усю суму такого доходу обкладають ПДФО за ставкою 5 % і ВЗ за ставкою 1,5 %.
При купівлі автомобіля у фізособи суб’єкт господарювання виступає для такого продавця податковим агентом (абзац перший п. 173.3 ПКУ). Про це нагадують і фіскали в консультації, розміщеній у категорії 103.01 БЗ.
Проводки як звичайно при придбанні ОЗ
Дт371 Кт311
Дт651 Кт311 ПФ
Дт152 Кт651
Дт152 Кт631
Дт631 Кт371
Дт105 Кт152
Але ми тільки зробили предоплату і не знаю чи вірно зробила що перерахувала податки на свою податкову так, як ми є податковим агентом.?
Я вам вище цитувала рядки зі статті - звісно ви є податковим агентом для звичайної ф/о...
У свою податкову - а куди є іще ... Сумніваєтесь - треба уточнювати у своїй ДПІ до операції.... Виплату фо ви покажете у 1ДФ..
Ви запистали про проводки - я вам розписала приблизно...
Так, зробила такі проводки:
371-311-700002,71грн
656-311-11229,99грн(1,5%)
641-311-37433,30грн.(5%)
152-656-11229,99грн
152-641-37433,30грн.
152-631-700002,71грн
631-371-700002,71грн
а коли передадуть комбайн поставлю на 10 Правильно) Вибачте ))))


Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7771
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1690 разів
Подякували: 6069 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Luda_avon@ukr.net писав:
Скрытый текст
Tasa писав:
Luda_avon@ukr.net писав:
Скрытый текст
Але ми тільки зробили предоплату і не знаю чи вірно зробила що перерахувала податки на свою податкову так, як ми є податковим агентом.?
Я вам вище цитувала рядки зі статті - звісно ви є податковим агентом для звичайної ф/о...
У свою податкову - а куди є іще ... Сумніваєтесь - треба уточнювати у своїй ДПІ до операції.... Виплату фо ви покажете у 1ДФ..
Ви запистали про проводки - я вам розписала приблизно...
Так, зробила такі проводки:
371-311-700002,71грн
656-311-11229,99грн(1,5%)
641-311-37433,30грн.(5%)
152-656-11229,99грн
152-641-37433,30грн.
152-631-700002,71грн
631-371-700002,71грн
а коли передадуть комбайн поставлю на 10 Правильно) Вибачте ))))
Саме так - введете в експлуатацію з 152 на 10..

Luda_avon@ukr.net
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 502
З нами з: 17 червня 2013, 10:01
Дякував (ла): 88 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Luda_avon@ukr.net »

Tasa писав:
Luda_avon@ukr.net писав:
Скрытый текст
Tasa писав:
Із ПіБО №58 за 2016 рік:
Купуємо автомобіль, що не є легковим. Як ви могли бачити на рис. 1.1, у разі продажу фізособою автомобіля, що не є легковим, ПКУ жодних фіскальних послаблень не робить. Тут беззастережно буде оподаткування доходу від такого продажу ПДФО і ВЗ.
Дохід від продажу нелегкового автомобіля визначають виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче його оціночної вартості (абзац другий п. 173.1 ПКУ)
Усю суму такого доходу обкладають ПДФО за ставкою 5 % і ВЗ за ставкою 1,5 %.
При купівлі автомобіля у фізособи суб’єкт господарювання виступає для такого продавця податковим агентом (абзац перший п. 173.3 ПКУ). Про це нагадують і фіскали в консультації, розміщеній у категорії 103.01 БЗ.
Проводки як звичайно при придбанні ОЗ
Дт371 Кт311
Дт651 Кт311 ПФ
Дт152 Кт651
Дт152 Кт631
Дт631 Кт371
Дт105 Кт152
Але ми тільки зробили предоплату і не знаю чи вірно зробила що перерахувала податки на свою податкову так, як ми є податковим агентом.?
Я вам вище цитувала рядки зі статті - звісно ви є податковим агентом для звичайної ф/о...
У свою податкову - а куди є іще ... Сумніваєтесь - треба уточнювати у своїй ДПІ до операції.... Виплату фо ви покажете у 1ДФ..
Ви запистали про проводки - я вам розписала приблизно...
Здравствуйте, форумчане! Как отобразить в форме 1ДФ? Спасибо!

Ветка
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 107
З нами з: 05 травня 2011, 07:01
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 9 разів

Повідомлення Ветка »

Подскажите. Хотим купить легковой автомобиль у физического лица, он же является ФОП. У кого выгоднее, с точки зрения налогообложения, покупать автомобиль у физ.лица или ФОПа? Это первая продажа легкового автомобиля в году.

Ан-ия
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1127
З нами з: 16 лютого 2013, 07:28
Дякував (ла): 543 рази
Подякували: 733 рази

Повідомлення Ан-ия »

Добрій день. очень надо срочно помощь ваша. купили грузовую машину у физ лиця-Юрик.за 60 тис. сегодня мне надо как я понимаю сейчас оплатить 5%ПДФО и 1,5% военого
купили за 60тис.
только вот думаю куда платить ПДФО -11010400 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата
а военій он один счет. Правильно я думаю или нет

ar4ik
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 14213
З нами з: 07 січня 2013, 06:29
Дякував (ла): 22123 рази
Подякували: 40654 рази

Повідомлення ar4ik »

всё верно

voko
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 595
З нами з: 07 травня 2012, 16:00
Дякував (ла): 201 раз
Подякували: 289 разів

Повідомлення voko »

Колеги, допоможіть, будь ласка. Поради оцінювача транспортного засобу, двох податкових інспекцій і Пульсу геть збила з пантелику...

Отже, ЮО купує у ФО (не підприємця) вантажний автомобіль.

Утримуємо 5% ПДФО, 1.5% ВЗ.

1. Куди перераховувати податки - у бюджет за місцезнаходженням покупця ЮО чи продавця ФО?

2. ПДФО перераховувати на р.р. казначейства за кодом 11010400 чи 11010500.

3. Оцінювач бажає, щоб у призначенні платіжного доручення були вказані ПІБ та ідентифікаційний номер ФО продавця.

За умови якщо КБК 11010400, правильно буде так: *;101;00000000;ПДФО, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку КОКОКО БУБУБУ ГАГАГА 0000000000 інших ніж заробітна плата за 05.2018 р. Перераховано повнiстю. Строк сплати 21.05.2018 р. Без ПДВ;;;

чи все ж таки так: *;101;00000000;ПДФО, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата за 05.2018 р. Перераховано повнiстю. Строк сплати 21.05.2018 р. Без ПДВ;;;


софрони
Ученик
Повідомлень: 1
З нами з: 24 жовтня 2018, 13:00
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення софрони »

Добрый день! помогите пожалуйста. Юридическое лицо покупает у физика легковой автомобиль, надо ли платить налоги, если у него в этом году это первая продажа?Ходила в налоговую сказали , что нет, но я сомневаюсь.Может кто-то сталкивался с этим?

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”