Податкова декларація про майновий стан і доходи

Розділ IV ПКУ
Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Дмитро Крівенков писав:
17 квітня 2021, 01:59
Доброї Всім ночі!

Суд вирішив стягнути з підприємства на мою користь суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, яка відповідно до Податкового кодексу України підлягає оподаткуванню, як дохід, отриманий у вигляді неустойки (штрафу, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (ознака доходу 120). Згідно рішення суду, підприємство вищезазначену суму мені нарахувало, про що відзвітувало у своєму Податковому звіті за 2020 рік. Але ні в 2020 році, ані на теперішній час підприємство суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені мені не виплатило. Ця інформація міститься у Відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, яку я отримав у своєму електронному кабінеті платника податків.

Податківці наполягають, що до 1 травня 2021 року цей дохід я вже повинен внести до податкової декларації за 2020 рік, а до 1 серпня 2021 року сплатити з нього податок. Хоча я з цих коштів ні однієї копійчини ще не отримав, право розпоряджатися грошовими коштами, що стягнуті з підприємства на мою користь рішенням суду, не настало.

На скількі правомірні вимоги податківців, стосовно декларування та сплати податків з доходу, який мені підприємство-боржник нарахувало за решенням суду, але який на теперешній час я ще не отримав????

Дякую!
Підприємство ще не правильно вказало ознаку доходу, тому до вас і прискіпується податкова служба
https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques (якщо не відкриваєтья, то це ЗІР категорія 103,25)

напишіть їм листа з посиланнями на норми закону і прикріпіть копію рішення суду.

Дмитро Крівенков
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 17 квітня 2021, 01:09
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Дмитро Крівенков »

Ребекка писав:
19 квітня 2021, 11:24
Дмитро Крівенков писав:
17 квітня 2021, 01:59
Доброї Всім ночі!

Суд вирішив стягнути з підприємства на мою користь суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, яка відповідно до Податкового кодексу України підлягає оподаткуванню, як дохід, отриманий у вигляді неустойки (штрафу, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (ознака доходу 120). Згідно рішення суду, підприємство вищезазначену суму мені нарахувало, про що відзвітувало у своєму Податковому звіті за 2020 рік. Але ні в 2020 році, ані на теперішній час підприємство суму середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені мені не виплатило. Ця інформація міститься у Відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, яку я отримав у своєму електронному кабінеті платника податків.

Податківці наполягають, що до 1 травня 2021 року цей дохід я вже повинен внести до податкової декларації за 2020 рік, а до 1 серпня 2021 року сплатити з нього податок. Хоча я з цих коштів ні однієї копійчини ще не отримав, право розпоряджатися грошовими коштами, що стягнуті з підприємства на мою користь рішенням суду, не настало.

На скількі правомірні вимоги податківців, стосовно декларування та сплати податків з доходу, який мені підприємство-боржник нарахувало за решенням суду, але який на теперешній час я ще не отримав????

Дякую!
Підприємство ще не правильно вказало ознаку доходу, тому до вас і прискіпується податкова служба
https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques (якщо не відкриваєтья, то це ЗІР категорія 103,25)

напишіть їм листа з посиланнями на норми закону і прикріпіть копію рішення суду.
Дуже дякую за Ваші відповіді та надані посилання. Дуже КОРИСНІ для необізнаної людини в питаннях оподаткування!!!

Гадаю підприємство свідомо вказало ознаку доходу 120, замість 127.
Ані керівник підприємства (ані його власник) не бажають добровільно виконувти рішення суду, будуть тягнути до того часу, коли ця сума буде стягнута (МОЖЛИВО) виконавчою службою в рамках виконавчого провадження. А виконавці стягнуть повну суму, так би мовити "БРУДНИМИ", яку вказано у судовому рішенні. Тим самим керівництво підприємства намагається обов'язок сплатити податок перекласти на фізичну особу.

Як я розумію, вказавши ознаку доходу 127, підприємство упродовж 30 календарних днів після нарахування мені середнього заробітку (за рішенням суду), повинно само сплатити податок з цієї суми за мій рахунок. Тобто я повинен отримати суму "ЧИСТУ" - зі сплаченими податками. А враховуючи, що підприємство мабудь вже більше року майже не сплачувало податки, то вказавши ознаку доходу 120, намагається створити для себе більш "комфортні" фінансові умови. А враховуючи кількість людей, які звернулися до суду та отримали такі самі рішення (мабудь вже 15 чоловік), стає зрозуміло, чому все так склалося.

В телефоній розмові, спеціаліст підприємства (бухгалтер), яка складала Податкову Декларацію за 2020 рік, повідомила мені, що ознака доходу 120 замість 127, узгоджена з інспектором Податкової Служби, до якої теріторіально відноситься підприємство. Мені інспектор ціє Податкової повідомив (теж в телефоній розмові), що підприємство все зробило правільно. А я не повинен декларувати цей дохід та сплачувати з нього податки доки я не отримаю цю компенсацію. В інших моїх колег, в яких така сама ситуація із середнім заробітком, які, як фізичні особи-платники податку теріторіально відносяться до цієї податкової все склалося "НОРМАЛЬНО" - вони не декларують цей дохід, поки не отримали його.

Але я зареєстрован у іншому районі, як фізична особа-платник податку, теріторіально відношусь до іншої Податкової Інспекції. А в них інший погляд на цю ситуацію. За їхньою думкою, я ВЖЕ повинен задекларувати та сплатити податки - я так розумію завдяки тому, що ознака мого доходу у Податковому Звіті підприємства-боржника за 2020 рік вказана "120".

Цікаво, на скільки відповідають ЧИНОМУ ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ дії та домовності підприємства-боржника та Податкової Інспекції, до якої це підприємство відноситься теріторіально??????

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

не може бухгалтер узгоджувати з ДПС якісь питання стосовно звітності. Вони можуть тільки порадити або платник податків повинен офіційно отримати індивідуальну податкову консультацію. Сумніваюсь, що ваш колишній роботодавець її запитував.
І "спеціалісти" в податкових різні. Мені два роки тому прийшов лист, щоб я задекларувала і сплатила податки із неопод.нецільової фін.допомоги від мого підприємства. Коди в декларації були правильні. Я написала листа з відповіддю, але його інспектор навіть не читав. Просто похитав головою і сказав. що все нормально і декларацію подавати не треба.
Сходіть в свою податкову, поясніть ситуацію і покажіть рішення суду. Може вони вам щось порадять, там іноді травляються нормальні люди :empathy:

HelenBuh
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 13 лютого 2018, 17:06
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення HelenBuh »

Добрый день!
Подскажите, пожалуйста: надо ли физ лицу сдавать декларацию про майновый стан, если НДФЛ и ВС были оплачены в 2020 году при продаже недвижимости?

Шеймус
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 198
З нами з: 13 лютого 2019, 17:55
Подякували: 93 рази

Повідомлення Шеймус »

HelenBuh писав:
26 квітня 2021, 15:08
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста: надо ли физ лицу сдавать декларацию про майновый стан, если НДФЛ и ВС были оплачены в 2020 году при продаже недвижимости?
Нет

HelenBuh
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 13 лютого 2018, 17:06
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення HelenBuh »

Спасибо!

Izuzumka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 115
З нами з: 25 січня 2012, 06:30
Дякував (ла): 53 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення Izuzumka »

Добрый день!
В прошлом году продавали предприятие. Сейчас на бывшего учредителя пришло письмо с требованием заплатить налоги. Посчитали как с уставного фонда (НДФЛ и вз). Получается, что надо погашать? И то, что он вносил тогда эту сумму уставного фонда не уменьшает инвестиционную прибыль?
И сразу вопрос - в эту декларацию необходимо вносить и ЗП тоже? Несмотря на то, что она подаётся в 1дф
Спасибо всем за ответы

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Стаття 170. Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів
170.2. Оподаткування інвестиційного прибутку.
170.2.1. Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік, за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.
ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на прибуток підприємств (з додатками)


Стаття 179. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)
179.1. Платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.

ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи
Зображення

Izuzumka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 115
З нами з: 25 січня 2012, 06:30
Дякував (ла): 53 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення Izuzumka »

Спасибо. Подавать необходимо. ЗП указываем, налоги с неё все уплачены.
Остаётся вопрос на счёт взноса в уставный фонд (50000 внесли в 2014г) и при передаче корпоративных прав вернули 50000 в 2020. Инвестиционной прибыли нет получается?
Спасибо

h-f
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 22 квітня 2021, 10:21
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення h-f »

Надано нецільову благодійну допомогу працівнику більшу за неоподатковану суму,сплачено податки за працівника,відображено у звіті з ознакою доходу 169,чи потрібно ще працівнику подавати декларацію про мсід?

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”