Возврат НДФЛ за оплату обучения

Розділ IV ПКУ
igolca
Ученик
Повідомлень: 1
З нами з: 26 лютого 2014, 10:25

Повідомлення igolca »

Правомерно ли отказывает налог8овоя вернуть полностью всю сумму налога за полностью оплаченный курс обучения в Университете 2013 года. Объясняя, что часть авансовых платажей за 2014год не учитывается, хотя они проплачены в 2013году.И предупредили, что в декларацию за 2014год вносить чеки 2013года нельзя. ПОМОГИТЕ! SOS!

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11932
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13227 разів
Подякували: 26210 разів

Повідомлення Яков »

igolca писав:Правомерно ли отказывает налог8овоя вернуть полностью всю сумму налога за полностью оплаченный курс обучения в Университете 2013 года. Объясняя, что часть авансовых платажей за 2014год не учитывается, хотя они проплачены в 2013году.И предупредили, что в декларацию за 2014год вносить чеки 2013года нельзя. ПОМОГИТЕ! SOS!
Питання
Чи включається до складу податкової знижки за навчання сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо дані семестри складають один навчальний рік?
Відповідь
Коротка:
Сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.
Повна:
Відповідно до п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.
Згідно з п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Відповідно до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Таким чином, сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.
Зображення

marinna_90
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1571
З нами з: 22 грудня 2011, 03:12
Дякував (ла): 724 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення marinna_90 »

Подскажите, пожалуйста, какие раздели декларации заполнять для получения скидки?

Спасибо!

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1044
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 531 раз

Повідомлення Nelli-Nelli »

marinna_90 писав:Подскажите, пожалуйста, какие раздели декларации заполнять для получения скидки?

Спасибо!
Доброго дня. Ви на майбутнє питаєте? Бо строк подачі декларації про майновий стан за 2016 рік закінчився 30 квітня 2017 року. А щодо інструкції заповнення декларації дивіться тут https://buhgalter911.com/blanki/gni/nal ... eskih-lic/

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1044
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 531 раз

Повідомлення Nelli-Nelli »

Nelli-Nelli писав:
marinna_90 писав:Подскажите, пожалуйста, какие раздели декларации заполнять для получения скидки?

Спасибо!
Доброго дня. Ви на майбутнє питаєте? Бо строк подачі декларації про майновий стан за 2016 рік закінчився 30 квітня 2017 року. А щодо інструкції заповнення декларації дивіться тут https://buhgalter911.com/blanki/gni/nal ... eskih-lic/
Упс, вибачаюсь, деза. Строк подачі декларації про майновий стан за 2016 - до кінця 2017. А зменшення ПДФО заповнюєе у розділі п"ять.

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”