Питання по 1 ДФ

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Лана1991 писав:
15 липня 2020, 14:05
Яков писав:
15 липня 2020, 13:59
Лана1991 писав:
15 липня 2020, 13:57
Добрый день! Если у ФОП 2 группа нет наемных сотрудников, но закупка товара осуществляется у других ФОПов. Нужно ли в таком случае подавать 1ДФ?
да
а обязательно под это должны быть договора?
нет
Зображення

СветланаИ
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 732
З нами з: 15 лютого 2012, 02:46
Звідки: Киев
Дякував (ла): 645 разів
Подякували: 179 разів

Повідомлення СветланаИ »

Добрый день, подскажите, если во 2м квартале работало 2 человека, остальные были за свой счет, в отчете в графе працювало за труд.договорами ставим всех (у меня это 14 чел.) ? А строк с начислениями будет 2.?

Лана1991
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 10 серпня 2017, 16:52
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Лана1991 »

СветланаИ писав:
15 липня 2020, 14:59
Добрый день, подскажите, если во 2м квартале работало 2 человека, остальные были за свой счет, в отчете в графе працювало за труд.договорами ставим всех (у меня это 14 чел.) ? А строк с начислениями будет 2.?
да

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 867
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

Добрый день! ФОП на ЕН без наемных работников получил в июне помощь по частичной безработице (в связи карантином). Вопрос - надо ли показывать эту выплату в 1-ДФ, если да, то с каким кодом?

Аватар користувача
anna1
Гений
Гений
Повідомлень: 344
З нами з: 15 грудня 2011, 15:52
Звідки: Київ
Дякував (ла): 420 разів
Подякували: 226 разів

Повідомлення anna1 »

Nepogoda писав:
16 липня 2020, 10:40
Добрый день! ФОП на ЕН без наемных работников получил в июне помощь по частичной безработице (в связи карантином). Вопрос - надо ли показывать эту выплату в 1-ДФ, если да, то с каким кодом?
Обычно, в 1ДФ выплаты показывает тот, кто выплачивает, а не тот, кто получает. Выплачивает ЦЗ, пусть он и показывает у себя в 1ДФ.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Налоговая в ЗИРе, 103.25 на вопрос: За якою ознакою доходу відображаються у ф. 1ДФ суми допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена працівнику? даёт таку
Відповідь
Коротка:
Сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка, відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону України «Про зайнятість населення», перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена ним найманому працівнику, відображається в Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету.

Повна:
Згідно з частиною першою ст. 47 прим. 1 Закону України від 05 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 5067) допомога по частковому безробіттю на період карантину надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ), за зверненням роботодавця або фізичної особи – підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі – підприємцю, який є застрахованою особою.
Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається, зокрема, роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону № 5067 мають застраховані особи, в тому числі працівники з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію) (частина третя ст. 47 прим. 1 Закону № 5067).
Відповідно до п. 13 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – допомога по частковому безробіттю на період карантину), які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону № 5067.
Разом з тим, доходи, зазначені в п. 13 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, звільняються від оподаткування військовим збором (п.п. 1.10 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Форму Податкового розрахунку сум нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 4).
Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку № 4, соціальні виплати з відповідних бюджетів відображаються у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «128».
Враховуючи викладене, сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка, відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону № 5067, перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена ним найманому працівнику, відображається в Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету.

Кроме того, в том же ЗИРе, 103.02, на вопрос: Чи оподатковується ПДФО та військовим збором сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена працівнику? даётся такой ответ
Відповідь
Коротка:
Сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена працівнику, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Повна:
Порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначено ст. 47 прим. 1 розд. VIII Закону України від 05 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 5067).
Згідно з частиною першою ст. 47 прим. 1 Закону № 5067 сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем або фізичною особою – підприємцем, який є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або фізична особа – підприємець, який є застрахованою особою, звертається до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подає документи, визначені частиною другою ст. 47 прим. 1 Закону № 5067.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб податком на доходи фізичних осіб регламентується розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Пунктом 163.1 ст. 163 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею 165 ПКУ встановлено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, суми страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законом (п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
Підпунктом 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розд. ІV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).
Разом з тим, з 29 травня 2020 року набрав чинності Закон України від 13 травня 2020 року № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до ПКУ в частині звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором доходу платника податку у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Так, у розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ підрозд. 1 доповнено, зокрема, п. 13, відповідно до якого на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону № 5067.
Крім того, у підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ п. 16 прим. 1 доповнено п.п. 1.10, згідно з яким звільняються від оподаткування військовим збором доходи, зазначені в п. 13 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Враховуючи зазначене, дохід платника податку у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, який виплачується (надається) роботодавцем такому платнику відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону № 5067, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Зображення

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Nepogoda писав:
16 липня 2020, 10:40
Добрый день! ФОП на ЕН без наемных работников получил в июне помощь по частичной безработице (в связи карантином). Вопрос - надо ли показывать эту выплату в 1-ДФ, если да, то с каким кодом?
Сам на себя ФОП не показывает выплаты в 1-ДФ
Зображення

Kateryna_
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 11 червня 2020, 15:26
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Kateryna_ »

Доброго дня!

В графах працювало за трудовим та за договором ЦПХ помилилася в звіті 1ДФ за 1 кв 2020.

Як правильно виправили, чи буде штраф 1020? Поділіться досвідом хто зтикався з таким?

Дякую!

Skipi
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 07 липня 2020, 18:15
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення Skipi »

:empathy:
Допоможіть:

В мене 11 працівників.

2є були весь квартал в карантинній відпустці, без збереження.

В таблиці таких не показувати взагалі. На них же нема ніякої ознаки доходу (як і доходу впринципі).

В працювало " за трудовими договорами" ставлю "9".

Правильно?

dreamer
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 10 лютого 2013, 11:58
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 113 разів

Повідомлення dreamer »

Правильно.

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДФО”