Податкова соціальна пільга

Кузька
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 103
З нами з: 12 жовтня 2010, 08:03
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Кузька »

=d> Согласна с Марией:
В газеті "Все про бух.облік" №15 сторінка21 зроблено висновок, що працівник, який одночасно є підприємцем має право на ПСП до зарплати,як і будь-який інший платник податку.Звісно, мають бути дотримані всі інші умови щодо надання пільги.
Сегодня звонила в налоговую, уже не в первый раз - льгота для наемных ФЛП к зарплате применяется с нового года.

Екатерина25
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 09 березня 2011, 05:48

Повідомлення Екатерина25 »

Здравствуйте!
Помогите в решении проблемы. Есть з/п, больничные за сч.предприятия и больничные за сч. Соцстраха. К каким видам начислений можно применять налог.соц.льготу, а к каким - нет? В фонде говорят что к ССбольничным НСЛ не применяется, а в журнале пишут что применяется. Вопрос стал когда необходимо было сделать удержания НДФЛ из суммы больничных за счёт Соцстраха.

lla13
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 07 лютого 2011, 08:48
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення lla13 »

Екатерина25 писав:Здравствуйте!
Помогите в решении проблемы. Есть з/п, больничные за сч.предприятия и больничные за сч. Соцстраха. К каким видам начислений можно применять налог.соц.льготу, а к каким - нет? В фонде говорят что к ССбольничным НСЛ не применяется, а в журнале пишут что применяется. Вопрос стал когда необходимо было сделать удержания НДФЛ из суммы больничных за счёт Соцстраха.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.01.2011 р. N 697/6/17-0715

Державна податкова адміністрація України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс), розглянула <...> лист від 14.12.2010 р. N 821 щодо оподаткування доходів фізичних осіб і повідомляє.

Абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (абзац третій підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу).

Згідно з підпунктом 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Кодексу виплати, пов'язані з тимчасовою втратою працездатності, включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Водночас абзацом другим підпункту 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 Кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до доходів платника податку, інших ніж заробітна плата.

Відповідно до підпункту 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Кодексу заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно з пунктом 164.6 статті 164 Кодексу під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Абзацом другим статті 2 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. N 322-VIII встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності.

Пунктом 1 статті 35 Закону України від 18.01.2001 р. N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон N 2240) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, визначених указаною статтею.

Відповідно до пункту 2 статті 35 Закону N 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. N 439.

Враховуючи наведене, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати і враховуються при визначенні граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги. Вказані суми включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковуються з врахуванням норм пункту 164.6 статті 164 Кодексу.

Заступник Голови
О. Любченко

Ir4i
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 101
З нами з: 15 грудня 2010, 05:58
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 14 разів

Повідомлення Ir4i »

А если сотрудник получает з/п 1320 грн, но он не подавал заявление на соц льготу, то мы не обязаны ему ее начислять?

lla13
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 07 лютого 2011, 08:48
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення lla13 »

Ir4i писав:А если сотрудник получает з/п 1320 грн, но он не подавал заявление на соц льготу, то мы не обязаны ему ее начислять?
нет заявления-нет льготы...

Ir4i
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 101
З нами з: 15 грудня 2010, 05:58
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 14 разів

Повідомлення Ir4i »

Спасибо!

Stilana
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 18 березня 2011, 03:29

Повідомлення Stilana »

Ув. коллеги,помогите разрешить спор.
В данный момент нет возможности выплачивать полностью з/п. Предприятие перешло на неполную (2х дневную) рабочую неделю. Следовательно начисляется з/п меньше минимальной.
Возник вопрос: можно ли применять НСЛ?

AntonLazo
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 714
З нами з: 24 листопада 2010, 06:18

Повідомлення AntonLazo »

Stilana писав:Ув. коллеги,помогите разрешить спор.
В данный момент нет возможности выплачивать полностью з/п. Предприятие перешло на неполную (2х дневную) рабочую неделю. Следовательно начисляется з/п меньше минимальной.
Возник вопрос: можно ли применять НСЛ?
Да, при наличии заявления.

Stilana
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 18 березня 2011, 03:29

Повідомлення Stilana »

AntonLazo писав:Да, при наличии заявления.
Заявления есть.
Спасибо, ОГРОМЕДНОЕ!

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення инспектор »

Вот форма заявления на соц.льготу в 2011г., заявление с 01.01.20011 г. необходимо обновить ВСЕМ!!!
Працедавцю __________________________________________________________________

від __________________________________________________________________________,

ідентифікаційний номер платника податків __________________________________________,

працюючого(-ої) _______________________________________________________________
указується посада

ЗАЯВА
про застосування податкової соціальної пільги
1. Прошу застосовувати до нарахованого мені доходу у вигляді заробітної плати податкову соціальну пільгу в розмірі, визначеному в підпункті _____________________________________________________________________________
посилання на норму, відповідно до якої буде отримуватися пільга

пункту169.1 статті 169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі - Кодекс).

2. Для застосування податкової соціальної пільги надаю такі документи:
1) ___________________________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________________________;
4) ___________________________________________________________________________;
5) ___________________________________________________________________________;
назва документа та його реквізити

Дружина (чоловік) збільшенням граничного розміру доходу кратно кількості дітей, який дає право на соціальну пільгу, передбачену пп.169.1.2 п.169.1 статті 169 Кодексу, не користується (користується) потрібне підкреслити.*

Наведена інформація є достовірною.

3. Мені відомо, що згідно з підпунктом 169.2.1 п.169.1 статті 169 Кодексу соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати виключно за одним місцем його нарахування (виплати).

* граничний розмір доходу, що визначається як добуток суми, зазначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1. та відповідної кількості дітей, який дає право на отримання податкової соціальної пільги у випадку та у розмірі, передбачених підпунктом 169.1.2 пункту 169.1 цієї статті, застосовується лише для одного батьків за їх вибором.

дата "___" ____________ ____ року

____________________________
підпис

Відповісти

Повернутись до “Пільги”