НСЛ в месяце увольнения

Nadiy
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2688
З нами з: 23 липня 2015, 11:52
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 1990 разів

Повідомлення Nadiy »

vale_riya писав:Добрый день!подскажите применяется ли НСЛ в месяце увольнения если сотрудник отработал неполный раб.месяц(5 дней)??Выше по теме есть ответ,но он не свежий..Кто сталкивался с подобной ситуацией??
Застосування ПСП у місяці звільнення

Запитання:
Працівник був звільнений і прийнятий на нове місце роботи протягом одного календарного місяця. Як у цьому випадку буде застосована ПСП до його доходів на старому та новому місцях роботи? Хто несе відповідальність за правильність застосування ПСП до доходів працівника?

Відповідь:
Відповідно до пп. 169.2.1 ПКУ ст. 169 ПСП до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати застосовується тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Водночас згідно з пп. 169.3.4 ст. 169 ПКУ ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи. Отже, оскільки платник податків має право на отримання ПСП лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці ПСП на новому місці роботи. Така фізична особа має право на отримання ПСП на новому місці роботи з наступного після прийняття на роботу місяця за дотримання умов отримання ПСП. За пп. 169.2.4 ст. 169 ПКУ при порушенні платником податку пп. 169.2.1 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, ПСП застосовується протягом будь-якого звітного податкового місяця за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування ПСП відновлюється. Платник податку може відновити право на застосування ПСП, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли трапилося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а якщо сума виплати недостатня, — за рахунок подальших виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації цього платника податку. Право на застосування ПСП відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому сума такої недоплати та штраф повністю гасяться. Центральний орган ДПС встановлює також порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень ним норм пп. 169.2.1 ст. 169 ПКУ, виявлених на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок, а також порядок інформування роботодавця про позбавлення платника податку або про відновлення його права на ПСП. Отже, відповідальність за порушення застосування ПСП до доходу більше ніж за одним місцем роботи несе працівник, адже ПСП застосовується за ініціативи працівника на підставі поданої ним до бухгалтерії підприємства заяви. А от виправляється допущене працівником порушення (перерахунок ПДФО та 100% штрафу на суму недоплати) роботодавцем за ініціативи працівника або за повідомленням органу ДПС.




vale_riya
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 107
З нами з: 28 листопада 2014, 13:05
Дякував (ла): 35 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення vale_riya »

Nadiy писав:
vale_riya писав:Добрый день!подскажите применяется ли НСЛ в месяце увольнения если сотрудник отработал неполный раб.месяц(5 дней)??Выше по теме есть ответ,но он не свежий..Кто сталкивался с подобной ситуацией??
Застосування ПСП у місяці звільнення

Запитання:
Працівник був звільнений і прийнятий на нове місце роботи протягом одного календарного місяця. Як у цьому випадку буде застосована ПСП до його доходів на старому та новому місцях роботи? Хто несе відповідальність за правильність застосування ПСП до доходів працівника?

Відповідь:
Відповідно до пп. 169.2.1 ПКУ ст. 169 ПСП до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати застосовується тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Водночас згідно з пп. 169.3.4 ст. 169 ПКУ ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи. Отже, оскільки платник податків має право на отримання ПСП лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці ПСП на новому місці роботи. Така фізична особа має право на отримання ПСП на новому місці роботи з наступного після прийняття на роботу місяця за дотримання умов отримання ПСП. За пп. 169.2.4 ст. 169 ПКУ при порушенні платником податку пп. 169.2.1 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, ПСП застосовується протягом будь-якого звітного податкового місяця за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування ПСП відновлюється. Платник податку може відновити право на застосування ПСП, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли трапилося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а якщо сума виплати недостатня, — за рахунок подальших виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації цього платника податку. Право на застосування ПСП відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому сума такої недоплати та штраф повністю гасяться. Центральний орган ДПС встановлює також порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень ним норм пп. 169.2.1 ст. 169 ПКУ, виявлених на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок, а також порядок інформування роботодавця про позбавлення платника податку або про відновлення його права на ПСП. Отже, відповідальність за порушення застосування ПСП до доходу більше ніж за одним місцем роботи несе працівник, адже ПСП застосовується за ініціативи працівника на підставі поданої ним до бухгалтерії підприємства заяви. А от виправляється допущене працівником порушення (перерахунок ПДФО та 100% штрафу на суму недоплати) роботодавцем за ініціативи працівника або за повідомленням органу ДПС.


Спасибо за информацию#clamping# сама тоже покапалась в статьях,нашла ответ:
169.3.4. Податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку помер або оголошується судом померлим чи визнається судом безвісно відсутнім, або втрачає статус резидента, або був звільнений з місця роботи.
То есть право на НСЛ работник имеет также и в том месяце, в котором он увольняется с работы, даже если он отработал только один день в таком месяце, ведь никаких условий по поводу того, какое минимальное количество дней должно быть отработано таким работником в месяце увольнения, НКУ не содержит.#rtfm#

Відповісти

Повернутись до “Пільги”