Податкова соціальна пільга

VLASTENA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1043
З нами з: 28 квітня 2011, 10:59
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 221 раз

Повідомлення VLASTENA »

В ЄБПЗ тільки така відповідь:
Запитання:
Чи має право на ПСП ФО з місяця подання заяви, якщо в цьому місяці вона була звільнена з іншого місця роботи, де податковий агент також надав ПСП в місяці звільнення?
Відповідь:
Коротка:
Оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи. При цьому, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.
Повна:
Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Згідно з пп. 169.3.4 п. 169.3 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.
Отже, оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи. При цьому, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.

Получается, чтобы не было противоречий с налоговой, то при увольнении работнику нало давать "типа" письма, что ПСП использована в месяце увольнения.

Басти
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1807
З нами з: 11 лютого 2012, 07:15
Дякував (ла): 737 разів
Подякували: 2026 разів

Повідомлення Басти »

Если этого работника примут в этом же месяце на работу,то бух перестарахуется и не будет начислять ему льготу.

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2174 рази
Подякували: 4365 разів

Повідомлення Бюгюльмэ »

Я бы посмотрела в трудовую книжку работника. Если месяц увольнения с прежнего места работы предшествует месяцу приема на данное предприятие, то можно смело применять НСЛ.
Зависимости "пропорционального" применения НСЛ от количества отработанных дней или неполного рабочего дня не существует.

Accountant1
Гуру
Гуру
Повідомлень: 70
З нами з: 17 червня 2012, 08:14
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Accountant1 »

Здравствуйте!
Применима ли НСЛ к компенсации за несвоевременный расчет с уволившимся (ст.117 КЗоТ) ?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2409 разів

Повідомлення Любознательная »

Accountant1 писав:Здравствуйте!
Применима ли НСЛ к компенсации за несвоевременный расчет с уволившимся (ст.117 КЗоТ) ?
Знать бы еще, что такое НСЛ...

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4110 разів

Повідомлення Marlboro »

Accountant1 писав:Здравствуйте!
Применима ли НСЛ к компенсации за несвоевременный расчет с уволившимся (ст.117 КЗоТ) ?
Нет, не применима, поскольку это не зарплата, и человек уже не сотрудник.
Если человека восстановили в должности и присудили среднюю ЗП за задержку, то применяется.

Accountant1
Гуру
Гуру
Повідомлень: 70
З нами з: 17 червня 2012, 08:14
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Accountant1 »

Любознательная писав: Знать бы еще, что такое НСЛ...
НСЛ - налоговая социальная льгота (по НДФЛ).

Мальборо уже ответил. Спасибо! #smile3#

Ninok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1578
З нами з: 11 жовтня 2011, 06:21
Дякував (ла): 871 раз
Подякували: 191 раз

Повідомлення Ninok »

И снова здравствуйте!!!У меня уже голова кругом идёт!!!!К авансу НСЛ не применяется ???????

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4110 разів

Повідомлення Marlboro »

Ninok писав:И снова здравствуйте!!!У меня уже голова кругом идёт!!!!К авансу НСЛ не применяется ???????
Есть разные мнения, посмотрите вот это обсуждение.

Kluyeva
Оракул
Оракул
Повідомлень: 220
З нами з: 28 лютого 2012, 09:24
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 46 разів

Повідомлення Kluyeva »

Была подруга на семинаре и там промелькнуло, что теперь соц.льготу на 2-их и больше деток имеет право только один из родителей. Перерыла кучу инфы а где про сие сказано нет! Может я не то рыла?

Закрито

Повернутись до “Пільги”