Сторінка 1 з 1

ФОП единый налог личные средства в доход?

Додано: 23 січня 2014, 00:15
Мадам Мадамовна
Отзовитесь, кто ставит в доход и кто нет поступление личных средств на р/с ФОП единщика, а также возврат депозита. Бред конечно.

Re: ФОП единый налог личные средства в доход?

Додано: 23 січня 2014, 01:53
fishka+
Мадам Мадамовна писав:Отзовитесь, кто ставит в доход и кто нет поступление личных средств на р/с ФОП единщика, а также возврат депозита. Бред конечно.
http://buhgalter911.com/ShowArticle.asp ... 93&year=-1
А здесь обсуждали http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postsm122110_---.aspx

Re: ФОП единый налог личные средства в доход?

Додано: 23 січня 2014, 07:58
Marlboro
Мадам Мадамовна писав:Отзовитесь, кто ставит в доход и кто нет поступление личных средств на р/с ФОП единщика, а также возврат депозита. Бред конечно.
Вот тема по этому вопросу, там разобрали: Очередной маразм от ГНС...

Re: ФОП единый налог личные средства в доход?

Додано: 23 січня 2014, 11:31
Мадам Мадамовна
а если возврат депозита произошел не после, а до окончания депозитного договора?

Re: ФОП единый налог личные средства в доход?

Додано: 23 січня 2014, 13:11
Marlboro
Это ни на что не влияет.

Re: ФОП единый налог личные средства в доход?

Додано: 23 січня 2014, 13:47
Ир4ик
Из удаленной темы От: 23 января 2014 г. 13:03:05 ФОП един. налог. кошти, повернені з депозитного рахунку в доход?

ScAudit писав:ЄБЗ
Питання:

Чи включаються до доходу ФОП - платника ЄП проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?

Відповідь:

Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Пасивні доходи - доходи, отримані у вигляді процентів, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань, а також роялті (пп. 14.1.268 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Відповідно до пп. 14.1.206 п. 14.1 ст. 14 ПКУ проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.

До процентів включаються:

а) платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит;

б) платіж за використання коштів, залучених у депозит;

в) платіж за придбання товарів у розстрочку;

г) платіж за користування майном згідно з договорами фінансового лізингу (оренди) (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об'єкта фінансового лізингу);

ґ) винагорода (дохід) орендодавця як частина орендного платежу за договором оренди житла з викупом, сплачена фізичною особою платнику податку, на користь якого відступлено право на отримання таких платежів.

Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум. У разі якщо залучення коштів здійснюється шляхом продажу облігацій, казначейських зобов'язань чи ощадних (депозитних) сертифікатів, емітованих позичальником, або шляхом врахування векселів та здійснення операцій з придбання цінних паперів із зворотним викупом, сума процентів визначається шляхом нарахування їх на номінал такого цінного паперу, виплати фіксованої премії чи виграшу або шляхом визначення різниці між ціною розміщення (продажу) та ціною погашення (зворотного викупу) такого цінного паперу.

Платежі за іншими цивільно-правовими договорами незалежно від того, встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у відсотках суми договору або іншої вартісної бази, не є процентами.

Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному), не включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку.