ЕСВ для ФЛП на общей системе

Вела
Гуру
Гуру
Повідомлень: 79
З нами з: 14 лютого 2013, 10:45
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Вела »

Я все месяца суммировала по году и в декларации делиться всё пропорционально отравботанным месяцам

Alenushka
Профи
Повідомлень: 32
З нами з: 09 лютого 2014, 15:50
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення Alenushka »

ali763 писав:
Люлик писав:
ali763 писав: вы всю сумму дохода делите на 12 месяцев
Спасибо, но тогда налог с 15% рассчитывается как 138,66 грн, а я так понимаю налог нужно уплатить именно за декабрь с суммы дохода? И при попытке ввода данных сумм, снова загорается красным строка 01,02,03...
Если только зарегистрированы в декабре, то делите на1, а не на 12. По тексту в 1ом рядке додатка 5 поставьте /1. Должно получиться.

NatalaNikolaeva
Ученик
Повідомлень: 9
З нами з: 26 березня 2013, 04:32
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення NatalaNikolaeva »

Добрый день. Я ФЛП на общей системе.
В 2013г. по ЕСВ не платила авансовых платежей в течении года, а заплатила всю сумму по итогам года.
За неуплату авансовых предусмотрены штрафные санкции?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11927
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13225 разів
Подякували: 26204 рази

Повідомлення Яков »

NatalaNikolaeva писав:Добрый день. Я ФЛП на общей системе.
В 2013г. по ЕСВ не платила авансовых платежей в течении года, а заплатила всю сумму по итогам года.
За неуплату авансовых предусмотрены штрафные санкции?
Вот как на этот вопрос отвечает Миндоходов:
301.09 Питання:
Чи передбачена відповідальність для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування за несвоєчасне перерахування авансових платежів по єдиному внеску?
Відповідь:
Коротка:
Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачено сплату фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування авансових платежів по єдиному внеску. При цьому, штрафні санкції за несплату авансових платежів до зазначених платників органами доходів і зборів не застосовуються.
Відповідальність у вигляді штрафних санкцій за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску може застосовуватися лише до річного періоду, тобто у разі несплати підприємцем на загальній системі оподаткування єдиного внеску до 10 лютого року, наступного за звітним.
Повна:
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи - підприємці визначені платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ).
Згідно п. 2 частини 1 ст. 7 та частини 11 ст. 8 Закону № 2464 ЄВ для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) нараховується у розмірі 34,7 відс. суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.
Відповідно до абзацу першого п.п. 2 п. 4.5 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455 (далі – Інструкція № 455), зареєстрованим в Міністерстві юстиції 19 вересня 2013 року за № 1622/24154, фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми ЄВ, обчисленої від суми, визначеної органами доходів і зборів для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності.
Суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року, на підставі даних річної податкової декларації (абзац другий п.п. 2 п. 4.5 розділу IV Інструкції № 455).
Отже, Інструкцією № 455 передбачено сплату фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування авансових платежів по ЄВ. При цьому, штрафні санкції за несплату авансових платежів до зазначених платників органами доходів і зборів не застосовуються.
Відповідальність у вигляді штрафних санкцій за несплату або несвоєчасну сплату ЄВ може застосовуватися лише до річного періоду, тобто у разі несплати підприємцем на загальній системі оподаткування ЄВ до 10 лютого року, наступного за звітним.
Если оплатили до 10 февраля, то - нет
Зображення

finfin
Оракул
Оракул
Повідомлень: 248
З нами з: 06 лютого 2014, 12:27
Дякував (ла): 98 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення finfin »

Добрый день. ФЛП на общей системе.
Подскажите пожалуйста- по итогам 2013года была расчитана и уплачена сумма ЕСВ 10тыс грн. Получается до 15 марта нужно авансом оплатить 2500грн ЕСВ. Но у меня получается за 1 кв . 2014года убыток. обязана ли оплаичвать авансовый ЕСВ 2500грн? Заранее благодарна.

Олеся26
Гений
Гений
Повідомлень: 376
З нами з: 24 січня 2014, 15:37
Дякував (ла): 110 разів
Подякували: 70 разів

Повідомлення Олеся26 »

Скажите, пжлст. Где указано, что для ФОП на общей системе нужно платить 34,7% от чистого дохода, но не меньше чем 34,7% от минималки. Предупредили в налоговой об этом нюансе, вот и думаю: правомерно или нет?

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5915
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5724 рази

Повідомлення ArinaArina »

Олеся26 писав:Скажите, пжлст. Где указано, что для ФОП на общей системе нужно платить 34,7% от чистого дохода, но не меньше чем 34,7% от минималки. Предупредили в налоговой об этом нюансе, вот и думаю: правомерно или нет?
закон 2464 Про збір та облік єдиного внеску
на загальнообов'язкове державне
соціальне страхування

ст.7
2) для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб -
підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5
частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку),
отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на
доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між
членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у
провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума
єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального
страхового внеску
за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід
(прибуток).

Олеся26
Гений
Гений
Повідомлень: 376
З нами з: 24 січня 2014, 15:37
Дякував (ла): 110 разів
Подякували: 70 разів

Повідомлення Олеся26 »

Здравствуйте, ЄСВ платят щокварталу до 20.
Как вы считаете есть какой то нюанс в такой ситуации?:
ФЛП начал работать в июне месяце. Перед этим сдавалась годовая отчетность - пустышки. Т. е. то что деятельность началась инспектор увидит лишь после подачи мною годового отчета 2014.
Теперь главное. За второй квартал не уплачен ЕСВ. Вот только начинаем платить. Я так думаю, что штрафная по идее должна уже упасть, но инспектор не знает, что деятельность есть, и соответственно ШС не начисляет. Но вот после отчета увидит и начислит по полной? Может есть какой то нюанс, а может я ошибаюсь?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18035
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1714 разів
Подякували: 9778 разів

Повідомлення Popen »

Олеся26 писав:Здравствуйте, ЄСВ платят щокварталу до 20.
Как вы считаете есть какой то нюанс в такой ситуации?:
ФЛП начал работать в июне месяце. Перед этим сдавалась годовая отчетность - пустышки. Т. е. то что деятельность началась инспектор увидит лишь после подачи мною годового отчета 2014.
Теперь главное. За второй квартал не уплачен ЕСВ. Вот только начинаем платить. Я так думаю, что штрафная по идее должна уже упасть, но инспектор не знает, что деятельность есть, и соответственно ШС не начисляет. Но вот после отчета увидит и начислит по полной? Может есть какой то нюанс, а может я ошибаюсь?
Уточните свой статус... Вы на общей системе? Тогда причем тут ежеквартальный ЕСВ до 20-го ?

Олеся26
Гений
Гений
Повідомлень: 376
З нами з: 24 січня 2014, 15:37
Дякував (ла): 110 разів
Подякували: 70 разів

Повідомлення Олеся26 »

Popen писав:
Олеся26 писав:Здравствуйте, ЄСВ платят щокварталу до 20.
Как вы считаете есть какой то нюанс в такой ситуации?:
ФЛП начал работать в июне месяце. Перед этим сдавалась годовая отчетность - пустышки. Т. е. то что деятельность началась инспектор увидит лишь после подачи мною годового отчета 2014.
Теперь главное. За второй квартал не уплачен ЕСВ. Вот только начинаем платить. Я так думаю, что штрафная по идее должна уже упасть, но инспектор не знает, что деятельность есть, и соответственно ШС не начисляет. Но вот после отчета увидит и начислит по полной? Может есть какой то нюанс, а может я ошибаюсь?
Уточните свой статус... Вы на общей системе? Тогда причем тут ежеквартальный ЕСВ до 20-го ?
Уточняю с радостью.
ФОП на общей системе. ЄСВ 34,7% за себя. В налоговой дали распечатку счета и уточнили что оплата до 20 числа по окончанию квартала. Я говорю: так же платят единщики, а мне - и общая система тоже.
Я не стала вникать в это, но после Вашего ответа, только что, Рореn, нашла....
http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=26130

А какой вывод из моей ситуации?
Думаю - авансы можно не платить (учитывая что перед этим не работал), а до 1 го апреля уплатить результаты годового отчета? Верно?
Или авансовые следовало бы заплатить начиная с третьего квартала? А вообще? есть ответственность за неуплату авансов, особенно в моей ситуации?
Спасибо.

Закрито

Повернутись до “ФОП на загальній системі”