Мобилизованный ФЛП???

Yana1313
Профи
Повідомлень: 34
З нами з: 08 січня 2015, 14:39
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Yana1313 »

Что делать при мобилизации ФЛП на общей системе налогообложения у которого есть наемные рабочие?????????

p_o_d_a_t_k_u
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 04 жовтня 2012, 01:43
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення p_o_d_a_t_k_u »

Yana1313 писав:Что делать при мобилизации ФЛП на общей системе налогообложения у которого есть наемные рабочие?????????
Самозайняті особи-роботодавці
У випадку якщо самозайняту особу призивають на військову службу, вона має право розірвати трудові договори зі своїми найманими працівниками. Ця норма наразі прописана в п. 10 ст. 40 Кодексу законів про працю України..

У разі ж якщо призвана на військову службу під час мобілізації самозайнята особа вповноважила іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, обов’язок із нарахування й утримання ПДФО з таких виплат на весь строк військової служби самозайнятої особи несе така уповноважена особа.

Тоді як сплату ПДФО за працівників і подачу звітності має здійснити вже самозайнята особа після закінчення служби. Для сплати в неї буде 180 календарних днів із першого дня її демобілізації. А подати звітність — форму № 1ДФ — він повинен у строки, установлені ПКУ. Водночас в обох випадках жодних штрафних і фінансових санкцій немає.

Нагадаємо!
Відповідно до пп. 102.6.4 ПКУ, якщо платник податків мав обмежену свободу пересування внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально, граничні строки для подання податкової декларації підлягають подовженню. А контролери неодноразово (див. Узагальнюючу консультацію № 276, лист Міндоходів від 24.03.2014 р. № 6701/7/99-99-17-02-02-17) визнають те, що ситуація в країні є такою обставиною.

Стосовно сплати ЄСВ за працівників, тут також задіяна вповноважена особа. Вона має виконувати зобов’язання, визначені п.п. 1 (окрім сплати ЄСВ), 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12 Закону про ЄСВ на весь строк військової служби самозайнятої особи.

Серед зобов’язань такої особи: нарахування й обчислення ЄСВ, ведення обліку виплат працівникам і нарахування ЄСВ за кожен календарний місяць, подання звітності тощо.

Водночас у коментованому Законі № 1275 сказано, що самозайнята особа після закінчення служби має сплатити ЄСВ за працівників також протягом 180 календарних днів із першого дня демобілізації. І до того ж має подати звітність з ЄСВ у строки, установлені Законом про ЄСВ. При цьому ніяких штрафних і фінансових санкцій не буде.


Що слід зробити для звільнення від сплати податків і ЄСВ?
Підставою для звільнення від сплати податків, а саме — єдиного податку, ПДФО, та ЄСВ, є такі документи:

заява самозайнятої особи;
копія військового квитка чи копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.
Ці документи слід подати самозайнятій особі протягом 10 днів після її демобілізації до територіального органу доходів і зборів за місцем своєї податкової реєстрації.

Якщо в особливий період демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, ці документи подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації). Зауважимо, тут, найімовірніше, потрібно буде надати документ, що підтверджуватиме такий період лікування.

До того ж якщо самозайнята особа має найманих працівників та уповноважила іншу особу нараховувати й утримувати ПДФО та ЄСВ, тоді в заяві слід зазначити:

дані про суми нарахованого й утриманого уповноваженою особою ПДФО з найманих працівників;
дані про нарахований ЄСВ та суми виплат заробітних плат та/або інших доходів уповноваженою особою.
Тож до демобілізації міндоходівці навіть уявлення не матимуть, що підприємець знаходиться на військовій службі, а відповідно, нараховуватимуть штрафи. Звичайно ж, після надання підтверджуючих документів таким підприємцем усі санкції мають бути зняті.

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1812
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 870 разів

Повідомлення novichok »

А если отчеты и банк в электронке,то что мобилизован налоговая не видит,так и платим налоги и отчеты сдаем. Как то может вылезьти его мобилизация?

p_o_d_a_t_k_u
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 04 жовтня 2012, 01:43
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення p_o_d_a_t_k_u »

novichok писав: А если отчеты и банк в электронке,то что мобилизован налоговая не видит,так и платим налоги и отчеты сдаем. Как то может вылезьти его мобилизация?


так написано:
Тож до демобілізації міндоходівці навіть уявлення не матимуть, що підприємець знаходиться на військовій службі, а відповідно, нараховуватимуть штрафи. Звичайно ж, після надання підтверджуючих документів таким підприємцем усі санкції мають бути зняті.

Yana1313
Профи
Повідомлень: 34
З нами з: 08 січня 2015, 14:39
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Yana1313 »

а если бухгалтер ФЛП будет как и раньше сдавать отчеты и закрывать зп, можно так?

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1812
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 870 разів

Повідомлення novichok »

Yana1313 писав:а если бухгалтер ФЛП будет как и раньше сдавать отчеты и закрывать зп, можно так?
Вот и я о том же, он типа служит , а мы типа тихо работаем #:-$

Відповісти

Повернутись до “ФОП на загальній системі”