Витяг з реєстру платників ЄП

Розділ XIV ПКУ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Интересная вещь получается: заяву по ЕН можно отправлять из Медка в налоговую в электронном виде. Квитанция пришла, что "принято", в ЭК отображается в отчётах. А в самом ЭК нет возможности создания
Зображення

Арнольд13
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 05 серпня 2020, 02:01

Повідомлення Арнольд13 »

Шановні знавці, рятуйте горе-підприємця.
Після реєстрації ФОП зареєструвався платником ЄП, 2-га група (кведи 56.30, 56,10), у місці проведення господарської діяльності зазначив свою податкову адресу (домашню). Згодом орендував кавовий кіоск на договірних засадах і почав сам собі потихеньку працювати. Заяву ЄП про зміну місця провадження госп.діяльності не подавав.
РРО не встановлював. Використовую для оплати пос-термінал, оформлений на адресу цього кіоску. У виписках з банку у призначенні платежу зазначено просто назву кіоску.
Справа от у чому:
Прочитав, що згідно ст. 299.7., 299.8.,299.11. ПКУ мене можуть позбавити реєстрації платника ЄП заднім числом? При якій нагоді?
Якщо я подам заяву на ліквідацію ФОП і податкова проведе перевірку згідно банківських виписок, чи може вона на основі зазначеної у виписках назви виявити, що я проводжу діяльність в незареєстрованому місці? і, так як у призначенні платежу немає конкретизації (за що саме сплачено, просто назва точки), вмінити мені діяльність не по моїм кведам і так само анулювати реєстрацію ЄП заднім числом? І взагалі, чи має якусь суть призначення платежу, якщо я всю суму, що надходить на рахунок, навіть з комісією за еквайринг, пишу собі у дохід?

У випадку, якщо так справді може статися, як саме мені краще зараз вчинити? Йти здаватися до податківців? Які штрафи мені світять? Нарахування ПДФО, ВЗ, донарахування ЄСВ на весь отриманий дохід? А що з незастосуванням РРО?

Даруйте, якщо сумбурно написано. Дуже прошу допомоги(

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18767
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10329 разів

Повідомлення Popen »


yana.network
УченикУченик
Повідомлень: 8
З нами з: 14 листопада 2018, 12:04
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення yana.network »

Popen писав:
06 серпня 2020, 07:10
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1052066.html
Так, це формулювання зазначене в законі, але я не розумію його змісту. Відповідальність не передбачена - мається на увазі, що не передбачено штраф? А анулювання відбудеться?

Арнольд13
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 05 серпня 2020, 02:01

Повідомлення Арнольд13 »

Popen писав:
06 серпня 2020, 07:10
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1052066.html
Даруйте, але я все одно не дуже розумію. Не передбачено тільки фінансової відповідальності?

balkolga
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 697
З нами з: 29 січня 2012, 03:58
Дякував (ла): 329 разів
Подякували: 117 разів

Повідомлення balkolga »

Форумчане, добрый вечер! Выручайте, как ФОП получить подтверждение , что у него есть определённый вид деятельности?
ФОП на 2й группе, основной вид деятельности 47.11( торгует продуктами) , регистрация была в 2016 году. При регистрации был выдан Вытяг из реестра единоналожников конечно ж с этим КВЭД , но с формулировкой "Роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (крім тютюнових виробів)". Тут всё ок.
Сейчас добавили новые КВЭД, ДПИ формирует Вытяг, в нём есть добавленные КВЕД, а основного нет! Мне ответили, что т.к.в Квед 47.11 указана торговля сигаретами (мы этим не занимаемся), и т.к. этот товар является подакцизным, они его не могут указать в Вытяге (якобы вдруг я решу ,что мне можно без препятствий торговать сигаретами), НО и скобки (кроме тютюн.вироб) сейчас технически не могут поставить! Я не могу понять, что нужно менять основной вид деятельности, в связи с тем что они технически не могут его вписать в Вытяг? А Вытяг нужно получить .. с новыми видами деятельности и с этим 47.11.
П.С. В реестре най сайте ДПС у ФОП включены все виды деятельности , в т.ч. и 47.11. Как же подтвердить его наличие , может есть какой-то способ ? :clapping: :help: :help:

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 868
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

balkolga писав:
22 жовтня 2020, 22:10
Форумчане, добрый вечер! Выручайте, как ФОП получить подтверждение , что у него есть определённый вид деятельности?
ФОП на 2й группе, основной вид деятельности 47.11( торгует продуктами) , регистрация была в 2016 году. При регистрации был выдан Вытяг из реестра единоналожников конечно ж с этим КВЭД , но с формулировкой "Роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (крім тютюнових виробів)". Тут всё ок.
Сейчас добавили новые КВЭД, ДПИ формирует Вытяг, в нём есть добавленные КВЕД, а основного нет! Мне ответили, что т.к.в Квед 47.11 указана торговля сигаретами (мы этим не занимаемся), и т.к. этот товар является подакцизным, они его не могут указать в Вытяге (якобы вдруг я решу ,что мне можно без препятствий торговать сигаретами), НО и скобки (кроме тютюн.вироб) сейчас технически не могут поставить! Я не могу понять, что нужно менять основной вид деятельности, в связи с тем что они технически не могут его вписать в Вытяг? А Вытяг нужно получить .. с новыми видами деятельности и с этим 47.11.
П.С. В реестре най сайте ДПС у ФОП включены все виды деятельности , в т.ч. и 47.11. Как же подтвердить его наличие , может есть какой-то способ ? :clapping: :help: :help:
Мне кажется, что это самодеятельность вашей местной налоговой. Я получала Вытяг ЕН в марте этого года. В перечне КВЕДов есть 47.81 "Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами (крім підакцизних товарів)", у другого ФОПа есть и 47.11 и 47.81, тоже в скобках есть уточнение про тютюн и напои. Можно было бы еще поверить, что нельзя внести какие то поправки в текст Вытяга, если бы они его отправляли в электронном виде. А так они его сохраняют в pdf формате, который возможно редактировать. В конце концов у вас этот КВЕД присутствует в перечне видов деятельности в реестре плательщиков единого налога, сделайте скриншот, распечатайте и тем самым подтвердите.

balkolga
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 697
З нами з: 29 січня 2012, 03:58
Дякував (ла): 329 разів
Подякували: 117 разів

Повідомлення balkolga »

Nepogoda, я тоже так изначально решила , но звонила в ГУ ДПС Киева , вот они мне такую муть про скобки и сообщили..Я не могу понять как так , вид деятельности есть , а в документ они его вставить не могут. И что делать ФОПу? :stars:

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

balkolga писав:
22 жовтня 2020, 22:10
Форумчане, добрый вечер! Выручайте, как ФОП получить подтверждение , что у него есть определённый вид деятельности?
ФОП на 2й группе, основной вид деятельности 47.11( торгует продуктами) , регистрация была в 2016 году. При регистрации был выдан Вытяг из реестра единоналожников конечно ж с этим КВЭД , но с формулировкой "Роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (крім тютюнових виробів)". Тут всё ок.
Сейчас добавили новые КВЭД, ДПИ формирует Вытяг, в нём есть добавленные КВЕД, а основного нет! Мне ответили, что т.к.в Квед 47.11 указана торговля сигаретами (мы этим не занимаемся), и т.к. этот товар является подакцизным, они его не могут указать в Вытяге (якобы вдруг я решу ,что мне можно без препятствий торговать сигаретами), НО и скобки (кроме тютюн.вироб) сейчас технически не могут поставить! Я не могу понять, что нужно менять основной вид деятельности, в связи с тем что они технически не могут его вписать в Вытяг? А Вытяг нужно получить .. с новыми видами деятельности и с этим 47.11.
П.С. В реестре най сайте ДПС у ФОП включены все виды деятельности , в т.ч. и 47.11. Как же подтвердить его наличие , может есть какой-то способ ? :clapping: :help: :help:
Налоговая НЕправа
В том же ЗИРе, в категории 107.01.01 на вопрос "Чи має право ФОП платник ЄП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначити код виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, якщо окремі види діяльності цього коду не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування та не здійснюються таким платником?" даёт
Відповідь
Коротка:
Якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.

Повна:
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 Розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам - підприємцям) бути платниками єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2010), затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності - це припущення, а не доказ (абзац восьмий п. 1 КВЕД ДК 009:2010).
Таким чином, якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.
Насчёт отсутствия "технической возможности": мне как-то в налоговой дали Витяг, в котором дата перехода на ЕН была указана неправильная — вместо 01.01.2012 указали 01.03.2016 (дату изменения ставки с 20 на 10%). После небольшого словесного "спора" и звонка на Пульс через полтора часа дали витяг, в котором написано было, что дата перехода 01.01.2012, а дата изменения ставки 01.03.2016. Всё это вносилось "вручную".
Вас, как плательщика не должно волновать, есть у них техническая возможность дать правильный витяг, или нет.
Пишите повторный запит с сопроводительным письмом, что типа "У зв'язку з помилками, допущенными працівниками ДПС України при формуваннi витягу, направляю повторний запит" — и через ЭК...
Зображення

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Как-то тихо и незаметно в ЕК добавили возможность для ФОПов отправлять Заяву по ЄП и Запит про отримання Витягу з реєстру платників ЄП непосредственно через "Введення звітності".
Кто-то получал Витяг в электронном виде? (для проверки отправил сегодня запит; сижу, жду)
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”