Закрытие ФОПа в связи со смертью

Розділ XIV ПКУ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

ФОП и "предприятие", "директор" — в данном вопросе несовместимые понятия.
Возникнут проблемы с наёмными работниками:
Из моего обращения в Минсоцполитики в июле 2019
Механізм припинення трудового договору у разі смерті роботодавця – фізособи чинним законодавством не визначений.
Відповідно до ст. 49 ЦКУ смерть фізособи є актом цивільного стану. У свою чергу, згідно з ч. 2 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» свідоцтво про смерть повторно може бути видане другому з подружжя і близьким родичам померлого на підставі їх заяви, представникові органу опіки і піклування у разі виконання ним повноважень з опіки і піклування щодо осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва. Закон визначає виключний перелік осіб, які мають право звернутися за повторною видачею документа, що підтверджує смерть фізособи; і працівник до їх числа не належить. Треба звертатися до суду з позовом про розірвання трудового договору.
Ситуація з унесенням запису про припинення трудового договору до трудової книжки працівника – законодавчо також не врегульована. Рекомендуємо працівнику звернутися до родичів СЗО і попросити в них копію свідоцтва про смерть. Вона згодиться й для того, щоб довести новому роботодавцеві, що трудовий договір з підприємцем припинений.
Далі, відповідно до п. 2 частини четвертої ст. 18 Закону України від 15.03. 2003р. № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця подається, зокрема ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою – у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця у зв’язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою.
Відповідно до п.п. 65.10.2 п. 65.10 ст. 65 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі – ПКУ) внесення до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється у разі:
смерті фізичної особи, що підтверджується свідоцтвом про смерть (витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, інформацією органу державної реєстрації актів цивільного стану);
внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (п.п. 65.10.3 п. 65.10 ст. 65 ПКУ).
Підпунктом 37.3.2 п. 37.3 ст. 37 ПКУ визначено, що підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема смерть фізичної особи.
Згідно з п. 99.1 ст. 99 ПКУ виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.
Претензії спадкоємцям пред’являються контролюючими органами в порядку, встановленому цивільним законодавством України для пред’явлення претензій кредиторами спадкодавця.
Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.
Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується.
У разі переходу спадщини до держави грошові зобов’язання померлої фізичної особи припиняються.
Пунктом 162.3 ст. 162 ПКУ встановлено, що у разі смерті платника податку на доходи фізичних осіб або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.
Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є стосовно фізичної особи, яка померла або визнана судом безвісно відсутньою або оголошена померлою, – особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи (п. 97.4 ст. 97 ПКУ).
Відповідно до абз. 22 п. 2 розд. І «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015р. № 435 (із змінами), платники ЄСВ, зазначені, в п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), на яких покладено обов’язки нараховувати, обчислювати та сплачувати ЄСВ, а також платники ЄСВ, зазначені в пп. 4, 5, 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 є страхувальниками.
Відповідно до ч. 7 ст. 25 Закону № 2464 сума недоїмки підлягає списанню, зокрема в разі смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати ЄСВ.
Таким чином, у разі смерті СЗО всі його права та обов’язки (в тому числі щодо трудових відносин) переходять до його спадкоємців.
Начните пока с этого
Зображення

Pro100ya
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 03 серпня 2017, 08:01
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Pro100ya »

Про предприятие имелось ввиду, что деятельность будет дальше продолжаться. За "директора" непонятно. Про объединение темы - спасибо. Просто хотелось узнать как в реальности обстоят дела, может кто-то нашёл каке-то решение в плане увольнения(по какой статье и записи в трудовых)

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Pro100ya писав:
28 травня 2020, 17:38
Про предприятие имелось ввиду, что деятельность будет дальше продолжаться. За "директора" непонятно. Про объединение темы - спасибо. Просто хотелось узнать как в реальности обстоят дела, может кто-то нашёл каке-то решение в плане увольнения(по какой статье и записи в трудовых)
"Предприятие" — это юрлицо. "Директор" — должность, которая никогда не может быть у работника ФОПа-работодателя (по действующему законодательству)
Чи може ФОП-роботодавець прийняти на роботу працівника на посаду "Директор", як це можуть зробити інші роботодавці – юридичні особи?
Ні. І Цивільний кодекс України (далі ЦКУ), і Господарський кодекс України (далі ГКУ) вживають поняття «керівник (директор)» виключно в контексті діяльності підприємства, а не ФОПа. Наприклад, у ч. 3 ст. 65 ГКУ зазначено, що для керівництва господарської діяльністю підприємства власник безпосередньо або через уповноважені органи призначає керівника підприємства. У ч. 4 ст. 128 ГКУ говориться про право громадянина здійснювати управління заснованим ним приватним підприємством безпосередньо або через керівника. Про дирекцію (директора) як про виконавчий орган товариства сказано в ст. 99 ЦКУ.
У свою чергу, глава 5 ЦКУ «Фізична особа — підприємець» не містить жодної згадки про створення ФОПом виконавчого органу та наймання директора (керівника).
Крім того, ФОП оформляє на всіх своїх співробітників, які працюють у нього за трудовим договором більше 5 днів, трудові книжки. Причому, як передбачено п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, запис про найменування роботи, професію або посаду, на яку прийнятий працівник, виконують згідно з найменуваннями, зазначеними в Класифікаторі професій ДК 003:2010. Такої посади, як «директор підприємця», «директор фізичної особи-підприємця» в ньому не передбачено. Йдеться про директорів підприємств, установ та організацій.
В такому випадку, рекомендую звернути увагу на посади менеджера (управителя). Наприклад, на такі посади, як «менеджер (управитель) у роздрібній торгівлі продовольчими товарами» (код 1454), «менеджер (управитель) у роздрібній торгівлі непродовольчими товарами» (код 1453.2), та ін.
Т.е., если сын оформлен "директором" у ФОПа, то это ошибка, если указано, что "директор предприятия", то это двойная ошибка — её нужно исправить.
Зображення

Pro100ya
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 03 серпня 2017, 08:01
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Pro100ya »

Вот это Да!!!!! Мы регистрировали Договор в ЦЗ и именно они настояли на "Директор", мы указывали "Менеджер" у нас даже на самом бланке написана запись менеджер, котрая зачёркнута и рядом написано директор. ШОК.
Немогу найти информацию по Единому налогу. Если Госрегистратору не успеваем подать до конца мая св-во, то нужно или нет платить за июнь?

alesya24071989
Оракул
Оракул
Повідомлень: 229
З нами з: 14 серпня 2012, 07:05
Дякував (ла): 162 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення alesya24071989 »

Добрий день. Допоможіть розібратись. Вела ФОПа 3 група без ПДВ (салон краси). ФОП загинув. Треба закрити. Але є борг по податках (доходи+ЄСВ), приблизно 2100 грн за 3 квартал 2020р. Знайшла таку статтю:
Головне управління ДПС у Київській області повідомило, що Законом № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072), що набрав чинності 10.12.2020, підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу доповнено, зокрема, п.2прим.4.
Положеннями вказаного пункту передбачено, що контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платника податків, сукупний розмір якого за всіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.
Чи підпадає моя сутуація під це? Як діяти? Подавати заяву в ЦНАП на закриття і все, чи має бути якась заява в податкову????
Щиро дякую.

alesya24071989
Оракул
Оракул
Повідомлень: 229
З нами з: 14 серпня 2012, 07:05
Дякував (ла): 162 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення alesya24071989 »

Добрий день. Терміново потрібна відповідь!!!!!!!!!
Вела ФОПа 3 група без ПДВ (салон краси). ФОП загинув. Треба закрити. Але є борг по податках (доходи+ЄСВ), приблизно 2100 грн за 3 квартал 2020р. Знайшла таку статтю:
Головне управління ДПС у Київській області повідомило, що Законом № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072), що набрав чинності 10.12.2020, підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу доповнено, зокрема, п.2прим.4.
Положеннями вказаного пункту передбачено, що контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платника податків, сукупний розмір якого за всіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.
Чи підпадає моя сутуація під це? Як діяти? Подавати заяву в ЦНАП на закриття і все, чи має бути якась заява в податкову????
Щиро дякую.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

alesya24071989 писав:
21 грудня 2020, 11:13
Добрий день. Терміново потрібна відповідь!!!!!!!!!
Вела ФОПа 3 група без ПДВ (салон краси). ФОП загинув. Треба закрити. Але є борг по податках (доходи+ЄСВ), приблизно 2100 грн за 3 квартал 2020р. Знайшла таку статтю:
Головне управління ДПС у Київській області повідомило, що Законом № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072), що набрав чинності 10.12.2020, підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу доповнено, зокрема, п.2прим.4.
Положеннями вказаного пункту передбачено, що контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платника податків, сукупний розмір якого за всіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обліковувався станом на 1 листопада 2020 року та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.
Чи підпадає моя сутуація під це? Як діяти? Подавати заяву в ЦНАП на закриття і все, чи має бути якась заява в податкову????
Щиро дякую.
На скільки я проінформована, то в зв'язку зі смертю фоп знімається із реєстраціі. тільки потрібно пред'явити свідоцтво про смерть.
а от щодо списання податкового боргу не скажу. знаю що борг переходив до спадкоємців. зателефонуйте на гарячу лінію податкової.

jaddiha
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 518
З нами з: 09 січня 2012, 10:24
Дякував (ла): 148 разів
Подякували: 81 раз

Повідомлення jaddiha »

Добрый день, подскажите пожалуйста.
ФОП 3 группа с НДС, что делать в случае смерти?
деятельность велась, есть незакрытое обязательство перед покупателем и долги по аренде.
За июнь надо уплатить НДС, за 2 квартал единый налог.
Есть остаток на расчетном счету.
Может ли наследник отгрузить товар покупателю, оплатить долги по аренде, НДС и единый налог за 2 квартал с расчетного счета, подать декларацию по НДС и единому налогу?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

jaddiha писав:
05 липня 2021, 11:34
Добрый день, подскажите пожалуйста.
ФОП 3 группа с НДС, что делать в случае смерти?
деятельность велась, есть незакрытое обязательство перед покупателем и долги по аренде.
За июнь надо уплатить НДС, за 2 квартал единый налог.
Есть остаток на расчетном счету.
Может ли наследник отгрузить товар покупателю, оплатить долги по аренде, НДС и единый налог за 2 квартал с расчетного счета, подать декларацию по НДС и единому налогу?
Наследник вступил в наследство?
Зображення

jaddiha
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 518
З нами з: 09 січня 2012, 10:24
Дякував (ла): 148 разів
Подякували: 81 раз

Повідомлення jaddiha »

Яков писав:
05 липня 2021, 11:39
Наследник вступил в наследство?
пока нет, это только-только произошло, в конце июня.

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”