Закрытие ФОПа в связи со смертью

Розділ XIV ПКУ
olga111
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 901
З нами з: 16 листопада 2009, 10:07
Дякував (ла): 227 разів
Подякували: 142 рази

Повідомлення olga111 »

Спасибо! Все перечитала, но так и не поняла что делать с сотрудниками? В штате есть бухгалтер - возможно он может рассчитать и заполнить трудовые? С наследниками тоже не очень понятно, они вступят аж через пол года, и то пока не понятно кто это будет? А что эти пол года делать? Не висеть же не закрытым? А налоги?

olga111
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 901
З нами з: 16 листопада 2009, 10:07
Дякував (ла): 227 разів
Подякували: 142 рази

Повідомлення olga111 »

Вот что выяснила, надеюсь ни кому не пригодится https://jobs.ua/online/consultation/view/108912 только не поняла все ж по какой статье увольнять?

Элленка
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2014, 16:16
Дякував (ла): 58 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Элленка »

olga111 писав:Спасибо! Все перечитала, но так и не поняла что делать с сотрудниками? В штате есть бухгалтер - возможно он может рассчитать и заполнить трудовые? С наследниками тоже не очень понятно, они вступят аж через пол года, и то пока не понятно кто это будет? А что эти пол года делать? Не висеть же не закрытым? А налоги?
Добрый день!
Была похожая ситуация летом. Никто сотрудникам запись в трудовую не сделает, спрашивала в ЦЗ, там отказались. Возможно только через суд каким-то образом - но кому это надо. Мы решили уволить по собственному задним числом за день до смерти... и сделать запись в трудовую. Но у меня проще - одна декретчица числилась. Никаких отчетов после даты смерти не сдавали (это не предусмотрено законодательно), налогов не перечисляли (тут спорный вопрос, но решение принимали наследники). В регистраторы пошел наследник и закрыл ФОПа. Если будут последствия, я тут напишу.

Fotiniya
Знаток
Повідомлень: 12
З нами з: 31 березня 2017, 15:02
Дякував (ла): 10 разів

Повідомлення Fotiniya »

Подскажите, пожалуйста, умер наш контрагент ФОП, он должен нам деньги за товар, его жена не против перечислить нам долг, но можно ли нам получать деньги, если ФОП закрыт, а жена не имеет право на наследство?

olga111
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 901
З нами з: 16 листопада 2009, 10:07
Дякував (ла): 227 разів
Подякували: 142 рази

Повідомлення olga111 »

Добрый день! Только наследники могут погасить долги, у других нет оснований

Pro100ya
Знаток
Повідомлень: 20
З нами з: 03 серпня 2017, 08:01
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Pro100ya »

Буду благодарна за любую информацию. Какие действия нужно предпринять, какие сроки.
ФОП 2-я гр. на едином налоге, умер. Есть оформленные работники и через ЦЗ и уже в налоговой. В штате есть директор - сын предпринимателя. Все сотрудники сейчас в отпуске за свой счёт. Предприятие будет функционировать и дальше. Нужно всё закрыть и открыть новый ФОП? или если сын будет оформлять на себя, то он как наследник это как-то подругому? Извините за сумбурность, но смерть близкого -такая каша в голове...


Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11420
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 12966 разів
Подякували: 25558 разів

Повідомлення Яков »

ФОП и "предприятие", "директор" — в данном вопросе несовместимые понятия.
Возникнут проблемы с наёмными работниками:
Из моего обращения в Минсоцполитики в июле 2019
Механізм припинення трудового договору у разі смерті роботодавця – фізособи чинним законодавством не визначений.
Відповідно до ст. 49 ЦКУ смерть фізособи є актом цивільного стану. У свою чергу, згідно з ч. 2 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» свідоцтво про смерть повторно може бути видане другому з подружжя і близьким родичам померлого на підставі їх заяви, представникові органу опіки і піклування у разі виконання ним повноважень з опіки і піклування щодо осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва. Закон визначає виключний перелік осіб, які мають право звернутися за повторною видачею документа, що підтверджує смерть фізособи; і працівник до їх числа не належить. Треба звертатися до суду з позовом про розірвання трудового договору.
Ситуація з унесенням запису про припинення трудового договору до трудової книжки працівника – законодавчо також не врегульована. Рекомендуємо працівнику звернутися до родичів СЗО і попросити в них копію свідоцтва про смерть. Вона згодиться й для того, щоб довести новому роботодавцеві, що трудовий договір з підприємцем припинений.
Далі, відповідно до п. 2 частини четвертої ст. 18 Закону України від 15.03. 2003р. № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця подається, зокрема ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою – у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця у зв’язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою.
Відповідно до п.п. 65.10.2 п. 65.10 ст. 65 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі – ПКУ) внесення до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється у разі:
смерті фізичної особи, що підтверджується свідоцтвом про смерть (витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, інформацією органу державної реєстрації актів цивільного стану);
внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (п.п. 65.10.3 п. 65.10 ст. 65 ПКУ).
Підпунктом 37.3.2 п. 37.3 ст. 37 ПКУ визначено, що підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема смерть фізичної особи.
Згідно з п. 99.1 ст. 99 ПКУ виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.
Претензії спадкоємцям пред’являються контролюючими органами в порядку, встановленому цивільним законодавством України для пред’явлення претензій кредиторами спадкодавця.
Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.
Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується.
У разі переходу спадщини до держави грошові зобов’язання померлої фізичної особи припиняються.
Пунктом 162.3 ст. 162 ПКУ встановлено, що у разі смерті платника податку на доходи фізичних осіб або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.
Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є стосовно фізичної особи, яка померла або визнана судом безвісно відсутньою або оголошена померлою, – особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи (п. 97.4 ст. 97 ПКУ).
Відповідно до абз. 22 п. 2 розд. І «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015р. № 435 (із змінами), платники ЄСВ, зазначені, в п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), на яких покладено обов’язки нараховувати, обчислювати та сплачувати ЄСВ, а також платники ЄСВ, зазначені в пп. 4, 5, 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 є страхувальниками.
Відповідно до ч. 7 ст. 25 Закону № 2464 сума недоїмки підлягає списанню, зокрема в разі смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати ЄСВ.
Таким чином, у разі смерті СЗО всі його права та обов’язки (в тому числі щодо трудових відносин) переходять до його спадкоємців.
Начните пока с этого
Зображення

Pro100ya
Знаток
Повідомлень: 20
З нами з: 03 серпня 2017, 08:01
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Pro100ya »

Про предприятие имелось ввиду, что деятельность будет дальше продолжаться. За "директора" непонятно. Про объединение темы - спасибо. Просто хотелось узнать как в реальности обстоят дела, может кто-то нашёл каке-то решение в плане увольнения(по какой статье и записи в трудовых)

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11420
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Дякував (ла): 12966 разів
Подякували: 25558 разів

Повідомлення Яков »

Pro100ya писав:
28 травня 2020, 17:38
Про предприятие имелось ввиду, что деятельность будет дальше продолжаться. За "директора" непонятно. Про объединение темы - спасибо. Просто хотелось узнать как в реальности обстоят дела, может кто-то нашёл каке-то решение в плане увольнения(по какой статье и записи в трудовых)
"Предприятие" — это юрлицо. "Директор" — должность, которая никогда не может быть у работника ФОПа-работодателя (по действующему законодательству)
Чи може ФОП-роботодавець прийняти на роботу працівника на посаду "Директор", як це можуть зробити інші роботодавці – юридичні особи?
Ні. І Цивільний кодекс України (далі ЦКУ), і Господарський кодекс України (далі ГКУ) вживають поняття «керівник (директор)» виключно в контексті діяльності підприємства, а не ФОПа. Наприклад, у ч. 3 ст. 65 ГКУ зазначено, що для керівництва господарської діяльністю підприємства власник безпосередньо або через уповноважені органи призначає керівника підприємства. У ч. 4 ст. 128 ГКУ говориться про право громадянина здійснювати управління заснованим ним приватним підприємством безпосередньо або через керівника. Про дирекцію (директора) як про виконавчий орган товариства сказано в ст. 99 ЦКУ.
У свою чергу, глава 5 ЦКУ «Фізична особа — підприємець» не містить жодної згадки про створення ФОПом виконавчого органу та наймання директора (керівника).
Крім того, ФОП оформляє на всіх своїх співробітників, які працюють у нього за трудовим договором більше 5 днів, трудові книжки. Причому, як передбачено п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, запис про найменування роботи, професію або посаду, на яку прийнятий працівник, виконують згідно з найменуваннями, зазначеними в Класифікаторі професій ДК 003:2010. Такої посади, як «директор підприємця», «директор фізичної особи-підприємця» в ньому не передбачено. Йдеться про директорів підприємств, установ та організацій.
В такому випадку, рекомендую звернути увагу на посади менеджера (управителя). Наприклад, на такі посади, як «менеджер (управитель) у роздрібній торгівлі продовольчими товарами» (код 1454), «менеджер (управитель) у роздрібній торгівлі непродовольчими товарами» (код 1453.2), та ін.
Т.е., если сын оформлен "директором" у ФОПа, то это ошибка, если указано, что "директор предприятия", то это двойная ошибка — её нужно исправить.
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”