= Бухгалтерские ПРОВОДКИ: спрашиваем, помогаем, уточняем =

ylia1111
Гений
Гений
Повідомлень: 470
З нами з: 17 червня 2015, 08:48
Дякував (ла): 192 рази
Подякували: 14 разів

Повідомлення ylia1111 »

Подскажите пожалуйста получили выплату страхового возмещения ? какими проводками провести ? это доход?что то совсем запуталась....

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1154
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 261 раз
Подякували: 585 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Natalya_L писав:
09 лютого 2021, 11:48
Я заплутулась...
Зазначені доповнення (п. 54 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ) передбачають, що фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму доходу у вигляді, зокрема, отриманої одноразової компенсації та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно
Платник податків може відобразити нову різницю, визначену п. 54 підрозд.4 розд. ХХ ПКУ, у будь-якому рядку розділу «Різниці, передбачені підрозділом 4 розділу ХХ Податкового кодексу України» додатка РІ до Декларації з податку на прибуток підприємств

Якщо цю суму отриманої компенсації показати в дод.РІ, то в балансі де її відобразити?
Як дохід показано в балансі "інші доходи" і входить у гр.1 декл.на прибуток.
читала рекомендаціі, що компенсацію з єсв проводити через 377 рах.
А от щодо списання... Ну, дозволили фоп та юр.особам карантинні допомоги не включати в дохід. тоді списати в балансі цю суму за рахунок нерозподіленого прибутку.

А Ви що ? високодохідник ? щоб РІ застосовувати ?
Якщо Ви малодохідник, то є виключення щодо включення сум компенсації в РІ на 2020 рік і надалі можна не застосовувати? Не бачила.
Можу помилятись, але Вам не здається, що підловлять "малишів" на цьому списанні через РІ і до закриття п-ва вираховувати ті різниці щорічно ?
Я б особисто суму компенсації як малиш не списувала. Ну які там суми ? На худий кінець, якщо було б шкода сплатити податок на прибуток 18% , отриманими адмінпослугами списала б цю суму чере отриманий акт.
Востаннє редагувалось 10 лютого 2021, 08:47 користувачем Nelli-Nelli, всього редагувалось 1 раз.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1154
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 261 раз
Подякували: 585 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

ylia1111 писав:
09 лютого 2021, 14:22
Подскажите пожалуйста получили выплату страхового возмещения ? какими проводками провести ? это доход?что то совсем запуталась....
Ваше повідомлення на 310-й сторінці форуму. Перелисніть на стор 309 та почитайте.

Natalya_L
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 173
З нами з: 19 квітня 2012, 04:26
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 52 рази

Повідомлення Natalya_L »

Nelli-Nelli писав:
10 лютого 2021, 08:44
Natalya_L писав:
09 лютого 2021, 11:48
Я заплутулась...
Зазначені доповнення (п. 54 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ) передбачають, що фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму доходу у вигляді, зокрема, отриманої одноразової компенсації та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно
Платник податків може відобразити нову різницю, визначену п. 54 підрозд.4 розд. ХХ ПКУ, у будь-якому рядку розділу «Різниці, передбачені підрозділом 4 розділу ХХ Податкового кодексу України» додатка РІ до Декларації з податку на прибуток підприємств

Якщо цю суму отриманої компенсації показати в дод.РІ, то в балансі де її відобразити?
Як дохід показано в балансі "інші доходи" і входить у гр.1 декл.на прибуток.
читала рекомендаціі, що компенсацію з єсв проводити через 377 рах.
А от щодо списання... Ну, дозволили фоп та юр.особам карантинні допомоги не включати в дохід. тоді списати в балансі цю суму за рахунок нерозподіленого прибутку.

А Ви що ? високодохідник ? щоб РІ застосовувати ?
Якщо Ви малодохідник, то є виключення щодо включення сум компенсації в РІ на 2020 рік і надалі можна не застосовувати? Не бачила.
Можу помилятись, але Вам не здається, що підловлять "малишів" на цьому списанні через РІ і до закриття п-ва вираховувати ті різниці щорічно ?
Я б особисто суму компенсації як малиш не списувала. Ну які там суми ? На худий кінець, якщо було б шкода сплатити податок на прибуток 18% , отриманими адмінпослугами списала б цю суму чере отриманий акт.
Так і зробила, не списувала у витрати.
Вирішили що це незначна сума, щоб заморочуватись :roll: . Отже відобразили цю суму як інші доходи.

Diana1960
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 20 червня 2017, 10:15
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Diana1960 »

Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, у нас производство мраморных изделий.
Продукция производится на заказ. Во 2 кв. продукция не производилась. Карантин.
Как закрыть 23 сч. - амортизация, общепроизводственные расходы, з/плата произв.персонала?

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3810
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Дякував (ла): 6794 рази
Подякували: 2227 разів

Повідомлення Ребекка »

Diana1960 писав:
17 лютого 2021, 09:32
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, у нас производство мраморных изделий.
Продукция производится на заказ. Во 2 кв. продукция не производилась. Карантин.
Как закрыть 23 сч. - амортизация, общепроизводственные расходы, з/плата произв.персонала?
ніяк. Поки не буде продажу ці витрати будуть не закриті.

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1030
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 213 разів

Повідомлення Орлов »

Diana1960 писав:
17 лютого 2021, 09:32
Во 2 кв. продукция не производилась. Карантин.
Как закрыть 23 сч. - амортизация, общепроизводственные расходы, з/плата произв.персонала?
Пункты 11-16 Положення (стандарта) бухгалтерського обліку 16 "Витрати"
С уважением А.Орлов

dura Lex, sed Lex
(Закон суров, но это Закон)

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1030
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 213 разів

Повідомлення Орлов »

Diana1960 писав:
17 лютого 2021, 09:32
Во 2 кв. продукция не производилась. Карантин.
Как закрыть 23 сч. - амортизация, общепроизводственные расходы, з/плата произв.персонала?
По моему скромному мнению, эти затраты в балансе отражаться не должны, т.к. это не активы
С уважением А.Орлов

dura Lex, sed Lex
(Закон суров, но это Закон)

Diana1960
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 20 червня 2017, 10:15
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Diana1960 »

Не совсем понимаю. Убытки на производстве не предусмотрены?
В себестоимость продукции вкл. амортиз.ОС, зарплаты произв.и общепроизв.
персонала, др.общепроизводственные расходы, материалы.
За несколько месяцев без заказов начислялась амортизация, з/пл,оплачивались
услуги, кот.относятся к общепроизв.расходам. И куда это все девать? Включать
в себестоимость продукции, которая производилась позднее? Так ее себестоимость
будет во много раз выше, чем продажная цена. И что с этим делать?

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1030
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 213 разів

Повідомлення Орлов »

Diana1960 писав:
17 лютого 2021, 12:20
За несколько месяцев без заказов начислялась амортизация, з/пл,оплачивались
услуги, кот.относятся к общепроизв.расходам. И куда это все девать?
Положение (стандарт) бухгалтерского учета 16 «Расходы»
пункт 16:
...Постоянные общепроизводственные расходы распределяются на каждый объект расходов с использованием базы распределения (часов работы, заработной платы, объема деятельности, прямых расходов и т. п.) при нормальной мощности.
Нераспределенные постоянные общепроизводственные расходы включаются в состав себестоимости реализованной продукции (работ, услуг) в периоде их возникновения.
Т.е. при нормальном производстве общепроизводственные расходы распределяются на изготавливаемую продукцию пропорционально чему-нибудь.
При производстве ниже нормального остаток нераспределнных общепроизводственных расходов списывается в Дт счетов 90*
При производстве равном нулю все общепроизводственные расходы списываются в дебет счетов 90* в том отчетном периоде, в котором они возникли
С уважением А.Орлов

dura Lex, sed Lex
(Закон суров, но это Закон)

Відповісти

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”