2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

В Медке только что к одному из выбранных из справочника КВЕДов приписал разную отсебятину. Ошибки не показывает:
Зображення
т.е. можно редактировать КВЕД до нужного "состояния"
Зображення

Stelma
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 29 грудня 2020, 15:36
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Stelma »

Яков писав:
29 грудня 2020, 18:29
В Медке только что к одному из выбранных из справочника КВЕДов приписал разную отсебятину. Ошибки не показывает:
Зображення
т.е. можно редактировать КВЕД до нужного "состояния"
Обалденный пример! Все же, что вы посоветуете делать с уже поданными по ЕН декларацияами с полным названием Квед 70.22
Вообще, насколько такой квед опасен при проверке?

Stelma
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 29 грудня 2020, 15:36
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Stelma »

Stelma писав:
29 грудня 2020, 18:17
Яков писав:
29 грудня 2020, 18:08
Stelma. Я когда-то осуществлял деятельность как ФОП и предоставлял услуги по КВЕДу 69.2 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування. Везде, где только можно: в договорах, в актах, в заявках по ЕН, в декларациях-единщика я указывал этот вид как "69.2 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування за виключенням діяльності з аудиту", либо: "69.2 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку; консультування з питань оподаткування" без упоминаний об аудите, который запрещён для единщиков. В тогда ещё свидетельстве об уплате ЕН тоже был "виключен" аудит. Аналогично (по другим ФОПам) указываю КВЕДы, содержащие запрещённую деятельность, например, не "46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами", а: "46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами за виключенням торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами"
ЗИР: Чи має право ФОП платник ЄП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначити код виду діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, якщо окремі види діяльності цього коду не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування та не здійснюються таким платником?
Відповідь
Коротка:
Якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.
Повна:
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 Розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам - підприємцям) бути платниками єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2010), затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов’язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності - це припущення, а не доказ (абзац восьмий п. 1 КВЕД ДК 009:2010).
Таким чином, якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.
Спасибо за развернутый ответ! Дело в том что в заявлении на ЕН КВЕД приняли в полном его названии. В договорах и актах - нет упоминания про запрещенные выди деятельности из этого КВЕД. Да и сам КВЕД 70.22 - это понсультирование по большей части. Но в декларациях - по коду квед (например МЕДОК) подтягивает полное название КВЕД. Не знаю что и делать, так как квед уже есть и в выписке и в декларациях за прошлые годы. Стоит ли закрывать такой ФОП?
Согласитесь, вопрос важный и по КВЕД 69.2 Я предлагаю создать отдельную тему для цели опроса кто из бухгалтеров исподьзующих КВЕД 69.2 указывает его полное название.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Stelma писав:
29 грудня 2020, 18:39
Согласитесь, вопрос важный и по КВЕД 69.2 Я предлагаю создать отдельную тему для цели опроса кто из бухгалтеров исподьзующих КВЕД 69.2 указывает его полное название.
Все вопросы — важные.
Не нужно создавать отдельные темы: кто указывает полный КВЕД 69.20 (без исключений), ещё тему: кто указывает КВЕД обслуговування напоями (без исключения алкоголя), и т.д.
Половина КВЕДов имеет "в себе" запрещённые виды. :)
Тема по КВЕДам для единщиков: viewtopic.php?f=29&t=10373&start=330
Зображення

Stelma
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 29 грудня 2020, 15:36
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Stelma »

Яков писав:
29 грудня 2020, 18:54
Stelma писав:
29 грудня 2020, 18:39
Согласитесь, вопрос важный и по КВЕД 69.2 Я предлагаю создать отдельную тему для цели опроса кто из бухгалтеров исподьзующих КВЕД 69.2 указывает его полное название.
Все вопросы — важные.
Не нужно создавать отдельные темы: кто указывает полный КВЕД 69.20 (без исключений), ещё тему: кто указывает КВЕД обслуговування напоями (без исключения алкоголя), и т.д.
Половина КВЕДов имеет "в себе" запрещённые виды. :)
Тема по КВЕДам для единщиков: viewtopic.php?f=29&t=10373&start=330
Вы правы. Думаю, Вы дали хороший совет всем на будущее. Но все же, я думаю, что есть немало таких как я кто указывал полное название КВЕД всегда. Посоветуйте, пожалуйста, как быть в таком случае? Есть ли риски (и насколько высоко вы их оцениваете) слететь с единого задним числом лишь из-за полного названия КВЕД в старых декларациях по ЕН, если первичка, договора и акты, не содержат упоминаний "запрещенки"?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Stelma писав:
29 грудня 2020, 18:33
что вы посоветуете делать с уже поданными по ЕН декларацияами с полным названием Квед 70.22
Вообще, насколько такой квед опасен при проверке?
Дело в том, что исправить только "общие данные" (адрес, КВЕДы, кол-во работников) — не предусмотрено. Но, если хотите, то можете "схитрить": подать уточнёнку с исправленными общими данными, и исправить на неверный показатель денежные обязательства (доход, налоги)... И сразу после принятия снова "уточниться" — общие данные указать уже верные, как в поданной уточнёнке, а денежные показатели вернуть (уточнить) как было раньше (т.е. верные).
Чем грозит? Возможной проверкой и доказыванием, что в доходе не было ничего запрещённого: т.е. по банку прошло, например, 100тыс. за консультации (и это подтверждено актами, договорами) и ровно 100 тысяч указано в декларации. Хуже, если по банку прошло 100 тыс. за консультации, а в деке 120 тысяч. 20 тысяч ничем не подтверждены — тогда трудно будет доказать, что это тоже за консультации.
Есть ещё одна распространённая ошибка, когда ФОП указывает (даже не"запрещённые") КВЕДы — все из госреестра и реестра плательщика ЕН (например их 5 штук), а получил он доход только по одному.
к примеру,
у ФОПа 5 КВЕДов, среди которых есть
55.20 Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання
68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
47.41 Роздрібна торгівля комп'ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах
47.89 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами
47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах

Фактически за отчётный период ФОП получил доход только от 47.75, по остальным КВЕДам деятельность не осуществлял и дохода не получал, но в декларации решил указать все КВЕДы. У налоговой сразу должны возникнуть ряд вопросов:
1. Почему не уплачен туристический сбор и не подавалась декларация по турсбору?
2. Если торгуешь компами и в розницу, почему нет РРО?
3. Если сдаёшь в аренду, что у нас с земельным налогом? И т.д.
Т.е. ФОП добровольно, самостоятельно задекларировал себе возможную головную боль.
Вопрос — зачем, если этого всего можно очень легко избежать...
Зображення

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Stelma писав:
29 грудня 2020, 19:06
Вы правы. Думаю, Вы дали хороший совет всем на будущее. Но все же, я думаю, что есть немало таких как я кто указывал полное название КВЕД всегда. Посоветуйте, пожалуйста, как быть в таком случае? Есть ли риски (и насколько высоко вы их оцениваете) слететь с единого задним числом лишь из-за полного названия КВЕД в старых декларациях по ЕН, если первичка, договора и акты, не содержат упоминаний "запрещенки"?
Кстати, я мельком посмотрел в КВЕДах описание 70.22 — что там "запрещено"? "розпорядникі майна"? По НКУ не перепроверял, а Вы что нашли?
Зображення

Stelma
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 29 грудня 2020, 15:36
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Stelma »

Яков писав:
29 грудня 2020, 19:25
Stelma писав:
29 грудня 2020, 19:06
Вы правы. Думаю, Вы дали хороший совет всем на будущее. Но все же, я думаю, что есть немало таких как я кто указывал полное название КВЕД всегда. Посоветуйте, пожалуйста, как быть в таком случае? Есть ли риски (и насколько высоко вы их оцениваете) слететь с единого задним числом лишь из-за полного названия КВЕД в старых декларациях по ЕН, если первичка, договора и акты, не содержат упоминаний "запрещенки"?
Кстати, я мельком посмотрел в КВЕДах описание 70.22 — что там "запрещено"? "розпорядникі майна"? По НКУ не перепроверял, а Вы что нашли?
Вы как всегда правы. Этот КВЕД косвенно связан у управлением в части арбитражных управляющих. Нигде прямо не написано про полный запрет этого КВЕД для ЕН.
Востаннє редагувалось 02 грудня 2021, 13:31 користувачем Stelma, всього редагувалось 1 раз.

ElHor
Гуру
Гуру
Повідомлень: 84
З нами з: 18 лютого 2015, 12:24
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення ElHor »

Добрый день,подскажите если поменялись счета по есв, а там переплата, как ее вернуть или перевести на новый счет?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18760
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2038 разів
Подякували: 10327 разів

Повідомлення Popen »

ElHor писав:
30 грудня 2020, 07:37
Добрый день,подскажите если поменялись счета по есв, а там переплата, как ее вернуть или перевести на новый счет?
Не путайте казначейский счет по ЕСВ и лицевой счет платныка по ЕСВ. Не нужно ничего переводить...

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”