3-тя група. Фізичні особи-підприємці

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
beg1nner
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 16 березня 2020, 13:46
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення beg1nner »

Здравствуйте,
Подскажите пожалуйста, возникают ли обязательства по перечислению НДФЛ и ВС, если средства в гривне перечисляются между двумя СПД ФЛП на 3-ей группе, 5% ЕН, по гражданско-правовому договору (оказание услуг по КВЭД 62.01 компьютерное программирование, 62.02 консультирование по вопросам информатизации)?
Заранее благодарю.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

beg1nner писав:
16 березня 2020, 14:13
Здравствуйте,
Подскажите пожалуйста, возникают ли обязательства по перечислению НДФЛ и ВС, если средства в гривне перечисляются между двумя СПД ФЛП на 3-ей группе, 5% ЕН, по гражданско-правовому договору (оказание услуг по КВЭД 62.01 компьютерное программирование, 62.02 консультирование по вопросам информатизации)?
Заранее благодарю.
Если у ФОПа, предоставляющего услуги, есть в госреестре и в реестре плательщиков ЕН соответствующие КВЕДы, то это будет его доходом как ФОПа и обязательства по ПДФО и ВЗ не возникают.
Если у ФОПа, предоставляющего услуги, нет в госреестре соответствующих КВЕДов, то у ФОПа, выплачивающего доход, возникают обязательства по начислению ЕСВ (и отражению в Додатке 4)...
Зображення

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Добрый день!
Возник вопрос. Если ФОП на третьей группе пополнил банковскую карточку, оформленную на ФОПа, гривнями с назначением платежа "Пополнение собственными средствами", считается ли это доходом ФОПа? Надо ли делать запись в книге доходов и платить с этой суммы 5% единого налога?
Как так получилось: при получении банковской карточки в банке надо было заплатить комиссию за РКО и получение карточки, ФОП растерялся и вместо того, чтобы заплатить с личной карты, пополнил и заплатил с карты ФОПа. Реально никаких работ ФОП вообще никому еще не выполнял, нулевой.
Буду благодарна за ответ.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Helen_Marlen писав:
31 березня 2020, 11:24
Добрый день!
Возник вопрос. Если ФОП на третьей группе пополнил банковскую карточку, оформленную на ФОПа, гривнями с назначением платежа "Пополнение собственными средствами", считается ли это доходом ФОПа? Надо ли делать запись в книге доходов и платить с этой суммы 5% единого налога?
Как так получилось: при получении банковской карточки в банке надо было заплатить комиссию за РКО и получение карточки, ФОП растерялся и вместо того, чтобы заплатить с личной карты, пополнил и заплатил с карты ФОПа. Реально никаких работ ФОП вообще никому еще не выполнял, нулевой.
Буду благодарна за ответ.
Як це не прикро, але у єдинника надходження коштів з таким формулюванням - це дохід.п.4
http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/374578.html

Ber2020
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 07 квітня 2020, 18:30

Повідомлення Ber2020 »

Добрый день! ФОП 3ГР БЕЗ ПДВ, РАБОТАЮ ПО СТРОИТЕЛЬСТВУ, ЕСТЬ КВЭД 47.91 ... НУЖНО ПРОДАТЬ МАСКИ ЗАЩИТНЫЕ (НЕ МЕДИЦИНСКИЕ) И МЕДИЦИНСКИЕ ( КАКОЙ КВЭД НУЖЕН ДЛЯ ЭТОГО ВИДА )... И ЕЩЕ ,НУЖНО ЛИ ДОБАВЛЯТЬ НОВЫЙ КВЭД ЭТОТ ДЛЯ ФОП 3 ГР ? ИЛИ ОН САМ ТАМ КАК-ТО РЕГИСТРИРУЕТСЯ?

stavros_sparrow
Гуру
Гуру
Повідомлень: 70
З нами з: 10 травня 2012, 05:37
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення stavros_sparrow »

Добрый день.
Подскажите, пожалуйста, в связи с карантином, сроки по уплате единого налога за первый квартал не пересматривались?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18760
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2038 разів
Подякували: 10327 разів

Повідомлення Popen »

stavros_sparrow писав:
15 квітня 2020, 19:11
Добрый день.
Подскажите, пожалуйста, в связи с карантином, сроки по уплате единого налога за первый квартал не пересматривались?
Нет.

Miss Scarlet
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 13 березня 2018, 20:26
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Miss Scarlet »

Доброго вечора! :dash:
Колеги допоможіть, будь ласка. Думаю, що я попала в халепу.
13 грудня 2019 зареєструвала я ФОПа (по довіреності) 3 група єдиний податок 5%. Дали мені витяг платника єдиного податку. В кінця грудня був дохід 30000,00 грн. заплатила ЄСВ за грудень - 918,06 грн. ЄП - 1500,00 грн. Подала звіт ЄСВ. Декларацію ЄП.
А тепер я додивилася - що платника єдиного податку дали з 01.01.2020 року. :(
Тому що - виявилося, що та дівчинка була вже колись фопом, і не сказала про це (теж на ЄП) - у 2018 зареєстрована і у лютому 2019 р. закрита.
У мене всі ФОПи досі були такі, що без подібних нюансів і я чомусь не звернула уваги...
Якби це було не в період з 1 по 16 грудня - то я б звернула увагу, бо відмову дали б...
Але чому звіти поприймались як від єдинника? І всі квитанції поприходили...

Але ще я вичитала, що
"298.1.4. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року."
- та це стосується тих, хто здійснює перехід ( а у мене випадок - новостворений ФОП).
Чи то я даремно себе тішу?

А який найгірший варіант?
На скільки я попала?
30000,00* 22% єсв = 6600,00
30000,00* 18% пдфо = 5400,00
30000,00* 1,5% вз = 450,00
Подати звіт по загальній системі? До якого числа його треба було подавати? Тепер ще й штраф за невчасну подачу звітності...
Штраф за невірно поданий звіт по ЄСВ.
Штраф за невчасну сплату ЄСВ, бо ж сплачено лише 918,06...

Мені аж руки опускаються... Ну як так можна було пропустити? Ото попала на сам карантин... І в податкову зараз не пускають, щоби сходити до інспектора переговорити, порадитись. А телефоном до них не додзвонитись... :dash:

Порадьте, як бути?
З чого починати?
Як то все вивести на чисту воду...

Дуже вам дякую!

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Miss Scarlet писав:
04 травня 2020, 20:36
Доброго вечора!
Спойлер
:dash:
Колеги допоможіть, будь ласка. Думаю, що я попала в халепу.

Код: Виділити все

13 грудня 2019 зареєструвала я ФОПа (по довіреності) 3 група єдиний податок 5%. Дали мені витяг платника єдиного податку. В кінця грудня був дохід 30000,00 грн. заплатила ЄСВ за грудень - 918,06 грн. ЄП - 1500,00 грн. Подала звіт ЄСВ. Декларацію ЄП.
А тепер я додивилася - що платника єдиного податку дали з 01.01.2020 року. :( 
Тому що - виявилося, що та дівчинка була вже колись фопом, і не сказала про це (теж на ЄП) - у 2018 зареєстрована і у лютому 2019 р. закрита. 
У мене всі ФОПи досі були такі, що без подібних нюансів і я чомусь не звернула уваги... 
Якби це було не в період з 1 по 16 грудня - то я б звернула увагу, бо відмову дали б... 
Але чому звіти поприймались як від єдинника? І всі квитанції поприходили...

Але ще я вичитала, що 
"298.1.4. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року." 
- та це стосується тих, хто здійснює перехід ( а у мене випадок - новостворений ФОП).
Чи то я даремно себе тішу?

А який найгірший варіант?
На скільки я попала?
30000,00* 22% єсв = 6600,00
30000,00* 18% пдфо = 5400,00
30000,00* 1,5% вз = 450,00
Подати звіт по загальній системі? До якого числа його треба було подавати? Тепер ще й штраф за невчасну подачу звітності...
Штраф за невірно поданий звіт по ЄСВ.
Штраф за невчасну сплату ЄСВ, бо ж сплачено лише 918,06...

Мені аж руки опускаються... Ну як так можна було пропустити? Ото попала на сам карантин... І в податкову зараз не пускають, щоби сходити до інспектора переговорити, порадитись. А телефоном до них не додзвонитись... :dash: 

Порадьте, як бути?
З чого починати?
Як то все вивести на чисту воду...[/spoiler]
Дуже вам дякую!
Ви відкрили по довіреності ФОП? І тепер його ведете? А яку книгу ФОПу видали в податковій?
Ну звіти приймаються всі, які здаєте...
Як зайшли 30тис? через р/рахунок? яка далі іх доля?
А якщо розглянути варіант - "повернення коштів"? Більше у мене варіантів нема...

Miss Scarlet
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 13 березня 2018, 20:26
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Miss Scarlet »

Так, по довіреності. Так тепер веду. В мене їх багато - і всі з дати реєстрації на ЄП, тому я не звернула увагу на дату у витягу. Книгу зареєстрували ту, яку подала - книга обліку доходів для платників єдиного податку. Оскільки період відкриття ФОП попав на час із 1 по 16 грудня (в цей час якраз подають заяви ті, хто хоче з 1 числа наступного кварталу бути єдинниками) - тому без проблем все зареєстрували.
Гроші прийшли на р/рах. Це була валюта із-за кордону за іт послуги. Варіант повернення відпадає. Та й вже травень, а це ще в кінці грудня було. Це я почала робити сама для себе перевірку по всіх фопах (час від часу таке собі роблю) і це виявила.
З цих коштів був сплачений ЄП і вони виведені як чистий дохід ФОПа.

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”