3-тя група. Фізичні особи-підприємці

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Яков писав:Форма затверджена Наказом Міністерства фінансів України 19 червня 2015 року N 579.
Про це я в курсі, хотів сказати, що в мене є 10 днів на визначення системи оподаткування, або 3 група ЄП, або загальна система, тому і не зрозуміло, яку книгу мені реєструвати

Марина10292
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 05 січня 2018, 10:35
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Марина10292 »

Подскажите пожалуйста! Я ФОП не плательщик НДС покупаем товар у ТОВ плательщика НДС. Когда я ему оплачую товар, то в назначение платежа указую в т. ч. НДС, и в самой платежке? И получаться я просто переплачиваю НДС (Например счет на 10 000 сума от этой суми НДС 2000, то я переплачиваю этих 2000?)

fgrubin
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 572
З нами з: 17 лютого 2016, 12:49
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 140 разів

Повідомлення fgrubin »

Марина10292 писав:Подскажите пожалуйста! Я ФОП не плательщик НДС покупаем товар у ТОВ плательщика НДС. Когда я ему оплачую товар, то в назначение платежа указую в т. ч. НДС, и в самой платежке? И получаться я просто переплачиваю НДС (Например счет на 10 000 сума от этой суми НДС 2000, то я переплачиваю этих 2000?)
Ви не переплачуєте ПДВ, ви його сплачуєте.
Природа ПДВ полягає в тому, що його сплачують кінцеві споживачі товарів та послуг, не платники ПДВ також його сплачують.
ПДВ - це непрямий податок, який входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (податковий агент).
По факту, саме ви є платником цього ПДВ, хоча юридично ви не платник ПДВ.
Марина10292 писав:Например счет на 10 000 сума от этой суми НДС 2000, то я переплачиваю этих 2000?
Якщо у вас рахунок на 10 тисяч грн., то ПДВ в тому числі 1666,67 грн. Якщо у вас рахунок на 10 тисяч грн та окрім цього вказано ПДВ 2 тис. грн., то загальна сума до сплати для вас 12 тис. грн.

До речі, ваш постачальник, який юридично є платником ПДВ, може взагалі в бюджет нічого не сплатити, наприклад, якщо він вам продає товар по собівартості, тобто, коли він придбав у когось товар за 12 тис. грн. в т.ч. ПДВ 2 тис. грн., а потім продав вам його за 12 тис. грн. в т.ч. ПДВ 2 тис. грн.

ЛикаОд
ПрофиПрофи
Повідомлень: 44
З нами з: 15 лютого 2017, 12:56
Дякував (ла): 79 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення ЛикаОд »

Скажите, пожалуйста, ФОП 2гр. может перейти на 3гр. (5%) только в определённые сроки: до 15.03, 15.06, 15.09 и 15.12???
Заранее спасибо за ответ)))

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 741 раз
Подякували: 1787 разів

Повідомлення marinesko »

ЛикаОд писав:Скажите, пожалуйста, ФОП 2гр. может перейти на 3гр. (5%) только в определённые сроки: до 15.03, 15.06, 15.09 и 15.12???
Заранее спасибо за ответ)))
да, по заявлению

dernina
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 20
З нами з: 15 січня 2012, 13:20
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення dernina »

Добрый день!подскажите,как правильно сделать-я ФОП на 3 группе,с 1 января прекратила деятельность,можно ли оставаться на 3 группе платить налог за себя,что не закрывать ЧП?а декларацию сдавать нулевую?я не бухгалтер,запуталась,как потупить правильно.Заранее спасибо за помошь

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

dernina писав:Добрый день!подскажите,как правильно сделать-я ФОП на 3 группе,с 1 января прекратила деятельность,можно ли оставаться на 3 группе платить налог за себя,что не закрывать ЧП?а декларацию сдавать нулевую?я не бухгалтер,запуталась,как потупить правильно.Заранее спасибо за помошь
Налог платить не надо, а вот ЕСВ платить надо (если не инвалид и не пенсионер) + ежеквартально сдавать деки.

Mayusik
Оракул
Оракул
Повідомлень: 235
З нами з: 28 лютого 2017, 14:59
Дякував (ла): 105 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення Mayusik »

подскажите как менее безболезненно поступить: за 2 квартал показала доход допустим 1000 грн, но в книге не записали наличку на 500 грн. Т.е. если и не вносить исправление в книгу - получится переплата.
Как правильнее поступить:
1. не трогать книгу, подать уточненку за 2 квартал или просто выйти на годовую сумму за 4 квартала?
2. дописать в книгу сумму налички за 1 день. Тогда как добавить строчку если уже заполнен год?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Mayusik писав:2. дописать в книгу сумму налички за 1 день. Тогда как добавить строчку если уже заполнен год?
ссылка на pdf-файл «Книга учёта доходов 2015 с примерами корректировок и разъяснениями ДФС.pdf»
Разъяснения ЗИР, примеры заполнения и корректировок - разбиты на отдельные файлы.
Скачайте и посмотрите примеры, которые я там "придумал". Одной строкой корректировки не отделаетесь
Зображення

Mayus
Гений
Гений
Повідомлень: 382
З нами з: 17 березня 2011, 07:57
Дякував (ла): 79 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення Mayus »

Яков писав:
Mayusik писав:2. дописать в книгу сумму налички за 1 день. Тогда как добавить строчку если уже заполнен год?
ссылка на pdf-файл «Книга учёта доходов 2015 с примерами корректировок и разъяснениями ДФС.pdf»
Разъяснения ЗИР, примеры заполнения и корректировок - разбиты на отдельные файлы.
Скачайте и посмотрите примеры, которые я там "придумал". Одной строкой корректировки не отделаетесь
Мега спасибо, Яков! Хотя первый пример мне казался проще)

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”