Додаткова соціальна відпустка

Ninok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1592
З нами з: 11 жовтня 2011, 06:21
Дякував (ла): 879 разів
Подякували: 191 раз

Повідомлення Ninok »

Добрый день! Подскажите пожалуйста , может кто-то сталкивался.
Мужу не хотят давать соц. отпуск 10 дней на 2 детей, хотя с мая этого года кто-то один из родителей имеет право взять этот отпуск. Мол пусть жена берёт у себя на работе.
И ещё интересует ,за какой период он может взять этот отпуск?

Asmolovskiy
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 02 травня 2022, 15:40
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Asmolovskiy »

Привет. Нужна помощь.
Я ФОП 3 гр. упрощенная система налога обложения. Моя жена работает в детском саду. Она хочет взять дополнительные дни отпуска на детей. Но для этого ей нужно справка, что я не брал отпуск на детей в этом году.
Вопрос как я могу получить справку, что я не ходил в отпуск?
Я должен ее выписать себе сам (но у меня нет печати) или мне надо обращаться в какие-то гос. органы?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Asmolovskiy писав:
02 травня 2022, 15:48
...Вопрос как я могу получить справку, что я не ходил в отпуск?
...
лист Держпраці від 29.09.2021р. № 6438/4 / 4.1-ЗВ-21
ЗображенняЗображення
Законодавством про працю не визначено переліку документів, які має надати працівник для підтвердження його права на відпустку, передбачену статтею 19 Закону. На нашу думку, таким підтвердженням може бути свідоцтво про народження дитини та будь який офіційно оформлений документ, що підтверджує невикористання у поточному році зазначеної відпустки іншим із батьків, наприклад, довідка з місця роботи, довідка із центру зайнятості про реєстрацію як безробітного, довідка про зайняття підприємницькою діяльністю тощо.
лист Мінекономіки від 01.07.2021 р. № 4712-06/34401-07
Чинним законодавством не визначено конкретного переліку документів, які слід пред'явити одному з батьків для підтвердження того, що він не скористався правом на додаткову соціальну відпустку.

Тому, на нашу думку, роботодавцю може бути надано будь-який належно оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується, що іншому з батьків дитини не надавалася така соціальна відпустка.
Зображення

barracuda
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 19
З нами з: 26 квітня 2016, 17:24
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення barracuda »

доброго дня!
звільється працівниця у 2022 році. прийнята у 2020 році. санта барбара в сімейному житті.
має 2х дітей, з батьками дітей не живе. в момент влаштування на роботу була замішня за іншого чоловіка.
як рахувати їй соц відпустку ? три роки по 10 днів? ДОВІДОК про позбавлення батьківських прав не приносила :dash:

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 353
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 112 разів
Подякували: 197 разів

Повідомлення Оля-ля777 »

barracuda писав:
06 вересня 2022, 17:02
доброго дня!
звільється працівниця у 2022 році. прийнята у 2020 році. санта барбара в сімейному житті.
має 2х дітей, з батьками дітей не живе. в момент влаштування на роботу була замішня за іншого чоловіка.
як рахувати їй соц відпустку ? три роки по 10 днів? ДОВІДОК про позбавлення батьківських прав не приносила :dash:
Я считаю, чтоб компенсировать ей соцотпуск, она должна написать заяву, приложить свидетельства о рождении детей. Так же в заяве указать, что отцы детей таким отпуском на своей работе не воспользовались, а лучше (но не обязательно) потребуйте с неё справку от отцов ребенка с места работы, что им такой отпуск не предоставлялся. Может и отпадет у неё охота получать компенсацию.
Наличие заявы следует из за изменей в законодательстве. До недавнего времени на такой отпуск имела право только женщина, а в 2021 году взять отпуск могут как женщина, так и мужчина.
За 2020 год и ранее платить компенсацию за неиспользованный допотпуск на детей такой женщине не нужно, т.к. изменения закона об отпусках были в 2021 г.

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”