Отпускные

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Oksza писав:
18 листопада 2020, 13:00
Доброго дня, на підприємстві працюю з 14.07.2020р в декретну відпустку з 14.12.2020р перед нею хочу взяти щорічну основну відпустку повної тривалості 24 к.д чи маю право на цю відпустку?В ЗУ
Про відпустки читала що вагітним перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами надається така відпустка навіть якщо не відпрацьовано 6 місяців. Чотрібно брати відпустку до пропорційно відпрацьованого часу?
Дайте будь ласка відповідь! Дякую!
Відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу (грубо кажучи один відпрацьований місяць - 2 дні). 24 оплачувані дні Вам роботодавець міг би дати по закінченню 6 трудових місяців , так би мовити, наперед . І то, не кожен роботодавець так роздає відпустки, хіба що якісь державні структури, коли працюють строго по графіку, та ніхто із працівників не хоче йти восени чи навесні. Тоді випихають «молодих» гулять :g_crazy:

Oksza
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 18 листопада 2020, 12:19
Подякували: 1 раз

Повідомлення Oksza »

Мене збиває з пантелику стаття 10,ч. 7 ЗУ про відпустки: "
У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Проте, до НАСТАННЯ шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві щорічні відпустки повної тривалості за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;"

Я правильно розумію, що не кожен роботодавець хоче надавати цю відпустку повної тривалості, але я по Закону маю на неї право ?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Oksza писав:
18 листопада 2020, 15:15
Мене збиває з пантелику стаття 10,ч. 7 ЗУ про відпустки: "
У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Проте, до НАСТАННЯ шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві щорічні відпустки повної тривалості за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;"

Я правильно розумію, що не кожен роботодавець хоче надавати цю відпустку повної тривалості, але я по Закону маю на неї право ?
Так. Ви маєте на це законне право.

Oksza
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 18 листопада 2020, 12:19
Подякували: 1 раз

Повідомлення Oksza »

Тобто я можу піти у щорічну основну відпустку з 20.11.20-13.12.20, а з 14.12.20р у відпустку у зв'язку з вагітністю і пологами? Якщо директор підприємства не проти, це не буде порушенням законодавства, і чи не буду потім повертати кошти за відпустку?(Комунальне підприємство, зп мінімальна) Розрахунковий період для відпустки серпень-жовтень?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Oksza писав:
19 листопада 2020, 07:44
Тобто я можу піти у щорічну основну відпустку з 20.11.20-13.12.20, а з 14.12.20р у відпустку у зв'язку з вагітністю і пологами? Якщо директор підприємства не проти, це не буде порушенням законодавства, і чи не буду потім повертати кошти за відпустку?(Комунальне підприємство, зп мінімальна) Розрахунковий період для відпустки серпень-жовтень?
Якщо чесно, то Ви трохи не той форум знайшли .
Вам більш кваліфіковану відповідь можуть надати тут https://buhgalter.com.ua/forum/viewtopi ... 57&t=10520

Gea
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 21 липня 2017, 21:01
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 13 разів

Повідомлення Gea »

Tati1988 писав:
10 вересня 2020, 15:39
Добрый день! Прошу о помощи. На предприятии не выплачены в марте по графику отпускные двум сотрудникам. Сейчас увольняем их и отставляем одного директора. Денег на счету очень мало и содержать предприятие можно сказать нечем-убыточное. Подскажите как свести к минимуму расчеты с сотрудниками: если уволить 1.08 (зарплата за июль выплачена 5.08) и не выплачивать компенсацию за неиспользованный отпуск. Если сделать приказ в марте что сотрудник был в отпуске (выплачивался аванс и зарплата) просто провести это как отпускные а не зарплату. Может есть еще какой то вариант? Буду благодарна за ответ. О штрафах, о том что это неправильно прошу не писать. Не от меня все это зависит... Просто прошу помочь.
Добрый день! У нас сейчас очень похожая ситуация. Подскажите пожалуйста какой выход Вы нашли для себя?

weo
ПрофиПрофи
Повідомлень: 33
З нами з: 07 квітня 2017, 15:51
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення weo »

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, какое количество дней отпуска положено для сотрудника которому присвоили инвалидность в середине года? Или например сотруднику которому наоборот не продлили в середине года инвалидность, но согласно графика отпусков ему положено большее количество дней?

Laura 12
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 12 листопада 2020, 00:01
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Laura 12 »

Здравствуйте.Помогите пожалуйста расчитать сумму отпускных.
В отпуске с 22.02.21 на 39 дней( ежегодный 31 день и +8 за донорство). Оплата все время минималка. Работаю с 24.09.2016 г.
Премий,надбавок и т.д не было.
Какова сумма отпускных должна быть? 8 дней за донорство оплачивает ФСС или предприятие?
Спасибо

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4139
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 668 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

приняла работника 01.05, теперь он просится в отпуск на 5 дней - могу я его отправить или какие есть варианты?

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

Без сохранения зарплаты.
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”