Переходящий больничный

PaniKat
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 105
З нами з: 25 вересня 2012, 03:30
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення PaniKat »

Отчет по пенсионному я уже сделала так как вы говорите и это правильно у инспектора консультировалась. Меня волнует сума Ндфл какая должна получиться. Если расчитывать октябрем и плюсовать к з/п октября полностью больничный то превышаю предел 1500 соответсвенно сума НДФЛ больше и работнику меньше на руки, а если разбить то предел не прывисит. Может разбить вручную расчитать и поставить в октябрь такую суму НДФЛ какая выйдет, и все это потом в отчете 1ДФ за 4 квартал отобразить, а в третем пускай так остаеться только зп за сентябрь за отработанные дни

tunika
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2856
З нами з: 28 листопада 2011, 06:58
Дякував (ла): 1966 разів
Подякували: 3127 разів

Повідомлення tunika »

Яна З писав:буквально сьогодні кинули звіт. написали так, як Ви кажете, і нічого, пішов, квитанція прийшла,все. вийшло 3 стрічки по одному працівнику - 1) зарплата за жовтень; 2) лікарняні за вересень ( і за власний рахунок і з Фонду, якщо попали) *місяць нарахування 9* 3) лікарняні за жовтень *місяць нарахування 10*
Ну с ЕСВ понятно, так оно и есть, вопрос задавался по поводу НДФЛ и 1ДФ. Я считаю что по-правильному нужно сделать доначисление за сентябрь и подать уточненку, но тогда вылазит недоимка по НДФЛ и штраф за уточненку. Если сделать все начисления в октябре как писала Ин - получится неправильно, т.к. Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.
Поправьте если ошибаюсь.

tunika
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2856
З нами з: 28 листопада 2011, 06:58
Дякував (ла): 1966 разів
Подякували: 3127 разів

Повідомлення tunika »

вот нашла, из ЕБНЗ:
Питання:

Яким чином відображати у податковому розрахунку за формою N 1ДФ суми виплат у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) та відпускні, нараховані та виплачені у одному звітному періоді (кварталі) за минулі або наступні звітні періоди?
Відповідь:

Відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного платника податку і є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Згідно із пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ заробітна плата - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму. Нормами Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.04 N 5 (далі - Інструкція) передбачено, що суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) та відпускні розглядається з метою оподаткування як заробітна плата платника податку.

Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 N 1020, суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) та відпускні відображаються у податковому розрахунку за ф. N 1ДФ під ознакою доходу "101". При цьому, відповідно до пп. 1.6.2 п. 1.6 розділу 1 Інструкції якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування.

Враховуючи вищевикладене, у випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування.

PaniKat
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 105
З нами з: 25 вересня 2012, 03:30
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення PaniKat »

Что то я запуталась. из ходя из фразы "При цьому, відповідно до пп. 1.6.2 п. 1.6 розділу 1 Інструкції якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування". я поняла что нарахування я делаю в октябре тоесть для себя беру з.п за сентябрь плюсую больничный часть что прибадает на сентябрь расчитываю НДФЛ и ту часть что не показала в сентябре отображаю в октябре.


А по этой фразе не поняла: "Враховуючи вищевикладене, у випадках, коли проводяться донарахування і виплати сум за попередні податкові періоди (місяці), зокрема, суми виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), або нарахування відпускних за майбутні періоди, то такі суми донарахувань (нарахувань) слід відносити до відповідних податкових періодів, за які провадяться нарахування". Что нужно коректировать сентябрь?

Просто если логически подумать почему я должна делать коректировку 1дф, и платить штраф? Если больничный заранее без больничного листа я не могу не имею права. А он мог и дольше еще болеть, что нужно тогда возвращаться назад и переделывать отчет, а следовательно платить штраф не понимаю с какой стате? Мне кажеться правильно пересчитать НДФЛ за сентябрь с учетом теперь уже известного больничного за сентябрь и отобразить эту суму в суме НДФЛ за октябрь.







Алесса
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 520
З нами з: 13 грудня 2011, 08:19
Дякував (ла): 375 разів
Подякували: 347 разів

Повідомлення Алесса »

Вопрос. На предприятии серия больгичных одного итого же человека, переходящих с месяца на месяц, разных. Если я ему льготу применять не буду пока. А концом года, сделаю расчет, бухгалтерскую справку и пересчет НДФЛ - это ж правильно??? Так можно сделать? А то я боюсь сейчас запутаться. У девочки до конца года за 4 квартал будет 5 или 6 больничных, я просто боюсь с льготой попутать. Тем более, что работает она чуть 2 дня, 3 дня в месяц - остальное больничные.

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні”