= БОЛЬНИЧНЫЕ: порядок, оформление, учет =

ОксанаТок
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 14 квітня 2021, 17:07

Повідомлення ОксанаТок »

Живчик писав:
22 лютого 2022, 20:19
ОксанаТок писав:
22 лютого 2022, 18:03
Нужна консультация
В январе м-це был больничный 5 дней за счет предприятия и 5дней за счет ФСС.
При расчете зарплаты налоги с больничных были удержаны в полном объеме.
Не выплаченные больничные в расчетно-платежной ведомости я отразила вместе с налогами (т.е. ту же сумму которую запросила у ФСС)
Получили финансирование с фонда ФСС и выплатили работнику на карту всю сумму "грязную".
Задолженность перед работником по больничному закрылась.
А правильно ли так?
А Ви нараховуєте ЗП в 1С? У нас 1С 8.3 При нарахуванні ЗП програма утримує ПДФО і ВЗ, ті що з лікарняних і підприємства, і ФСС, з основної ЗП, що на рахунку 661. На 663 рах. залишається сума, фактично нарахована по ЛЛ, тобто "грязна". Тому і виплачуємо всю суму, що надходить від ФСС. Перевірки Фонду були, Повідомлення про виплати перевірялись. Яка сума ВЗ і ПДФО сплачена з отриманих ЛЛ- на мою думку ця інформація Фонд не цікавить. Основне, щоб вірний був сам розрахунок, правильно враховані суми ЗП та дні, стаж. Не раз хотіла вникнуть в налаштування по ЗП, мабуть таки приступлю до цієї задачки.
Да, у нас как раз такая же ситуация.
Я раньше корректировала сумму к выплате вручную.
А сейчас сделала так, как считает программа. Вот и возник вопрос, а не нарушаю ли я?

ОксанаТок
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 14 квітня 2021, 17:07

Повідомлення ОксанаТок »

Яков писав:
22 лютого 2022, 18:13
ОксанаТок писав:
22 лютого 2022, 18:03
А правильно ли так?
Нужна консультация
В январе м-це был больничный 5 дней за счет предприятия и 5дней за счет ФСС.
При расчете зарплаты налоги с больничных были удержаны в полном объеме.
Не выплаченные больничные в расчетно-платежной ведомости я отразила вместе с налогами (т.е. ту же сумму которую запросила у ФСС)
Получили финансирование с фонда ФСС и выплатили работнику на карту всю сумму "грязную".
Задолженность перед работником по больничному закрылась.
Нет. С "соцстрах. счёта" работнику должны были выплатить за минусом ПДФО и ВЗ, которые с этого же счёта нужно было перечислить в бюджет.
Переплату ПДФО и ВЗ (т.к. заплатили их второй раз) — учесть при дальнейшей уплате налогов
Раньше я так и делала, но программа 1С8 ЗУП считает именно так, как я описала. Приходилось вручную корректировать сумму к выплате. А когда больничных стало намного больше, решила делать без ручных корректировок. А что конкретно мы нарушаем и чем это чревато?

ОксанаТок
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 14 квітня 2021, 17:07

Повідомлення ОксанаТок »

КамЛ писав:
22 лютого 2022, 16:33
Яков писав:
22 лютого 2022, 16:27
У кого-то есть проблемы с принятием заявок в ФСС? У меня (Одесса) — есть: "ЕЛН, готовий до сплати, відсутній в ЕРЛН і наявний в заяві-розр."
Как пояснили в ФСС Одессы — якобы в Одессе такое массово для больничных, готовых к оплате 18.02.2022. Посоветовали отправлять после 1 марта :x
1648 – “Гаряча лінія” для підприємців — зарегистрировали обращение и переслали его в ФСС Украины
0-800-50-18-92 - “Гаряча лінія” ФСС Украины сказали, что из Одессы к ним не первое обращение, но, мол, причина в том, что ПФУ не "поделился" базой с ними; обещали разобраться
0 800 503 753 - ПФУ (направление 3) заявили, что к базе ФСС никакого отношения не имеют и это проблема только ФСС

У кого из других регионов возникали такие проблемы после 19 февраля?
Еще не подавала, только готовлюсь. А если отнести руками?
У меня (Одесса) такая же проблема, только с заявками "готово до сплати" 21.02.2022.
Позвонила в ФСС (753-15-01) сказали, что нужно отсчитывать с момента "готово до сплати" 7-10 дней.
Спросила на каком основании, сказали искать информацию в интернете. Что-то знаете об этом?

Живчик
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 06 листопада 2021, 21:07
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Живчик »

Доброго дня всім! Прошу допомоги. Розрахунок ЛЛ. У розрахунковому періоді є місяць, в якому застрахована особа весь час перебувала на ЛЛ. Але в цьому місяці виплатилась матдопомога на оздоровлення. Чи включати цю суму в розрахунок ( тому що 22 % нараховані на неї і в додатку 1 по ЄСВ в рядку з цією сумою вказано 31 календарний день трудових відносин), чи повністю виключить цей місяць, тому що немає жодного відпрацьованого дня? Дякую.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

https://buhgalter911.com/news/news-1065263.html
02.05.2022 року прийнято постанову правління Пенсійного фонду України № 4-1 “Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності”.

Форму витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності затверджено з урахуванням положень Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 328 (зі змінами).

Довідково:
📌пункт 16 Порядку передбачає: інформація з Електронного реєстру листків непрацездатності надається територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі як витяг з Реєстру;
📌пункт 18 Порядку передбачає: відомості з Реєстру формуються за допомогою програмних засобів його ведення з обов’язковим присвоєнням індексного номера, фіксацією дати і часу їх формування у вигляді витягу.

Постанова правління Пенсійного фонду України проходить процедуру державної реєстрації в Міністерстві юстиції України та набере чинності з дня її офіційного опублікування.
Зображення

vavilol
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 16 травня 2022, 09:08

Повідомлення vavilol »

Sancho Panza писав:
13 січня 2020, 14:53
Sancho Panza писав:Пенсійний фонд України, Портал Електронних Послуг, потрібно сформувати довідку про стаж до лікарняного. При вході в кабінет через ЕЦП:
"Вхід в кабінет страхувальника за даним ЕЦП заборонено!"

Була зміна директора і після цього зайти не можу.
Можливо потрібно щось зробити додатково, повідомити кудись ?
Хто стикався з проблемою ?
Вирішив.
Напишу може комусь згодиться.
Ключик ЕЦП потрібно було зконвертувати - Конвертація ключів
Доброго дня. У мене та ж проблема зараз, але посилання вже не дійсне(. Можете виручити?

Анастасия1988
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 91
З нами з: 13 вересня 2018, 17:39
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Анастасия1988 »

Добрый день, помогите пожалуйста, подала отчет за 4 квартал, в нем был больничный, и из-за округления вышло что подала на 0,01 копейку меньше, теперь у меня не принимают заяву-розрахунок по больничному из-за этой копейки, как исправить?

Уляся
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 22 квітня 2013, 05:33
Дякував (ла): 38 разів

Повідомлення Уляся »

Доброго дня. У мене таке питання у мене не приймають лікарняне працівника іде нестиковка по причині непрацездатності. Чи можу я заплатити усе лікарняне 25 днів за рахунок фірми?

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 357
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 202 рази

Повідомлення Оля-ля777 »

Анастасия1988 писав:
18 травня 2022, 11:41
Добрый день, помогите пожалуйста, подала отчет за 4 квартал, в нем был больничный, и из-за округления вышло что подала на 0,01 копейку меньше, теперь у меня не принимают заяву-розрахунок по больничному из-за этой копейки, как исправить?
Подайте уточнюючий. У вас в додатке 1 ошибка? В чем? В ЕСВ или начисление суммы больничного?
Будет две строчки: неправильная на удаление, и правильная.
Там нюансы с самой первой табличкой. Я подавала в прошлом году, могу глянуть если надо.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14113 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Оля-ля777 писав:
18 травня 2022, 18:20
Анастасия1988 писав:
18 травня 2022, 11:41
Добрый день, помогите пожалуйста, подала отчет за 4 квартал, в нем был больничный, и из-за округления вышло что подала на 0,01 копейку меньше, теперь у меня не принимают заяву-розрахунок по больничному из-за этой копейки, как исправить?
Подайте уточнюючий. У вас в додатке 1 ошибка? В чем? В ЕСВ или начисление суммы больничного?
Будет две строчки: неправильная на удаление, и правильная.
Там нюансы с самой первой табличкой. Я подавала в прошлом году, могу глянуть если надо.
Суммовые уточнения после окончания предельного срока сдачи отчетности так не делаются.
Суммовые ошибки так можно исправлять только в новой звітной.

Если речь о 4-м квартале 2021, то уточняться можно с указанием кода типа нарахувань...
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні”