Больничный по беременности и родам

Пенсионер
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 657
З нами з: 25 січня 2012, 03:37
Дякував (ла): 71 раз
Подякували: 150 разів

Повідомлення Пенсионер »

Дайте конкретный ответ с расчетом

Користувач
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 25 січня 2021, 22:41

Повідомлення Користувач »

Користувач писав:
27 січня 2021, 21:45
Яков писав:
27 січня 2021, 13:21
Користувач писав:
26 січня 2021, 19:48
Допоможіть розібратися. Держслужбовець. Зараз в декреті по догляду за дитиною до 3х років. 2 березня динині виповнюється 3 роки. Вагітна. На момент виходу з декрету буде 19 тижнів вагітності. На роботу виходити бажання немає на 2 місяці. Питання : можна продовжити догляд за дитиною до 4 років? Робоче місце зберігається? Стаж буде? Отримаю від роботи декретні?
Если Вы в отпуске по уходу за ребёнком до 3 лет и сейчас беременны вторым ребёнком, то берёте больничный и предоставляете его на своё место работы. Вам должны рассчитать и выплатить больничные по беременности и родам по второму ребёнку (после получения средств из Фонда соцстрах.) Продолжать отпуск по уходу за первым ребёнком нет смысла (но есть право), т.к. есть смысл оформить отпуск по БиР по второму ребёнку, а после окончания его — отпуск по уходу за ребёнком (за вторым) до 3 лет
Получається в мене декрет за першою дитиною закінчується 2 березня, а в декрет за другою дитиною ітиму в травні. Получається мені на 2 місяці виходить на роботу треба? Чи можна продовжити догляд за дитиною?

Дайте, будь ласка, відповідь. Дякую

_oksana_
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 107
З нами з: 02 вересня 2015, 18:48
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 69 разів

Повідомлення _oksana_ »

Користувач писав:
02 лютого 2021, 23:17
Користувач писав:
27 січня 2021, 21:45
Яков писав:
27 січня 2021, 13:21
Если Вы в отпуске по уходу за ребёнком до 3 лет и сейчас беременны вторым ребёнком, то берёте больничный и предоставляете его на своё место работы. Вам должны рассчитать и выплатить больничные по беременности и родам по второму ребёнку (после получения средств из Фонда соцстрах.) Продолжать отпуск по уходу за первым ребёнком нет смысла (но есть право), т.к. есть смысл оформить отпуск по БиР по второму ребёнку, а после окончания его — отпуск по уходу за ребёнком (за вторым) до 3 лет
Получається в мене декрет за першою дитиною закінчується 2 березня, а в декрет за другою дитиною ітиму в травні. Получається мені на 2 місяці виходить на роботу треба? Чи можна продовжити догляд за дитиною?

Дайте, будь ласка, відповідь. Дякую
Вы можете:
1. Выйти на работу и сразу уйти в очередной отпуск, если его не хватит - написать за свой счет. Для Вас самый оптимальный вариант. Думаю предприятие не будет против.
2. Написать на все время за свой счет. Во время пандемии предприятие не откажет в этом
3. Попросить справку у терапевта на продление на 6 месяцев отпуска по уходу за 1-м ребенком по мед.показаниям. Это если договоритесь с терапевтом.

Больничный по второму ребенку Вам выплатят в любом из 3-х случаев. Стаж идет только в 1-ом случае в части очередного отпуска.

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 868
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 409 разів

Повідомлення Nepogoda »

Добрый день, коллеги!
Подскажите пожалуйста, возможно ли ФОПу подать заяву-расчет на выплату больничного по БиР в электронном виде? Если да, то нужно ли для этого подавать что то вроде заявы-присоединения и т.п.? ФОП, планирующая уйти в декрет живет не по месту регистрации.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Nepogoda писав:
09 лютого 2021, 10:56
Добрый день, коллеги!
Подскажите пожалуйста, возможно ли ФОПу подать заяву-расчет на выплату больничного по БиР в электронном виде? Если да, то нужно ли для этого подавать что то вроде заявы-присоединения и т.п.? ФОП, планирующая уйти в декрет, живет не по месту регистрации.
На работников точно можно. Подаёте на адрес pta.od@fssu.gov.ua заполненный договор, далее из "инструкции" в письме:
Заповніть доданий до листа бланк договору (тільки рядки з даними та реквізитами компанії), роздрукуйте заповнений договір та
сертифікати безпеки ключів (з бухгалтерської програми, в якій готуватиме звіт),
підпишіть кожний з документів у керівника підприємства та завірте печаткою. Дату та номер не проставляйте.
Відскануйте кожний з документів.
Скан-копії відішліть як відповідь на цей лист


В течение дня придёт ответ от ФСС с номером договора, и реєстраційним/персональним номером/кодом в ФССУ. Этот номер указываете в программе...
Зображення

Чертёнок
Мастер
Мастер
Повідомлень: 61
З нами з: 11 вересня 2013, 17:28
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Чертёнок »

Доброго всім дня! Поясніть, будь ласка, мені наступне: при розрахунку допомоги по вагітності та пологам треба враховувати страховий стаж працівниці. Це має бути страховий стаж за час роботи на нашому підприємстві? Чи взагалі за рік? На нашому підприємстві вона працює з кінця серпня, до того була оформлена на іншому підприємстві з лютого по липень включно (також там була відпустка без збереження зп у зв'язку із карантином).

Valll
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 12 лютого 2021, 00:40

Повідомлення Valll »

ФОП 3-я группа, 5%. За последний год нет дохода, так как временно не работаю, подаю нулевую декларацию. ЕСВ плачу за этот период. Имею ли я право получить помощь в связи с беременностью и родами из Фонда соцстрахования? Буду благодарна за любую информацию.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Valll писав:
12 лютого 2021, 00:52
ФОП 3-я группа, 5%. За последний год нет дохода, так как временно не работаю, подаю нулевую декларацию. ЕСВ плачу за этот период. Имею ли я право получить помощь в связи с беременностью и родами из Фонда соцстрахования? Буду благодарна за любую информацию.
Да
Зображення

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

ФОП - пенсіонер або ФОП, який є найманим працівником, не сплачує ЕСВ: чи має право на оплату лікарняного?

Заступниця начальника управління – начальниця відділу матеріального забезпечення Ганна Харченко розповіла про особливості надання матеріального забезпечення у зв’язку із законодавчими змінами. Зокрема, в частині змін у сплаті ЄСВ фізичними особами-підприємцями, самозайнятими та членами фермерських господарств.

«Ці категорії осіб звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо за основним місцем роботи єдиний внесок за них було сплачено роботодавцем. Крім того, самозайняті особи звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони провадять незалежну профдіяльність як ФОП. Також, якщо зазначені категорії осіб отримують пенсію за віком або за вислугу років, мають інвалідність, досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу, вони можуть бути платниками ЄСВ виключно на добровільних умовах», – говорить Ганна Харченко.

У зв’язку із зазначеним, право на отримання матеріального забезпечення від ФССУ для цих осіб має особливості, оскільки застрахованою особою вважається особа, яка сплатила або за яку сплачено роботодавцем єдиний внесок.

Так, якщо у місяці, в якому зазначені особи не сплачували ЄСВ, тобто не були застрахованими, ... та настав 30 тиждень вагітності, право на матеріальне забезпечення не набувається. Самозайняті особи, зареєстровані як ФОП, набувають право на матеріальне забезпечення лише як фізичні особи-підприємці. Особи, які отримують пенсію за вислугу років, набувають право на отримання матеріального забезпечення від Фонду за умови добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплати ЄСВ.

При цьому, при обчисленні середньоденного доходу для розрахунку суми матеріального забезпечення від Фонду, періоди несплати ЄСВ не виключаються із розрахункового періоду. Водночас, допомога по вагітності та пологах для таких осіб незалежно від визначеного розміру середньоденного доходу не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Також Ганна Харченко звернула увагу на зміну порядку подання звітності про нарахування ЄСВ, яка набула чинності з 1 січня 2021 року. Зокрема, передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування ЄСВ замість щомісячної звітності (наказ Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773).

Таким чином, задля недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання виплат, Міністерством фінансів було запроваджено Розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий».

Відповідно до листа Міністерства фінансів від 27.01.2021 р. № 11220-02-62/2362, Розрахунок та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» подаються роботодавцем у разі необхідності призначення застрахованим особам поза межами звітного щоквартального періоду пенсій, матеріального забезпечення або страхових виплат. Така звітність подається виключно по тим особам, яким необхідно призначити виплати.
Зображення

Yarina-user
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 23 лютого 2021, 22:54

Повідомлення Yarina-user »

Уважаемые учасники форума, подскажите, пожалуйста, на какие декретные выплаты могу расчитывать в следующем случае:
Начала работать в компании с декабря 2018 года. Налоги начислялись на минимальную заработную плату. С 1 апреля 2020 - нахожусь в отпуске за свой счет в связи с карантином, по сей день. Сейчас беременна. 30 недель, когда получу больничный по беременности, наступят вначале июня. Получается, что к июню я буду уже год и 2 месяца как в отпуске за свой счет ( все это время єсв не уплачивался).
На какие декретные мне расчитывать? И как лучше поступить, - имеет ли смысл сейчас увольняться и становиться на учет в центр занятости? Может так декретные выплаты будут больше?

Відповісти

Повернутись до “Декретні”