Неполный рабочий день!

Накази, штатний, табель, трудові книжки, довідки
Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1092 рази

Повідомлення Татьяна ТС »

Бухгалтер1995 писав:
Tasa писав:
Бухгалтер1995 писав:ХЕЛП!!! Залишилось питання щодо години перерви: якщо 6 годин працювати буде, то чи з 8 до 14, чи з 8 до 15? Чи потрібно додавати годину перерви???????
За згодою сторін... імхо
А мені б за згодою законодавства потрібно)))
Згідно законодавства http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/322-08/stru#Stru
"Стаття 66. Перерва для відпочинку і харчування
Працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.
Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.
На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації."

doter2011
Профи
Повідомлень: 33
З нами з: 29 грудня 2016, 12:57
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення doter2011 »

Добрый день.
С 1 января мы перевели работников на почасовую оплату труда (минимальную). Продавцы работают по графику - неделя через неделю с 11.00 до 23.00
1. Право на отпуск им ведь никто не отменяет, так же?
2. А если зарплата в месяц за отработанное время по графику будет меньше минимальной (типа пару дней одного продавца подменял другой), то нужно доплачивать до минимальной?

Бухгалтер1995
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 584
З нами з: 16 лютого 2016, 10:43
Дякував (ла): 173 рази
Подякували: 154 рази

Повідомлення Бухгалтер1995 »

Татьяна ТС писав:
Бухгалтер1995 писав:
Tasa писав: За згодою сторін... імхо
А мені б за згодою законодавства потрібно)))
Згідно законодавства http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/322-08/stru#Stru
"Стаття 66. Перерва для відпочинку і харчування
Працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.
Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.
На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації."
Дякую! Саме це мені і потрібно було знати: перерва-таки потрібна через 4 години.

doter2011
Профи
Повідомлень: 33
З нами з: 29 грудня 2016, 12:57
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення doter2011 »

doter2011 писав:Добрый день.
С 1 января мы перевели работников на почасовую оплату труда (минимальную). Продавцы работают по графику - неделя через неделю с 11.00 до 23.00
1. Право на отпуск им ведь никто не отменяет, так же?
2. А если зарплата в месяц за отработанное время по графику будет меньше минимальной (типа пару дней одного продавца подменял другой), то нужно доплачивать до минимальной?

Nadiy
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2688
З нами з: 23 липня 2015, 11:52
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 1990 разів

Повідомлення Nadiy »

doter2011 писав:
doter2011 писав:Добрый день.
С 1 января мы перевели работников на почасовую оплату труда (минимальную). Продавцы работают по графику - неделя через неделю с 11.00 до 23.00
1. Право на отпуск им ведь никто не отменяет, так же?
2. А если зарплата в месяц за отработанное время по графику будет меньше минимальной (типа пару дней одного продавца подменял другой), то нужно доплачивать до минимальной?
відпускні на загальних підставах
оплата пропорційно відпрацьованих годин, до мзп не доплачуєте, єсв з мінімальної

Черешня
Мастер
Мастер
Повідомлень: 66
З нами з: 05 травня 2014, 13:50
Дякував (ла): 36 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Черешня »

Доброго дня, колеги! Допоможіть з таким питанням, може хто що чув. Я хочу себе перевести на неповний робочий день на основному місці роботи. Хочу зазначити, що я вже працюю зовшінім сумісником на іншому підприємстві пів дня після обіду. І до того ж по основному місцю роботи помінявся рід діяльності, з оптової торгівлі на оренду, менше роботи в рази, і я дійсно за пів дня справляюсь з роботою на основному. Тому хотіла написати заяву на переведення на неповний день, або наказ про зміну істотних умов праці за два місці, і таким чином перевести на неповний день, із зарплатою пів мінімалки. Але є сумніви, чи не прибіжать до нас із перевіркою, адже в Звітах ЄСВ і 1ДФ відразу побачать, що дохід менше мінімалки. Дякую наперед за допомогу.

svetabez
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 961
З нами з: 19 лютого 2014, 13:50
Дякував (ла): 43 рази
Подякували: 445 разів

Повідомлення svetabez »

Черешня писав:Доброго дня, колеги! Допоможіть з таким питанням, може хто що чув. Я хочу себе перевести на неповний робочий день на основному місці роботи. Хочу зазначити, що я вже працюю зовшінім сумісником на іншому підприємстві пів дня після обіду. І до того ж по основному місцю роботи помінявся рід діяльності, з оптової торгівлі на оренду, менше роботи в рази, і я дійсно за пів дня справляюсь з роботою на основному. Тому хотіла написати заяву на переведення на неповний день, або наказ про зміну істотних умов праці за два місці, і таким чином перевести на неповний день, із зарплатою пів мінімалки. Але є сумніви, чи не прибіжать до нас із перевіркою, адже в Звітах ЄСВ і 1ДФ відразу побачать, що дохід менше мінімалки. Дякую наперед за допомогу.
Переводьте якщо вам потрібно, а в звіті ставите галочку шо неповний робочий день. Ніхто не забороняє працювати неповний робочий день

Відповісти

Повернутись до “Відділ кадрів”