Первичка

Вид, реквізити, оформлення, зберігання первинних документів
le0ska
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 15
З нами з: 04 травня 2021, 16:24
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення le0ska »

Доброго дня!
Допоможіть порадою, бо щось заплуталась...
Чи правомірно виписати Видаткову накладну на Юридичну особу, якщо гроші надійшли на поточний рахунок від директора цієї юридичної особи? (директор перерахував із особистої картки на розрахунковий рахунок продавця). Чи все-таки обов'язково виписувати на ім'я директора? :?

NataliS
Гуру
Гуру
Повідомлень: 71
З нами з: 18 січня 2016, 09:46
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення NataliS »

Добрий день, шановні бухгалтера. Чи мав хто-небудь справу з обліком вирощування квітів у теплиці? Як оприбутковувати розсаду та як її списувати при висаджуванні на клумби? Які первинні документи оформляти? Допоможіть, будь-ласка.

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Доброго дня! Хто знає - яку правильніше вибрати одиницю виміру в акті на транспортні послуги? В договорі обумовлено що певний рейс коштує стільки то за 1 тонну. Попередній бухгалтер писав тонни, множив розцінки на тонни перевезення, я хочу обрати тонажо- рейс - як краще?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

ОленаОлега писав:
25 липня 2022, 10:38
Доброго дня! Хто знає - яку правильніше вибрати одиницю виміру в акті на транспортні послуги? В договорі обумовлено що певний рейс коштує стільки то за 1 тонну. Попередній бухгалтер писав тонни, множив розцінки на тонни перевезення, я хочу обрати тонажо- рейс - як краще?
Краще - так, як прописано у договорі...

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4139
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 668 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

ОленаОлега писав:
25 липня 2022, 10:38
Доброго дня! Хто знає - яку правильніше вибрати одиницю виміру в акті на транспортні послуги? В договорі обумовлено що певний рейс коштує стільки то за 1 тонну. Попередній бухгалтер писав тонни, множив розцінки на тонни перевезення, я хочу обрати тонажо- рейс - як краще?
послуга

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Доброго дня! Наше підприємство придбало камери відеоспостереження, кабелі, все необхідне і працівник це все між собою зєднав, підключив і налаштував. Його зп має піти на первісну вартість ОЗ але яким документом мені це оформити, якщо він на ставці а на ці роботи витратив декілька днів?

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

ОленаОлега писав:
09 серпня 2022, 09:41
Його зп має піти на первісну вартість ОЗ
Для Вас дуже важливо і потрібно щоб у вартості основного засобу сиділа зарплата за кілька днів роботи співробітника?
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Орлов писав:
09 серпня 2022, 10:06
ОленаОлега писав:
09 серпня 2022, 09:41
Його зп має піти на первісну вартість ОЗ
Для Вас дуже важливо і потрібно щоб у вартості основного засобу сиділа зарплата за кілька днів роботи співробітника?
Ні, не настільки важливо, просто я розумію що так робити правильно, а як це оформити первинною не знаю.

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1626
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 816 разів
Подякували: 682 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

ОленаОлега писав:
09 серпня 2022, 09:41
Доброго дня! Наше підприємство придбало камери відеоспостереження, кабелі, все необхідне і працівник це все між собою зєднав, підключив і налаштував. Його зп має піти на первісну вартість ОЗ але яким документом мені це оформити, якщо він на ставці а на ці роботи витратив декілька днів?
Думаю, чогось на кшталт наряду буде достатньо+ при нарахуванні з/п частину з/п пропорційно відпрацьованим на створенні ОЗ дням віднести на рах 1531(скоріш за все ділити доведеться вручну), як і всі інші складові. З 1531 документом Введення в експлуатацію на 10 рахунок
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

Аватар користувача
Орлов
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1295
З нами з: 29 листопада 2011, 03:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 317 разів

Повідомлення Орлов »

У первісну вартість основного засобу включаються витрати, "безпосередньо пов'язані з доведенням основних
засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою."
Заробітна плата штатного співробітника такою не є.

Пункт 8 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби"
З повагою А.Орлов

– Коли ви вперше усвідомили, що ви бухгалтер?
– Дешева бухгалтерія дорого коштує.
- dura Lex, sed Lex (Закон суворий, але це закон)

Відповісти

Повернутись до “Первинні документи”